Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kelcyre (1128) All All 63,469,096.00 209 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 49,690 2014-07-04 2014-07-04 12121540012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 464,240 2014-06-27 2014-06-30 11821540012014 Ndihme ekonomike ND.EK. B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 18 2014-06-25 2014-06-26 11121540012014. Elektricitet 2154001 EL.F.MAJ2014 H025323,025094 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 3,884 2014-06-25 2014-06-26 11521540012014 Sherbime telefonike TEL.F.MAJ2014 LK.310001814835 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 7,022 2014-06-25 2014-06-26 11021540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.MAJ2014 H025324 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 25,956 2014-06-25 2014-06-26 11221540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.MAJ2014 H025092,025093,025711,025712 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 3,041 2014-06-25 2014-06-26 11321540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.MAJ2014 H193205 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 17,046 2014-06-25 2014-06-26 11721540012014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA .F.MAJ2014 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 4,919 2014-06-25 2014-06-26 11421540012014 Sherbime telefonike TEL.F.MAJ2014 LK.310001909616 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) FURNIZIM ME UJE SH.A. Permet 111,456 2014-06-25 2014-06-26 11621540012014 Uje UJE.F.MAJ2014 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 70,324 2014-06-25 2014-06-26 11121540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.MAJ2014 H025323,025094 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 49,690 2014-06-03 2014-06-04 10321540012014 Paga baze PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,695,875 2014-06-03 2014-06-04 10221540012014 Pagese paaftesie P.PAAFTESI B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 39,041 2014-05-28 2014-05-29 9821540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.PRILL 2014 H025092,025093,025711,025712 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 4,083 2014-05-28 2014-05-29 9921540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.PRILL 2014 H193205 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 5,286 2014-05-28 2014-05-29 10021540012014 Sherbime telefonike TEL.F.PRILL 2014 KL.310001909616 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 86,252 2014-05-28 2014-05-29 9721540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.PRILL 2014 H 025323,025094 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 15,540 2014-05-28 2014-05-29 9621540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.PRILL 2014 H05324 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 4,133 2014-05-28 2014-05-29 10121540012014 Sherbime telefonike TEL.F.PRILL 2014 KL.310001814835 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 496,310 2014-05-08 2014-05-09 9021540012014 Ndihme ekonomike ND.EK. .KELCYRE