Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VLLAZNIA SH.P.K. All 114,165,792.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 63,828 2014-12-10 2014-12-11 40210160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese ushqime kontr 15.09.14, ft 62 dt 02.12.14 sr 17817962, fh 61 dt 02.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 123,486 2014-12-10 2014-12-11 40110160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 61 seri 17817960 dt 2.12.14,fh 61.62.63 dt 2.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 462,000 2014-12-09 2014-12-10 49010170812014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake Reparti 5001 mater.kazermimi up 4031 dt 12.11.14 ft.oferte 4031/1 dt 12.11.14 nj.fituesi 16.11.14 ft 939 dt 24.11.14 s 17817939 fh 1 dt 24.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 456,000 2014-12-09 2014-12-10 72510170512014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-REP 4001 mater.kazermimi up 5181/3 dt 13.11.14,ft.oferte 5181/4 dt 13.11.14 nj.fituesi 5560 dt 24.11.14 ft 940 dt 24.11.14 seri 17817940 fh 2 dt 24.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 143,999 2014-12-09 2014-12-10 74210170512014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-REP 4001 mater.kazermimi up 5074/2 dt 6.11.14,ft.oferte 5074/3 dt 6.11.14 nj.fituesi 5074 dt 14.11.14 ft 934 dt 14.11.14 seri 17817934 fh 1 dt 14.11.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 312,750 2014-12-09 2014-12-10 8421018142014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuq VAZHD KONT 10.03.14 PERMB 27.11.14 FH 57-61 DT 27.11.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 340,998 2014-11-20 2014-11-21 7021018142014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuq ushqime kont ne vazhd 10.03.14 permbledhes 31.10.14 fh 49-56 dt 31.10.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 223,320 2014-11-13 2014-11-14 33210160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 928/929 seri 17817928/29 dt 11.11.2014, fh 30/31/32 date 11.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 136,608 2014-11-13 2014-11-14 33010160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese ushqime kontr 15.09.14, ft 930/931 dt 11.11.14 sr 17817930/31, fh 30/31/32 dt 11.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 1,872,000 2014-11-13 2014-11-14 33410160572014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi dhe pajisje mence 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese blerje ene guzhine, up 87 dt 22.10.14, ftesa 138, fitues 139 dt 29.10.14, kontr 31.10.14, ft 920/921/922/924 dt 6.11.14 seri 17817920/7921/7922/794, fh 15/16/17 dt 6.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 11,112,162 2014-11-13 2014-11-14 33910160572014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese rikonstr ambientesh kontr 15.10.14, up82 dt 1.10.14, ftesa neg 102, fit 132 dt 15.10.14, pv 15.10.14, ft 927 dt 7.11.14 seri 17817927, dhe 5% garanci punimesh
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 59,472 2014-11-13 2014-11-14 33310160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 925 seri 17817925 dt 4.11.14,fh 28/29 dt 4.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 28,984 2014-11-13 2014-11-14 33110160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese ushqime kontr 15.09.14, ft 926 dt 04.11.14 sr 17817926, fh 28/29 dt 04.11.14,.
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 996,000 2014-11-07 2014-11-10 32110160572014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese rikonstr hapje pusi, kontr 28.10.2014, up 84 dt 21.10.14, ftesa 104 dt 22.10.14, fitues 135 dt 27.10.14 pv 27.10.14, ft 919 dt 5.11.14, seri 17817919
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 16,380 2014-11-04 2014-11-05 30910160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 16 seri 178117916 dt 31.10.2014, fh 15 date 31.10.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 72,678 2014-11-04 2014-11-05 30810160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese kontrate ne vazhdim 15.09.14, fature 2 dt 30.10.14 seri 17817902, fh 14 dt 30.10.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 164,544 2014-11-04 2014-11-05 30710160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 49/50 seri 16077449/77450 dt 30.10.2014, fh 12/13 date 30.10.14
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 91,000 2014-10-24 2014-10-27 63810170512014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-REP 4001 pritje percjellje shkresa MM 6931/2 dt 28.8.14 vkm 243 dt 15.5.1995, 258 dt 3.6.1999 ft 430 dt 18.9.14, 410 dt 16.9.14 seri 16077436/16077410
  Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 2,979,207 2014-10-13 2014-10-15 266110110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala UT Rektorati GARANCI PUNIMESH URDH 2269 DT 1.10.2014 CERT. 23.09.2014 AKT KOLAUD 26.08.2013 KONTR 1588/3 DT 15.10.2012
  Komuna Dajt (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 4,502,014 2014-10-10 2014-10-13 16728000012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Dajt lik 5% rikon rruga Dropa e Shtufit,vazhd kontr 2339 dt 15.09.2009,proc verb marje dorez 2698 dt 08.10.2014,urdher lik 59 dt 09.10.2014