Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VLLAZNIA SH.P.K. All 114,165,792.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 474,000 2014-04-24 2014-04-28 4410111402014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Fak Shk Natyres .aktivit soc kult. up 86 dt 18.11.2013 ftes 22.11.2013ft 3 dt 27.12.13 s 1253800njf 25.11.13 vl perf 30.12.13
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 370,260 2014-04-15 2014-04-16 20 2101814 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuqi lik ushqime urdh prok nr 7 dt 15.01.2014,mirat fituesi 06.03.2014,kontr 10.03.2014,fat 30-34 dt 31.03.2014 seri 12538030-034,fl hyr nr 11-17 dt 31.03.2014
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 427,596 2014-04-15 2014-04-16 19 2101814 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuqi lik ushqime urdh prok nr 1 dt 15.01.2014,mirat fituesi 20.01.2014,kontr 20.01.2014,fat 10-13 dt 28.02.2014 seri 12538020-025,fl hyr nr 1-10 dt 28.02.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 268,134 2014-04-07 2014-04-08 6810160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues ushqime up 45 19.02.2014 kont 19.03.2014 fat 42,43,44,45,46,47 31.03.2014 fh 12,13,14,15,16,17,18 31.03.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 23,400 2014-02-27 2014-02-27 3010160572014 Unspecified Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues gaz i lengshem up 6 11.02.2014 fat 18 11.02.2014 fh 2 11.02.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 15,701,094 2014-02-25 2014-02-26 3010140482014 Unspecified 1014048 ,drejtoria e pergjithshme e burgjeve,bl,up 6 d 14/1/14,buletin 27/1/14,fat 8 d 24/1/14 s 12538008,fh 2 d 25/1/14,fat 9 d 28/1/14 s 12538009,fh 3 d 30/1/14