Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati i Policise Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 90,000 2014-12-30 2014-12-31 25710160242014 Te tjera transferta tek individet kom policise ndihme ekonomike
  ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 13,216 2014-12-30 2014-12-31 17710940102014 Kontribute per sigurime shoqerore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Tetor 2009
  Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 12,210 2014-12-30 2014-12-31 57210130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 38830 NR SER 119664167 DT 13.12.2014 FH NR 198 DT 15.12.2014 KONTR 369.1 DT 13.12.2014
  Gjykata e rrethit Korce (1515) DETION SHEHU Korçe 6,000 2014-12-30 2014-12-31 31210290232014 Shpenzime gjyqesore GJYKATA E RRETHIT PAGESE AVOKATI DETION SHEHU FAT NR 3 DAT 30.12.2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) MERITA GJEÇI Lezhe 20,000 2014-12-30 2014-12-31 14710280172014 Shpenzime per honorare PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 85 DT 29.12.2014
  Komuna Kelmend (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 1,926,000 2014-12-30 2014-12-31 25326260012014 Ndihme ekonomike 2626001-Komuna Kelmend ( Pagese shperblime NEK & PAK dhjetor 2014)
  Bashkia Sarande (3731) KOZMOS SHPK Sarande 395,040 2014-12-29 2014-12-31 662221380012014 Sherbime te tjera sherbim, rikonstruksion grope septike fshati gjashte nga bashkia , lik fat nr 30 dt 23.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 112,208 2014-12-30 2014-12-31 59321660012014 Elektricitet 2166001 Bashkia Kamez Lik energji Fatura permbledhese Kont:K623445,k6233376,k447514,k449199,k626986,k449624,k447515,k448430,k448429,k449195
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) PAERA Tirane 190,001 2014-12-30 2014-12-31 70210160792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,D Pergjithshme pol shtetit ,BL ILACE, UP 69 D 23/12/14, NJF 23/12/14,FAT 4 D 26/12/14 S 19437004,19437005,FH 24 D 26/12/14
  Aparati Ministrise se Financave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,257,173 2014-12-29 2014-12-31 75310100012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin. sig.shoq.,sig.shend.,sig.supl.per ekz.v.gjyq.nr.54 dt.06.02.2006 S.Xhiaj larg.nga puna Liste pagese per periudhen 06.01.2007-31.10.2014
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 7,000 2014-12-30 2014-12-31 68510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FLAMUJ UP. 45 DT. 09.12.2014 PV DT. 09.12.2014 FAT.157(005637) DT. 09.12.2014 FH. 107 DT. 09.12.2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,500 2014-12-30 2014-12-31 76610040012014 Udhetim i brendshem 602 MZHETS dieta,urdher nr 576 d t29.12.2014,bordero dt 30.12.2014
  Prefektura e qarkut Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 10,000 2014-12-30 2014-12-31 29010160742014 Udhetim i brendshem 1016074 PREFEKTURA DJETA DHJETOR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) RADIKA Diber 120,000 2014-12-30 2014-12-31 23210100462014 Blerje dokumentacioni 1010046 Tatimetblerje dok. fat nr 29 date 23.12.14
  ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 11,800 2014-12-30 2014-12-31 17310940102014 Kontribute per sigurime shoqerore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura tatim Gusht 2009
  Spitali Gjirokaster (1111) ANAKONDA Gjirokaster 245,252 2014-12-30 2014-12-31 57710130182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER ROJE DHJETOR 2014 FAT NR 200 DT 26.12.2014 NR SER 13731342 KONTR 156 DT 06.05.2014
  Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lezhe 29,982 2014-12-30 2014-12-31 16310260172014 Elektricitet 1026017 SHERBIMI PYJOR LEZHE LIK FAT NGA V.2011 -DHJETOR 2014 SIPAS AKT-RAKORDIMIT PER CONTR.D70013 MIRDITE
  Komuna Gruemire (3323) FREDERIK SHIROKA M.Madhe 12,000 2014-12-30 2014-12-31 17626290012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2629001-Kom.Gruemire(lik.fat.kualidim objekti,nr.20,dt.05.11.2014)seri 86292323
  Komuna Ksamil (3731) S I R E T A 2F Sarande 157,963 2014-12-30 2014-12-31 18127360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat lik nga kom ksamil
  Komuna Paskuqan (3535) HALIL RRUSTAJ Tirane 9,960 2014-12-30 2014-12-31 24428070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Paskuqan lik lik mater urdh prok nr 9 dt 26.11.2014,proc verb dt 27.12.2014,fat 9 dt 1.12.2014,seri 0009459,fl hyr nr 30 dt 1.12.2014