Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,434 2014-12-30 2014-12-31 65010250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA PUNES SHKODER NXITJE PUNESIMI SIG SHEND NR SERIAL K76814004R47Y01F SUBJEKTI ERMIRA SHIMAJ
  Komuna Kashar (3535) MANDI - 2K Tirane 1,684,320 2014-12-30 2014-12-31 44628090012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Komuna Kashar Lik shperblim roje kontr vazhd 772/4 dt 01.09.2014 fat 176 dt 01.12.2014
  Burgu 313 Tirane (3535) PANAJOT SHIMA Tirane 9,720 2014-12-30 2014-12-31 14310140092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale IEVP Paraburgimi"J.Misja" blerje boje vaji up nr 13 dt 08.10.2014 pv dt 03.11.2014,fat nr 47 dt 05.11.2014 fh nr 43 dt 05.11.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ADASTRA Tirane 226,800 2014-12-30 2014-12-31 58010940172014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre INUK paisje up 11 29.12.2014 njoft fit 6938 30.12.2014 fat 111 fh 8 30.12.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARBAN PEQINI Tirane 9,900 2014-12-30 2014-12-31 73410140012014 Kancelari MINISTRIA E DREJTESISE Kartolina urimi UP 686/1 dt.23.12.14 pcv 23.12.14 form.5 ft.23 dt.23.12.14 seri 5890323 fh 56 dt.24.12.14
  Nd-ja Tregut Lire (3535) TRIS COMPANY Tirane 50,000 2014-12-30 2014-12-31 46721010492014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna drejt e pergj e taksave vendore vendim gjyqi seit lamja nr 943 dt 14.2.2012
  Qendra Ekonomike Kultures (3737) SHERIF KALOCI Vlore 724,000 2014-12-31 2014-12-31 13821460152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2146015 Q KULTURORETE PROMOVOJME TRASHEGIMIN
  Prefektura e qarkut Durres (0707) SI & CO COMPANY Durres 410,400 2014-12-22 2014-12-31 36810160612014 Karburant dhe vaj 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK BLERJE VAJ MAKINASH FAT NR 36 DT 15.12.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 3,476,865 2014-12-31 2014-12-31 5121120062014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2112006 Sh.a ujesjelles Patos kod klienti FI1E150158138570 fat. 607350159 Janar 2014
  Komuna Moglice (1515) JOSIF DELIU Korçe 273,207 2014-12-30 2014-12-31 17925050012014 Karburant dhe vaj KOMUNA MOGLICE KARBURANT LIK PJESOR FAT NR.292 DT.27.12.2014
  Komuna Zejmen (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 180,382 2014-12-30 2014-12-31 14525700012014 Shtese page per funksionin KOM ZEJMEN PAG PAGA NENTOR 2014
  Zyra e Punes Shkoder (3333) ELEKTRO-TEK Shkoder 36,000 2014-12-30 2014-12-31 65310250332014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1025033 ZYRA PUNES FAT 19171571 dt 30.12.2014
  Komuna Berzhide (3535) JUNIK Tirane 1,675,000 2014-12-30 2014-12-31 16627960012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Berzhite Ndert ure kontr vazhd 14.05.2013 fat 32 dt 01.07.2013
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 1,506,283 2014-12-30 2014-12-31 24410140962014 Te tjera transferime korrente 604 AKKP vendime gjyqi + kompesim prone Emil Fundo,shkrese e MF nr 16183/35 dt 11.12.2014,urdher nr 443 dt 26.12.2014,shkrese ee MD nr 9206/1 dt 16.12.2014,vendim nr 2812 dt 12.04.2011
  Agjencia Kombetare e Bregdetit (3535) SEJTUR GEÇO Tirane 54,000 2014-12-30 2014-12-31 8410940292014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre AKB orendi zyre up 28 24.12.2014 fat 70 30.12.2014 fh 19 30.12.2014
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) AGIM SULÇE Tirane 55,000 2014-12-30 2014-12-31 24010140962014 Te tjera transferime korrente 604 AKKP vendime gjyqi + tarife permbarimore Mina Qorri ,shkrese e MF nr 16183/35 dt 11.12.2014,urdher nr 441 dt 26.12.2014,shkrese ee MD nr 9206/1 dt 16.12.2014,vendim nr 10769 dt 27.12.2011
  Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 20,000,000 2014-12-30 2014-12-31 130821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane sit perfundimtar Ahmet gashi ko 113/5 dt 17.12.2012 sit perf 17.12.13 fat 13558034+13558027 + 13558044 dt 31.05.14 + 28.02.2014 + 22.05.14
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 30,000 2014-12-30 2014-12-31 26021600012014 Te tjera transferta tek individet B.HIMARE 2160001 SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION
  Komisariati i Policise Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 60,800 2014-12-31 2014-12-31 39210160252014 Ndihme ekonomike 1016025 DREJT POLICISE NDIHME EKONOMIKE ESAT XHIXHA
  Komuna Mbrostare (0909) BOSHNJAKU. B Fier 8,544,300 2014-12-31 2014-12-31 58324100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature