Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED All 290,001,595.00 68 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,565,242 2014-04-22 2014-04-23 301101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,u p 1381 D 13/3/14,FAT 285 D 27/3/14 S 13592631,FH 2821 D 27/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 436,800 2014-04-22 2014-04-23 300101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,u p 1322 D 10/3/14,FAT 267 D 24/3/14 S 13592613 FH 2800 D 24/3/14,KON SHTESE 1322/3 D 10/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 921,600 2014-04-22 2014-04-23 30310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtese vazh 1288/3 d 7/3/14,ft 298 d 31/3/14 s 13592644,fh 2834 d 31/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,650,000 2014-04-22 2014-04-23 30210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtese vazh 1288/3 d 7/3/14,ft 296 d 31/3/14 s 13592642,fh 2833 d 31/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,364,419 2014-04-22 2014-04-23 30510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtese vazh 961/3 d 21/2/14,fat 208 d 6/3/14 s 13592553,fh 2700 d 7/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,187,800 2014-03-20 2014-03-20 15210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602,barna,kontr shtes 961/3 d 21/2/14,fat 174 d 24/2/14 s 13592519,fh 2642 d 25/2/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,222,712 2014-03-20 2014-03-20 14110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602,barna,kontr shtes 4031/3 d 5/2/14,fat 130 d 6/2/14 s 12725975 ,fh 2564 d 6/2/14,fat 166 d 21/2/14 s 13592511,fh 2633 d 21/2/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,698,768 2014-02-07 2014-02-10 3910130492014 Unspecified 1013049 QSUT 602 barna kontrv 4031/3 dt 22.07.13 ft 1047 dt 9.12.13 ser 11747243 fh 2409 dt 12.12.13