Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZDRAVO All 1,179,016,483.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 2,534,100 2020-11-24 2020-11-25 59921100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile 2110001 Bashkia Cerrik Rikonst Objekt 2Kat, Ndrysh destinanc ne banesa sociale, up 180 dt 6.8.2020,pv 24.8.2020, njoft fit 4.9.2020, rap permb 4.9.2020,vendim 4.9.2020,kontr 16.9.2020,situacion nr 1, fature 73198580
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 5,000 2020-11-19 2020-11-23 58421100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2110001 Bashkia Cerrik Rikonstruksion rruge rurale , up 324/1 dt 4.10.2018, pv 9.11.2018, vendim 9.11.2018, raport permbledhes 16.11.2018, njoftim fit 21.11.2018, situac perfundimtar, fat 83352720, akt kolaudimi
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 8,550,000 2020-11-16 2020-11-17 58321100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2110001 Bashkia Cerrik Rikonstruksion rruge rurale , up 324/1 dt 4.10.2018, pv 9.11.2018, vendim 9.11.2018, raport permbledhes 16.11.2018, njoftim fit 21.11.2018, situac perfundimtar, fat 83352720, akt kolaudimi
  Bashkia Roskovec (0909) ZDRAVO Fier 9,733,908 2020-11-12 2020-11-16 3692113001202 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) NDERTIM SINJALISTIKE RROSKOVEC FAZA E PAR KNTR 2736 DT 02/07/2018 FAT 17 SERI 73198578 DT 08/07/2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 79,441,308 2020-11-09 2020-11-11 33410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore /p-1056001 FZHSH, lik ft rindertobj arsimore, kontr GOA 2020/rp-29 dt 09.06.2020, seri 83408559 dt 20.10.2020, sit nr 2
  Bashkia Gramsh (0810) ZDRAVO Gramsh 17,182,365 2020-10-22 2020-10-23 265821140012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.117 date 27.04.2020,vend fituesi nr.76 date 24.07.2020,situac pjes nr.2,kontrat nr.2768 date 29.07.2020,fat nr.14 date 14.10.2020
  Bashkia Gramsh (0810) ZDRAVO Gramsh 20,951,154 2020-10-08 2020-10-09 244921140012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2114001 up nr.117 date 27.04.2020,vend fituesi nr.76 date 24.07.2020,situac pjes nr.1,kontrat nr.2768 date 29.07.2020,fat nr.12 date 12.09.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 19,860,327 2020-09-25 2020-09-28 22010560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert obj ars kontr GOA 2020-29 dt 09.06.2020,seri 83408558 dt 05.08.2020, sit nr 1
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) ZDRAVO Fier 3,346,308 2020-07-13 2020-07-16 16521110062020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER ND E SHERB PUBLIKE FIER FAT 16 DT 18/05/2020 SERI 73198577
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 12,204,104 2020-07-08 2020-07-09 36121100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile Bashkia Cerrik rehabilitim i banesave ekzistuese, up 160 dt 23.7.2019, pv 9.9.2019,vendim 17.9.2019, njoftim fituesi 17.9.2019,kontrate 20.9.2019,situacion pjesor nr 3, fature 83352708
  Bashkia Krume (1812) ZDRAVO Has 2,850,000 2020-05-12 2020-05-13 16221170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Sa lik.dif fat nr.08.Seri 73198559 dt.03.06.2019 per kont.nr.1731.dt.19.09.2018 me obj"Rehabilitimi i rugeve lagja Peka dhe Pazari i Vjeter,Bashkia HAS"situac. perf,akt kolaud dt.08.03.2019.akt-marrje e perkohshme. ne dorez dt.08.03.2019
  Bashkia Krume (1812) ZDRAVO Has 2,850,000 2020-03-06 2020-03-09 5221170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve DETY-P,Sa lik.dif fat nr.08.Seri 73198559 dt.03.06.2019 per kont.nr.1731.dt.19.09.2018 me obj"Rehabilitimi i rugeve lagja Peka dhe Pazari i Vjeter,Bashkia HAS"situac. perf,akt kolaud dt.08.03.2019.akt-marrje e perkoh ne dorezdt.08.03.2019
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 15,158,501 2020-01-20 2020-01-21 887/21530012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B.PRRENJAS,LIK REHABILITIM,PERFORCIM BANESASH,FAT NR 42 DT 30.11.2018,FAT NR.3 DT 01.04.2019,VEND FIT 95 DT 09.10.2018,KONT NR 2973 DT 25.10.2018,AKT KOL 04.06.2019,SIT PERFUND.,CERT E MARRJES NE DORZIM 17.06.2019,SIPAS URDH.17.06.2019.
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 7,839,110 2020-01-13 2020-01-14 64921100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile Bashkia Cerrik reabilitim perforcim banese ekzistuesekontrat dt.20.09.2019 up nr, 160 dt, 23.07.2019 pv vendim kom njoft fituesi fature nr, 13 seri 37153848 situacion pjesor
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) ZDRAVO Fier 2,988,463 2019-12-24 2019-12-30 36921110062019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER ND E SHERBIMEVE PUBLIKE FIER KNTR 646 DT 08/11/2019 FAT 42 DT 11/11/2019 SERI 37153847,UP 23 DT 26/04/2018
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) ZDRAVO Berat 1,298,013 2019-12-20 2019-12-23 56221020052019 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese udher prokurimi 19 date 05.02.2019 njoftim fituesi 24.04.2019 kontrata 465 date 16.05.2019 fatura 13 date 13.08.2019 seria 73198566 rikostr konvikti te shk Kristo Isak berat
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 8,941,141 2019-12-20 2019-12-23 65021100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile Bashkia Cerrik Reabilitim perforcim banese kontrat dt. 20.09.2019 p-v vendim njoftim fituesi fature nt44 seri 37153849 situacion
  Bashkia Roskovec (0909) ZDRAVO Fier 7,600,000 2019-12-20 2019-12-23 49421130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) NDERT SINJALISTIKE QYTET B. RROSK KNTR 2736 DT 02/07/2019,FAT 17 SERI 73198570 DT 07/10/2019
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) ZDRAVO Berat 8,229,335 2019-11-19 2019-11-21 52421020052019 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat kontrata nr 465 prot date 16.05.2019 Rikostruksion i konviktit te djemeve te shkolles Kristo Isak Berat,fat nr 13 dt 13.08.2019 situacioni nr 3
  Drejtoria e Bujqesise Administrimit te Pyjeve Ujrave dhe Sherbimit Veterinar (0202) ZDRAVO Berat 2,266,080 2019-11-07 2019-11-08 16921020222019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102022 drejtori e pyjeve dhe bujqesise berat, pagese urdher prokurimi 12 dt 26.04.2019 njoftim fituesi 21.06.2019 kontrata 536 dt 01.07.2019 fatura 11 dt 01.08.2019 seria 73198563 mirrembajtje e pastrim kanalesh ullinjas,gjeroven,starove