Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 144,445 2014-12-30 2014-12-31 11210250562014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna ZYRA RAJON E ND EKONOMIKE LIK VEND GJYQI NR.574 DT.15.10.2014
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 299,880 2014-12-30 2014-12-31 52910130232014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes spitali shkoder likuj fat nr 15669499 dt 29.12.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) 4 A-M Tirane 194,858 2014-12-30 2014-12-31 24910940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare rehabilitimi fshatit Alonja Himare sit 3 fat 22 s 12794224 kon va urdher 29.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,691,791 2014-12-30 2014-12-31 19710100972014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJT PAR PASTR PARAVE. lik vend gjyqesor sipas listes dhe urdher tit dt 9.4.2014, 30.12.2014,
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) NO LIMITS Tirane 172,298 2014-12-30 2014-12-31 89810930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pajisje per projektin,shkrese nr 118 dt 26.12.2014,fat nr 2151,2152,2153,2154,2155 dt 24.12.2014,seri 19422901/2/3/4/5 dt 24.12.2014,kontrate nr 110 dt 22.12.2014,pv i marrje ne dorezim dt 23.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) AUTORITETI PORTUAL DURRES SHA Tirane 660 2014-12-30 2014-12-31 20610140472014 Uje 1014047 D.P.Permbarimit uje Durres,fat nr 52569257 dt 04.12.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) EURO OFFICE Tirane 117,360 2014-12-30 2014-12-31 33810940162014 Kancelari AKPT mat up 24.12.14 fo 24.12.14 fat 29.12.14 fh 29.12.14
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) A R B E R I A SH.A. Durres 4,588,500 2014-12-29 2014-12-31 421070182014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PERM. I FURNIZIMIT ME UJE ZONA SPITALLE PORTO ROMANOTDO 0707/ SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ KOD 2107018
  ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 52,512 2014-12-30 2014-12-31 158110940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Shkurt 2009
  Komuna Porocan (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 747,000 2014-12-30 2014-12-31 18424340012014 Pagese paaftesie 2434001 Shperblime paaftesia,nd ekonomike Komuna Poroçan
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 121,356 2014-12-30 2014-12-31 41410160312014 Shtese page per pune jashte orarit KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG SIPAS BORDEROSE
  Komuna Kastrat (3323) RROKU GUEST M.Madhe 137,400 2014-12-30 2014-12-31 27026270012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2627001-Kom.Kastrat(likfat.nr33,dt.29.12.2014,ser.02544899-rik.catie)
  Fototeka Marubi Shkoder (3333) O L S O N I Shkoder 288,120 2014-12-30 2014-12-31 17210120692014 Te tjera transferime korrente 1012069 fototeka shkoder ft 18696644 dt 29.12.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) E.P.S.A Tirane 731,160 2014-12-30 2014-12-31 57710940172014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna INUK shp vend gjyqesor Vojo Avdulaj Vend 632 19.02.2014,3315 09.09.2014 urdher 465 26.12.2014 prot 5751/2 urdher sek 10753 07.11.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,357,066 2014-12-30 2014-12-31 120810100772014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft mirmb skaneri up dt 9.12.2014, nj fit dt 16.12.2014, kontr dt 16.12.2014, dt ft 26.12.2014, 38188 euro x 140,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEA SECURITY Tirane 231,047 2014-12-31 2014-12-31 53410130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise TVSH ROJE PRIVATE DHJETOR shtese kontrate 4181/36 dt. 10.10.2014 fat.391(18471029) dt. 15.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 124,416 2014-12-30 2014-12-31 22710940022014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Drejt.Pergjith.Aluiznit vendim gjykate nr 439 07.02.2014 2040 22.05.2014 shkr 32219 23.12.2014
  Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 3,228 2014-12-31 2014-12-31 70521070012014 Posta dhe sherbimi korrier 2107001 BASHKIA DURRES SHERBIM POSTE LIK FAT NR 694 DT 31.12.2014
  ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 32,379 2014-12-30 2014-12-31 17610940102014 Kontribute per sigurime shendetesore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Tetor 2009
  Sp. Gramsh (0810) KOKLA SHPK Gramsh 12,000 2014-12-30 2014-12-31 50310130692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013069 Fat.nr.340.date:30.12.2014 nga Spitali Gramsh