Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kelcyre (1128) All All 63,469,096.00 209 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 88,000 2014-10-24 2014-10-24 20221540012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat USHQIME SP. B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 62,361 2014-10-21 2014-10-22 19921540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.SHTATOR 2014 H025094,025323, B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 7,779 2014-10-21 2014-10-22 20021540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.SHTATOR 2014 H025092,025093,025711 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 3,629 2014-10-21 2014-10-22 19821540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.SHTATOR 2014 H025324 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) HITO 94 Permet 2,900,688 2014-10-15 2014-10-16 19521540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SIST.ASF.UNAZA KELCYRE M991269 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) BESNIK SULEJMANI Permet 121,500 2014-10-02 2014-10-03 18321540012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 267,530 2014-10-03 2014-10-03 18021540012014 Shtese page per funksionin PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 387,420 2014-10-03 2014-10-03 17921540012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) QIRJAKO PRIFTI Permet 78,350 2014-10-03 2014-10-03 18721540012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MATERIALE L.B.9 F.PRAPAMBETUR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) DIANA TACELLARI Permet 16,550 2014-10-03 2014-10-03 17891540012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE L.B.11 F.PRAPAMBETUR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) SEIT CEPANI Permet 583,755 2014-10-03 2014-10-03 18491540012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj SHERBIME PASTRIMI L.B.3 F.PRAPAMBETUR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,604,825 2014-10-03 2014-10-03 17821540012014 Pagese paaftesie P.PAAFTESI B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) GENCI RROKAJ Permet 54,200 2014-10-03 2014-10-03 18621540012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE L.B.21 F.PRAPAMBETUR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) EIDA-KELCYRE Permet 254,200 2014-10-03 2014-10-03 18821540012014 Karburant dhe vaj KARBURANT L.B.17 F.PRAPAMBETUR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 235,620 2014-10-03 2014-10-03 18321540012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 49,653 2014-10-03 2014-10-03 18121540012014 Shtese page per funksionin PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) GJERGJI PATOKU Permet 118,000 2014-10-03 2014-10-03 18521540012014 Shpenzime te tjera transporti TR.SPORTI L.B.15F.PRAPAMBETUR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 25,000 2014-10-03 2014-10-03 18221540012014 Sherbime telefonike T.C. B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 2,335 2014-09-26 2014-09-29 17521540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.GUSHT 2014 H193205 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 1,397 2014-09-26 2014-09-29 17421540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.GUSHT 2014 H025092,093,711,712 B.KELCYRE