Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZDRAVO All 1,179,016,483.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 1,606,998 2019-04-17 2019-04-19 24021530012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM INVESTIM GRUMBULLIM I VENDBURIMEVE UJORE PER FURNIZ.ME UJE FSHATI BERZESHTE B.PRRENJAS,FAT TAT NR.4 DT 02.04.2019,SIT.PJES. NR 2,KONT 3168 DT 12.11.2018,UB NR 3794,VEND FIT 100,DT 24.10.2018,UP NR 49 DT 27.09.2018.
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 4,025,809 2019-04-17 2019-04-19 23921530012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM INVESTIM GRUMBULLIM I VENDBURIMEVE UJORE PER FURNIZ.ME UJE FSHATI BERZESHTE B.PRRENJAS,FAT TAT NR.4 DT 02.04.2019,SIT.PJES. NR 2,KONT 3168 DT 12.11.2018,UB NR 3794,VEND FIT 100,DT 24.10.2018,UP NR 49 DT 27.09.2018.
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 1,606,998 2019-04-17 2019-04-19 24021530012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM INVESTIM GRUMBULLIM I VENDBURIMEVE UJORE PER FURNIZ.ME UJE FSHATI BERZESHTE B.PRRENJAS,FAT TAT NR.4 DT 02.04.2019,SIT.PJES. NR 2,KONT 3168 DT 12.11.2018,UB NR 3794,VEND FIT 100,DT 24.10.2018,UP NR 49 DT 27.09.2018.
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 4,025,809 2019-04-17 2019-04-19 23921530012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM INVESTIM GRUMBULLIM I VENDBURIMEVE UJORE PER FURNIZ.ME UJE FSHATI BERZESHTE B.PRRENJAS,FAT TAT NR.4 DT 02.04.2019,SIT.PJES. NR 2,KONT 3168 DT 12.11.2018,UB NR 3794,VEND FIT 100,DT 24.10.2018,UP NR 49 DT 27.09.2018.
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 15,385,552 2019-04-05 2019-04-08 21221530012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA PRRENJA LIKUJDIM INVESTIMI PER NDERHYRJE NE STABILIZ E CARJEVE NE SHKOLLEN DILAVER NEZHA QUKES,PER FAT. TAT 41 DT. 03.03.2019,KONT 2582 DATE 18.09.2018,SIT PJESOR NR.2,VLERA BRUTO 16.195.318 LEKE,UP NR 35 DATE 18.07.2018,UB NR 3748.
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 15,385,552 2019-04-05 2019-04-08 21221530012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA PRRENJA LIKUJDIM INVESTIMI PER NDERHYRJE NE STABILIZ E CARJEVE NE SHKOLLEN DILAVER NEZHA QUKES,PER FAT. TAT 41 DT. 03.03.2019,KONT 2582 DATE 18.09.2018,SIT PJESOR NR.2,VLERA BRUTO 16.195.318 LEKE,UP NR 35 DATE 18.07.2018,UB NR 3748.
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 9,968,528 2019-04-03 2019-04-04 20421100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Cerrik Reabilitim perforcim banese ekzistuese kontrat dt.26.09.2018 urdher prokurimi proces verbal vendim njoftim fituesi fature nr, 40 dt. 01.03.2019 seri 42360244 situacion perfundimtar
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 9,356,181 2019-04-03 2019-04-04 20521100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Cerrik Rikonstruksion rrug ruralekontrat dt. 04.12.2018 u-p nr.324/1 p-v vendim njoftim fitues situacin pjesor fature nr, 36 dt. 26.12.2018 seri 42360240
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 9,968,528 2019-04-03 2019-04-04 20421100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Cerrik Reabilitim perforcim banese ekzistuese kontrat dt.26.09.2018 urdher prokurimi proces verbal vendim njoftim fituesi fature nr, 40 dt. 01.03.2019 seri 42360244 situacion perfundimtar
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 9,356,181 2019-04-03 2019-04-04 20521100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Cerrik Rikonstruksion rrug ruralekontrat dt. 04.12.2018 u-p nr.324/1 p-v vendim njoftim fitues situacin pjesor fature nr, 36 dt. 26.12.2018 seri 42360240
  Bashkia Kucove (0217) ZDRAVO Kuçove 9,616,660 2019-03-28 2019-03-29 32821240012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2124001 rik. objekteve kom. rom e egjiptian fat nr 41/26631097 dt 20.11.2018 kontr nr 3050 dt 12.09.2018
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) ZDRAVO Fier 685,490 2019-03-21 2019-03-25 6621110062019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER ND. E SHERB PUBLIKE KNTR 77/1 DT 14/02/2019,FAT 01 DT 18/02/2019 SERI 73198551
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 3,523,002 2019-03-21 2019-03-25 17921530012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B. PRRENJAS,LIK FAT TAT. NR 38 DT 28.12.2018 PER PER INVEST.GRUMBULLIM I VENDBURIMEVE UJORE ,PER FURNIZ ME UJE FSHATI BERZESHTE,B.PRRENJAS,Q.ELB,KONT NR 3168 DT 12.11.2018,UB NR 3794,SIT. NR.1,VL. BRUTO 3.708.423 LEK UP 49 DT 27.09.2018.
  Zyra Punesimit Fier (0909) ZDRAVO Fier 333,726 2019-03-20 2019-03-21 34810101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 paga nxitje punesimi Shkurt
  Bashkia Roskovec (0909) ZDRAVO Fier 3,800,000 2019-03-12 2019-03-13 7521130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ND.SINJALISTIKE BASHKIA RROSKOVEC KNTR 2736 DT 02/07/2018,FAT TAT 35 SERI 42360239 DT 05/12/2018,UP 48 DT 16/03/2018
  Zyra Punesimit Fier (0909) ZDRAVO Fier 204,645 2019-02-21 2019-02-22 23510101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 paga nxitje punesimi, Janar