Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VLLAZNIA SH.P.K. All 114,165,792.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 2,032,316 2014-07-22 2014-07-23 19910140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve ushqime,kont 27/4 dt 17.04.2014 fat nr 97,77,76 DT 21.05.2014 SR 12538097,12538077,12538076 FH 227,194,159 DT 21.05.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 11,032,662 2014-07-22 2014-07-23 20010140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve ushqime,kontrata 29/4 dt 20.05.2014,up nr 29 dt 16.05.14,njof fit 29/3 dt 20.05.2014,fat nr 68-82,84-89,116 dt 30.05.14 sr 14576068-14576082,14576082-14576089,14576116,fh nr 267,264,239,246,233,236,257,
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 5,989,727 2014-07-22 2014-07-23 19710140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve ushqime,kont 27/4 dt 17.04.2014 fat nr 80,82,85-88,90-91,93,95-96 dt 15.5.14,sr 12538080.12538082,085-088,12538090-91,093,095-096,fh nr 263,266,251,256,245,253,235,248,222,272 dt 15.05.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 118,795 2014-07-15 2014-07-16 15910160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese blerje gazi, kontr 09.04.14, up 25 dt02.04.14, ftesa 04.04.14, fitues 08.04.14, pv 10.4.14, ft 78 dt 26.05.14 fh 3 dt 10.04.14, liber ditor dorezimi 1-26 .05.2014
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 477,000 2014-07-11 2014-07-14 40910170512014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017051 602-REP 4001 likujdim kazermim autoriz.sek.pergj 5350 dt 25.6.14 pv emergjence 26.6.14 ft 367 dt 26.6.14 seri 16077367 fh 9 dt 26.6.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 208,722 2014-07-07 2014-07-08 15310160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese kontr 19.03.14, ft 2/3/4 dt 30.06.14 sr 16077402/16077403/16077404, fh 16/17/18/19/22/23
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 475,200 2014-06-27 2014-06-30 14310160572014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues shpenzime te tjera up 53 dt 12.6.14 ftese oferte 13.6.14 pv 13.6.14 njoftim fituesi 18.6.14 kontr sherbimi 19.6.14 ft 366 dt 23.6.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 146,040 2014-06-27 2014-06-30 14210160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues ushqime kont vazhd date 19.03.2014 fat 364 dt 23.6.14 seri 16077364 fh 20 dt 23.6.14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 8,564,178 2014-06-27 2014-06-30 170110140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve ushqime,up nr 27 dt 16.04.14,raport perfundimtar nr 27/3 dt 17.04.2014,kont nr 27/4 dt 17.04.2014,fat nr 55-69,71 dt 30.04.14,sr 12538055-12538069,12538071,fh 172 etj
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 136,824 2014-06-23 2014-06-24 4121018142014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuqi kont ne vazhd 10.03.2014 fat 41+42+43+44+45+46+59 dt 02.04.09.11.+12+17+18 dt 06..14 sr 14576141-14576146-16077359 fh 35-42 dt 2,4,9,11,12,17,18.06.2014
  Bashkia Tirana (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 348,600 2014-06-19 2014-06-20 49921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashkia Tirane 5 % garanciu rikon paslestre vasil shanto shkresa 2562 dt 23.12.09 pv 14.12.09 kont 6305 dt 26.06.08 akt raokdr 10.06.14 pv kolaudim 10.10.08
  Bashkia Tirana (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 184,317 2014-06-19 2014-06-20 49821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashkia Tirane 5 % garanciu rikon palester shkolla murat toptani sipas shkrese 147 22.01.2010 pv perf 14.01.10 kont 6306 dt 26.06.08 sit perf 16.12.08, akt rakordim 10.06.14 pv kolaudim 22.12.08
  Bashkia Tirana (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 298,494 2014-06-19 2014-06-20 50021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat Bashkia Tirane 5% garanci rikn sistemim i varrezave tufine shkresa 255 dt 15.02.11 pv 17.01.11 kont 9571 dt 02.10.08 sit perf 14.11.08 pv kolaudim 30.12.08
  Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 6,383,905 2014-06-19 2014-06-20 15510110392014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala UT Rektorati CGURTESIM GARANCIE URDH 1579/3 DT 18.06.2014 AKT KOLAUDIMI 7.06.2014 KONTRATE 1896/3 DT 18.12.2007,KONTRATE SHTESER 580/3 DT 19.04.2013 CERT.MARRJES NE DOREZIM 16.06.20204
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 204,000 2014-06-17 2014-06-18 13510160572014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese lyerje up 40 dt 20.05.14, pv 12.05.14, ftesa ofert 22.05.14,njoftim fit 22.05.14, ft 90 dt 12.06.14, seri 14570 kontrate 30.05.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 283,260 2014-06-11 2014-06-12 3721018142014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuqiushqime kont ne vazhd 10.03.2014 fat 9+1+1+2+3+4+5+6+7+8 dt 30.05.2014 fh 26-34 dt 30.05.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 456,294 2014-06-05 2014-06-06 12710160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues ushqime kont vazhd date 19.03.2014 fat 74,75 07.05.2014 fh 6,7 07.05.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 229,712 2014-06-05 2014-06-06 12410160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues ushqime kont vazhd date 19.03.2014 fat 11,12,13 31.05.2014 fh 8,11,12,13,14,15 31.05.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 329,458 2014-05-21 2014-05-22 10010160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues ushqime kont vazhd date 19.03.2014 fat 61,62,63,64, fh 12,2,3,4 30.04.2014
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 223,098 2014-05-14 2014-05-15 29 2101814 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuqi lik ushqime,vazhd kontr 10.03.2014,fat 53-60 dt 30.04.2014 seri 14576053-14576059 dt 30.04.2014