Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kelcyre (1128) All All 63,469,096.00 209 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 49,653 2014-12-03 2014-12-04 23021540012014 Shtese page per funksionin PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 299,298 2014-12-03 2014-12-04 22921540012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,702,475 2014-12-03 2014-12-04 22721540012014 Pagese paaftesie P.PAAFTASI B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 12,986 2014-11-24 2014-11-25 22321540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.TETOR 2014 H025092,2593,25711, B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 130,988 2014-11-24 2014-11-25 22221540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.TETOR 2014 H025323,025094,025323 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,083,907 2014-11-24 2014-11-25 22621540012014 Ndihme ekonomike ND.EK. B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 8,988 2014-11-24 2014-11-25 22121540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.TETOR 2014 H025324 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 19,218 2014-11-24 2014-11-25 22521540012014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA F.387 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) FURNIZIM ME UJE SH.A. Permet 112,992 2014-11-24 2014-11-25 22421540012014 Uje UJE F.TETOR 2014 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) SEIT CEPANI Permet 579,744 2014-11-17 2014-11-18 21921540012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHERBIME SPECIALE L.B.3 F.PRAPAMBETUR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 64,000 2014-11-17 2014-11-18 22021540012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TR.USHQIMOR B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 7,790 2014-11-13 2014-11-14 21221540012014 Sherbime telefonike TEL.F.TETOR 2014 KL.310001814835 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 10,600 2014-11-13 2014-11-14 21121540012014 Sherbime telefonike TEL.F.TETOR 2014 KL.310001909616 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 418,889 2014-11-04 2014-11-05 20721540012014 Paga baze PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 49,653 2014-11-04 2014-11-05 20921540012014 Shtese page per funksionin PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,696,975 2014-11-04 2014-11-05 21021540012014 Pagese paaftesie P.PAAFTESI B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 299,298 2014-11-04 2014-11-05 20821540012014 Paga baze PAGA B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 3,863 2014-10-27 2014-10-29 20521540012014 Sherbime telefonike TEL.F.SHTATOR 2014KL.310001814835 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 1,999 2014-10-27 2014-10-29 20321540012014 Elektricitet 2154001 EL.F.SHTATOR 2014 H193205 B.KELCYRE
  Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 5,031 2014-10-27 2014-10-29 20421540012014 Sherbime telefonike TEL.F.SHTATOR 2014KL.310001909616 B.KELCYRE