Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GECI Tirane 1 2014-12-30 2014-12-31 178510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shk Nr 9578 dt 29.12.14 Sit Nr. 14 Fat Nr. Fat Nr 3885 dt 31.10.12 ser 43253885 D. Prapambetur Vendimi Nr. 13 Kon Nr. 2375/4 dt 23.05.2011
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 186,920 2014-12-30 2014-12-31 70710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni,urdher nr 670 dt 10.12.2014 pv emergj nr 4 dt 10.12.2014 fat nr 10 dt 10.12.2014 sr 7634568
  Mini Bashkia 7 (3535) BANKA CREDINS Tirane 450,000 2014-12-30 2014-12-31 19821011442014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Bashk Nr 7 Lik ndih per fatkkeqesi urdh 10 dt 30.12.2014
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) PROQUAL Vlore 183,960 2014-12-30 2014-12-31 22510050802014 Pjese kembimi, goma dhe bateri RIPARIM I MJETEVE TE RENDA DHE BLERJE PJESE KEMBIMI FAT.NR.303 B.KULLIMIT 1005080
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 180,000 2014-12-31 2014-12-31 66 21060112014 Shpenzime per honorare klubi futbollit pik honorare
  ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 605,592 2014-12-30 2014-12-31 162110940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Mars 2009
  Bashkia Korce (1515) VROHORITI Korçe 24,480 2014-12-31 2014-12-31 81621220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE PARKET LAMINAT FAT 359 DATA 26.12.2014
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 25,000 2014-12-30 2014-12-31 41910160312014 Te tjera transferta tek individet KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG FOND SEKRET.ARKETARE DORINA NDRECA ME NR KARTE IDENTITETI I16123022I
  Komuna Petrele (3535) ZENIT - 06 Tirane 1,055,404 2014-12-30 2014-12-31 236279500120140 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Petrele,lik superviz rruga fshati Mullet,vazhd kontr 19.12.2012,urdh emerimi nr 2 dt 19.12.2012,fat 29 dt 29.10.2014,seri 03783137,urdh lik 28 dt 29.12.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 201,718 2014-12-30 2014-12-31 70810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE punime sist ngrohjes qendrore te godine,kont vazhdim nr 333/4 dt 07.08.2014 fat nr 5,9 dt 22.12.2014 sr 17932705
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 5,055 2014-12-30 2014-12-31 25810060792014 Elektricitet 1006079 Drejtoria Rajonit Qendror energji elektrike nentor 2014 kontrate nr E10M220020150941,E10L210033123060,E10V200081116419,E10A020025023054,E10A020025023054
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) ALEX - 99 Tirane 60,000 2014-12-30 2014-12-31 55410140482014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Sherb.UP 18 dt.09.12.14 ftese oferte 18/1 dt.09.12.14 pcv 15.12.14 ft.261 dt.18.12.14 seri 15370165
  Mini Bashkia 1 (3535) SAN MARKO 2013 Tirane 30,000 2014-12-30 2014-12-31 31321011412014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min Bashk Nr 1 Lyerje fasade up 41 dt 17.12.2014 fo 17.12.2014 njoft fit 24.12.2014 pvmd 26.12.2014 kontr sherb 22.12.2014 fat 203
  Komuna Novosele (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 10,000 2014-12-30 2014-12-31 28528360012014 Udhetim i brendshem 2836001 KOMUNA NOVOSELE DJETA
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) TRINITY TRADE COMPANY Durres 3,956,640 2014-12-30 2014-12-31 82110170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 3,272,017 2014-12-30 2014-12-31 43810280082014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Prokuroria 1028008 Likujdim fature
  Bashkia Gjirokaster (1111) BASHKIMI/L Gjirokaster 5,135,838 2014-12-30 2014-12-31 57221150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LOTI I -RE INFRASTRUKTURA RRUGORENE QYTET, FATURA NR 24 DT 01.12.2014, NR SERIAL 16062068, SIT NR 3
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 14,654 2014-12-31 2014-12-31 81821220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI BANESA SOCIALEPRILL 2013 SHTATOR 2014 KONTRATA 626185 , KONTRATA 626386 JANAR 2013 SHTATOR 2014
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lezhe 474,875 2014-12-30 2014-12-31 42510160312014 Elektricitet 1016031 KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS LISTE DETYRIMIT DT 30.12.2014 PER KONTRATAT C9726,C 9701,C9725
  Dega e Thesarit M Madhe (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 134,669 2014-12-31 2014-12-31 12710100232014 Shtese page per vjetersi ne pune Dega e Thesarit (Paga dhjetor 2014 )Per.aut.Harjije Duli ID G75126049D