Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZDRAVO All 1,179,016,483.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Bujqesise Administrimit te Pyjeve Ujrave dhe Sherbimit Veterinar (0202) ZDRAVO Berat 583,584 2019-11-07 2019-11-08 17021020222019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102022 dr. adm. e pyjeve berat, pagese u p 12 dt 26.04.2019 njoftim fituesi 21.06.2019 kon 536 dt 01.07.2019 fatura 12 dt 05.08.2019 seria 73198565 mirmb. e past. kanalesh ullinjas,gjeroven,starove kolaud 05.08.2019 mar dorz 05.08.2019
  Sp. Berati (0202) ZDRAVO Berat 538,800 2019-10-23 2019-10-24 71810130642019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Spitali 1013064, u prok nr 4108 dt 03.10.2019 p verbal dt 14.10.2019 fat nr 18 dt 14.10.2019 blerje materiale ndertimore
  Zyra Punesimit Fier (0909) ZDRAVO Fier 165,814 2019-08-20 2019-08-21 74810101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 paga nxitje punesimi Korrik
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ZDRAVO Tirane 208,334 2019-07-29 2019-07-30 20410900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , urdher nr 196 date 27.05.2019 vendim KPP nr 281/2019 date 13.05.2019
  Bashkia Berat (0202) ZDRAVO Berat 2,385,014 2019-07-25 2019-07-29 54121020012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2102001 bashkia berat clirim garanci punimi kont. 2184 dt 10.05.2017, certifikat e marrjes ne dorezim 07.05.2018 proces verbal i kolaudimit dt 29.03.2018 certifikata e clirimit te garancise 19.07.2019 per obj rikostr i fasadve
  Bashkia Berat (0202) ZDRAVO Berat 1,827,927 2019-07-25 2019-07-26 54221020012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2102001 bashkia berat clirim garanci punimi kont. 2184 dt 10.05.2017, certifikat e marrjes ne dorezim 07.05.2018 proces verbal i kolaudimit dt 29.03.2018 certifikata e clirimit te garancise 19.07.2019 per obj rikostr i fasadve
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) ZDRAVO Berat 8,902,624 2019-07-19 2019-07-22 34321020052019 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese urdher prokurimi 17 dt 01.02.2019, njoftim fituesi 24.04.2019, kontrata 465 dt 16.05.2019 fatura 10 dt 18.07.2019 seria 73198562 rikostruksion i konviktit te djemeve shk Kristo Isak
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 4,060,168 2019-07-16 2019-07-17 48721530012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala B. PRRENJAS,LIK. 5% GARANCI PUNIMESH,PER RIKONCEPTIM TE Q.QYTETIT PRRENJAS,SIT PERFUNDIMTAR VLERA 91.698.075 LEKE,AKT MARRJE NE DORZIM PERFUNDIMTAR DT 28.06.2019,AKT KOLAUDIMI DT 23.04.2018,VLERA TOTALE E 5% 4.584.904 LEKE.
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 1,415,191 2019-07-16 2019-07-17 48521530012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala B. PRRENJAS,LIK 5% PER NDERTIM TROTUARI PERGJATE RRUGES NACIONALE,URDHER I KRYETARES NR 219 DATE 20.06.2019 PER NGRITJE KOMISIONI,CERT E MARRJES PERFUND TE PUNIMEVE DT 28.06.2019,AKT KOLAUD. TETOR 2017,VLERA E SIT PERF.81.453.402 LEKE,
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 8,273,863 2019-07-10 2019-07-11 41421100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Cerrik Rikonstruksion rrug rurale kontrat dt. 04.12.2018 u-p nr.324/1 p-v vendim njoftim fitues situacin perfundimtar fature nr, 09 dt. 02.07.2019 seri 73198561
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 3,279,506 2019-07-10 2019-07-11 45821530012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA PRRENJAS LIK INVESTIM PER NDERHYRJE NE STABILIZ E CARJEVE NE SHK E MESME.DILAVER NEZHA,AKT KOL DATE 28.06.2019,AKT MARRJE DORZ PERFUNDIMTAR DATE 29.06.2019,SIT PERF SHUMA 34.520.850 LEKE.
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 2,324,555 2019-07-10 2019-07-11 45721530012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA PRRENJAS,LIK INVESTIM NDERHYRJE PER STABILIZ E CARJEVE SHKOLLA DILAVER NEZHA QUKES,FAT TAT 46 DATE 25.06.2019,CERT E MARRJES DORZIM TE OBJEKTIT DATE 29.06.2019,AKT KOL DATE28.06.2019,SIT PERFUNDIMTAR VLERA 34.520.850 LEKE
  Bashkia Prenjas (0821) ZDRAVO Librazhd 2,363,210 2019-07-04 2019-07-08 44121530012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B. PRRENJAS,LIK. INVESTIM,GRUMBULLIM I VENDBURIMEVE UJOREPER FURNIZIM ME UJE FSHATI BERZESHTE,B. PRRENJAS,FAT TAT NR.7 DATE 01.05.2019,SIT PERFUND.12.125.283 LEKE CERT MARRJE NE DORZIM DT 29.06.2019,AKT KOL DT 28.06.2019,UB 3794.
  Bashkia Krume (1812) ZDRAVO Has 6,059,474 2019-07-03 2019-07-05 32821170012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Sa lik.dif fat nr.08.Seri 73198559 dt.03.06.2019 per kont.nr.1731.dt.19.09.2018 me obj"Rehabilitimi i rugeve lagja Peka dhe Pazari i Vjeter,Bashkia HAS"situac. perf,akt kolaud dt.08.03.2019.akt-marrje e perkoh ne dorezdt.08.03.2019
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) ZDRAVO Berat 5,925,577 2019-06-21 2019-06-24 30221020052019 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh 2102005 drejtoria ekonomike e arsimit berat pagese urdher prokurimi 17 dt 01.02.2019 njoftim fituesi 24.04.2019 kontrata 465 dt 16.05.2019 fatura 42 dt 17.06.2019 seria 42360246 rikostruksion konvikti i djemeve shkolla kristo isak
  Bashkia Krume (1812) ZDRAVO Has 9,621,153 2019-06-18 2019-06-21 29421170012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1812.2117001.Sa lik.fat nr.08.Seri 73198559 dt.03.06.2019 per kont.nr.1731.dt.19.09.2018 me obj"Rehabilitimi i rugeve lagja Peka dhe Pazari i Vjeter,Bashkia HAS"situac. perf,akt kolaud dt.08.03.2019.akt-marrje e perkoh ne dorezdt.08.03.2019
  Bashkia Krume (1812) ZDRAVO Has 3,440,526 2019-05-17 2019-05-21 24621170012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1812.2117001.Sa lik.dertyrimin e prapambetur, dif.fature nr.37.Seri 26631093 dt.25.10.2018 per kont.nr.1731.dt.19.09.2018 me objekt"Rehabilitimi i rugeve lagja Peka dhe Pazari i Vjeter,Bashkia HAS"situacioni nr.1 Bashkia HAS
  Kultura Dhe Sporti (0217) ZDRAVO Kuçove 326,848 2019-04-26 2019-05-06 3521240102019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2124010 shtese kati biblioteka fat nr 37/42360241 dt 27.12.2018 kontr nr 3871 dt 14.11.2018
  Zyra Punesimit Fier (0909) ZDRAVO Fier 132,230 2019-04-23 2019-04-24 49610101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 paga nxitje punesimi Mars
  Zyra Punesimit Fier (0909) ZDRAVO Fier 132,230 2019-04-23 2019-04-24 49610101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 paga nxitje punesimi Mars