Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kelcyre (1128) All All 63,469,096.00 209 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 5,164 2014-08-20 2014-08-20 15321540012014 Sherbime telefonike B KELCYRE FAT NR 718273669 NR KLI 310001909616 KORRIK 2014
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 200,000 2014-08-12 2014-08-13 1481540012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna b kelcyre vendime gjyqesore te viteve te kaluara sipas listes pageses
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 299,298 2014-08-05 2014-08-06 14221540012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 380,859 2014-08-05 2014-08-06 14121540012014 Paga baze PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 819,500 2014-08-01 2014-08-04 13921540012014 Ndihme ekonomike ND.EK. B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,699,175 2014-08-01 2014-08-04 14021540012014 Pagese paaftesie P.PAAFTESI . B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 49,690 2014-08-01 2014-08-04 13821540012014 Paga baze PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 5,149 2014-07-30 2014-07-31 13621540012014 Sherbime telefonike TEL.F.QERSHOR 2014 KL.310001909616 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 2,050 2014-07-30 2014-07-30 13521540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.QERSHOR 2014 H193205 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 3,444 2014-07-30 2014-07-30 13221540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.QERSHOR 2014 H025324 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 3,902 2014-07-30 2014-07-30 13721540012014 Sherbime telefonike TEL.F.QERSHOR 2014 KL.310001814835 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 65,402 2014-07-30 2014-07-30 13321540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.QERSHOR 2014 H025323,025094 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 12,509 2014-07-30 2014-07-30 13421540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.QERSHOR 2014 H025711,025712,025092,025093 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 380,859 2014-07-22 2014-07-23 13021540012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA B.KELCYRE QERSHOR 2014
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 267,330 2014-07-22 2014-07-23 13121540012014 Shtese page per funksionin PAGA B.KELCYRE QERSHOR 2014
  Bashkia Kelcyre (1128) HITO 94 Permet 995,000 2014-07-11 2014-07-14 12421540012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala RIPAGESE SIST.LULISHTE B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) HITO 94 Permet 1,566,000 2014-07-11 2014-07-14 12321540012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala RIPAGESE 5%G.SHK.9 VJ. B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 2,067,475 2014-07-07 2014-07-08 12221540012014 Pagese paaftesie P.PAAFTESI B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 267,330 2014-07-04 2014-07-04 12021540012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 380,859 2014-07-04 2014-07-04 11921540012014 Paga baze PAGA B.KELCYRE