Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZDRAVO All 1,179,016,483.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) ZDRAVO Berat 2,267,341 2021-07-06 2021-07-09 52521020012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 42 dt 10.08.2020 njoftim fituesi dt 11.09.2020 fatura 1/2021 dt 08.03.2021 proces verbal kolaudimi 2379 dt 07.05.2021 certifikat marrjes ne dorezim 28.06.2021 permiresimi i banesave kom.varfr
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 2,695,085 2021-06-22 2021-06-23 28621100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2110001 Bashkia Cerrik, rikon rruge bashkia Cerrik up nr, 324/1 pverbal kontrat dt, 04.12.2018 fature nr, 19 seri 83352720 situacion punimesh
  Bashkia Belsh (0808) ZDRAVO Elbasan 9,939,616 2021-06-03 2021-06-04 21321520012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2021 Bashkia Belsh 2152001 Permiresim i kushteve te banimit UP 2160/1 dt 12.8.20 njoft.fit 2160/5 dt 05.10.20 kontr.2160/6 dt 08.10.2020 Fat 13/2021 dt 27.05.2021 situacion perfundimtar dt 27.05.2021
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 14,007,603 2021-05-28 2021-05-31 23521100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2110001 Bashkia Cerrik reabilitim banese ekzistuese up nr, 183 dt. 06.08.2021 pverbal dt.14.09.2020 vendim njoftim fituesi kontrate dt, 29.09.2020 fature nr, 12/2021 situacion pjesor nr2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 62,742,699 2021-04-23 2021-04-27 13110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i objekt indiv, kontr GOA 2020/p=235 dt 15.12.2020, nr ft 4/2021 dt 25.03.2021, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 19,860,327 2021-04-22 2021-04-26 12410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-29 dt 09.06.2021, nr ft 8/2021 dt 19.04.2021, sit nr 4
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 4,160,917 2021-04-16 2021-04-19 17221100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile 2110001 Bashkia CerrikRikon objekti 2kat e des magazin ne banese sociale kontrat dt, 06.08.2020prverbal vendim njoftim fituesi situacion fature nr. 7/2021 dt. 01.04.2021
  Bashkia Berat (0202) ZDRAVO Berat 2,127,497 2021-04-07 2021-04-13 21821020012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 42 dt 10.08.2020 njoftim fituesi 11.09.2020 kontrata 3756/1 dt 22.09.2020 situacioni nr 2 fatura 26 dt 01.12.2020 seria 83352727 permiresimi i banesave ekzistuese te komuniteteve te varfra
  Bashkia Berat (0202) ZDRAVO Berat 94,359 2021-04-08 2021-04-13 21921020012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 42 dt 10.08.2020 njoftim fituesi 11.09.2020 kontrata 3756/1 dt 22.09.2020 situacioni nr 2 fatura 26 dt 01.12.2020 seria 83352727 permiresimi i banesave ekzistuese te komuniteteve te varfra
  Bashkia Krume (1812) ZDRAVO Has 1,425,000 2021-02-22 2021-02-24 6521170012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Sa lik dety e prapamb,fat.nr.08 seri 73198559 dt.03.06.2019"kont.nr.1731 dt.24.06.2019,"Rehab i rugeve lagje Peka dhe Pazar i Vjet"çertif marrjes dorezim dt.08.03.2019,akt -kolaudim dt.08.03.2019,u.150 d.08.03.2020,situac perfundimtar
  Bashkia Berat (0202) ZDRAVO Berat 2,253,063 2020-12-30 2021-01-13 85421020012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2102001 Bashkia Berat pagese urdher prokurimi 42 dt 10.08.2020 njoftim fituesi 11.09.2020 kontrata 3756,1 dt 22.09.2020 fatura 26 dt 83352727 dt 01.12.2020 seria 83352727 situacioni 2 permiresimi i banesave ekzistusete komunitet te varfra
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 1,916,168 2020-12-29 2020-12-30 69221100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2110001 Bashkia Cerrik rehabilitim perforcim i banmesave ekzistuese, up 183 dt 6.8.2020, pv 16.9.2020, rap permb 24.9.2020,vendim 24.9.2020, njoft fit 24.9.2020, kontrate 29.9.2020, situacion nr 2, fature 83352725
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 4,212,384 2020-12-29 2020-12-30 69321100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile 2110001 Bashkia Cerrik Rikonst Objekt 2Kat, Ndrysh destinanc ne banesa sociale, up 180 dt 6.8.2020,pv 24.8.2020, njoft fit 4.9.2020, rap permb 4.9.2020,vendim 4.9.2020,kontr 16.9.2020,situacion nr 2, fature 83352726
  Bashkia Roskovec (0909) ZDRAVO Fier 508,793 2020-12-18 2020-12-23 49921130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Permiresim i banesave te kom te varfer Bashk.Rrosk kntr 4863 dt 22/09/2020,fat 22 seri 73198583 dt 03/11/2020 .
  Bashkia Roskovec (0909) ZDRAVO Fier 7,182,000 2020-12-18 2020-12-21 49821130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Permiresim i banesave te kom te varfer Bashk.Rrosk kntr 4863 dt 22/09/2020,fat 22 seri 73198583 dt 03/11/2020 .
  Bashkia Gramsh (0810) ZDRAVO Gramsh 43,272,456 2020-12-14 2020-12-15 302721140012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.117 date 27.04.2020,vend fituesi nr.76 date 24.07.2020,situac pjes nr.3,kontrat nr.2768 date 29.07.2020,fat nr.23 date 17.11.2020
  Bashkia Belsh (0808) ZDRAVO Elbasan 11,926,980 2020-12-10 2020-12-11 47821520012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2152001 Bashkia Belsh Permiresim i kushteve te banimit UP 2160/1 dt 12.8.20 njoft.fit 2160/5 dt 05.10.20 kontr.2160/6 dt 08.10.2020 fat 29 seri 73198585 dt 09.12.2020 sipas situacionit nr 1 dt 09.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 59,580,981 2020-12-09 2020-12-10 43110560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,rindert.objekte arsimore kont vazhd nr GOA 2020 29 date 09.06.2020 situacion nr 3 fat nr 83408560 dt 01.11.2020
  Bashkia Berat (0202) ZDRAVO Berat 3,697,407 2020-11-23 2020-12-01 75221020012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2102001 Bashkia Berat pagese urdher prokurimi 42 dt 10.08.2020 njoftim fituesi 11.09.2020 kontrata 3756,1 dt 22.09.2020 fatura 21 dt 03.11.2020 seria 73198582 situacioni 1 objekti permiresimi i banesave ekzistuese te komuniteteve te varfra
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 8,624,929 2020-11-24 2020-11-25 60021100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2110001 Bashkia Cerrik rehabilitim perforcim i banmesave ekzistuese, up 183 dt 6.8.2020, pv 16.9.2020, rap permb 24.9.2020,vendim 24.9.2020, njoft fit 24.9.2020, kontrate 29.9.2020, situacion pjesor nr 1, fature 73198581