Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VLLAZNIA SH.P.K. All 114,165,792.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 25,452 2014-10-10 2014-10-13 26810160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese kontr 15.09.14, ft 42 dt 30.9.14 sr 16077442, fh 10 dt 30.9.14,.
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 92,646 2014-10-10 2014-10-13 26910160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese kontr 19.03.14, ft 40 dt 30.9.14 sr 16077440, fh 11 dt 30.9.14,. ft 43 dt 30.9.14 sr 16077440
  Ministria e Integrimit (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 192,000 2014-10-09 2014-10-09 40510780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime pritje percjellje , urdher 112 dt.22.08.2014 program dt.25.08.2014 fat.424 dt.23.09.2014 seria 16077424
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 248,814 2014-10-07 2014-10-08 6121018142014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuq USHQIME KONT NE VAZHD 10.03.2014 FAT 30.09.2014 FH 43-48 DT 30.09.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 326,360 2014-09-25 2014-09-26 237101605720141 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues kontrate 15.09.14, ft up 359 dt 15.8.14, pv 15.8.14, pvoferta 29.8.14, fituesi 379 dt 5.9.14 ft 26 dt 18.9.14 sr 16077426, fh 9 dt 18.9.2014
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 476,740 2014-09-25 2014-09-26 125/110160862014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME BLERJE FRUTA PERIME
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 135,632 2014-09-25 2014-09-26 12510160862014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME BLERJE FRUTA PERIME
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 167,136 2014-09-24 2014-09-25 23610160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues kontrate 19.03.14, ft 15 dt 16.09.14 seri 16077415, fh 6/7 dt 16.9.14, ft 16 sr 16077416 dt 16.9.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 42,353 2014-09-24 2014-09-25 23510160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues kontrate 19.03.14, ft 96 dt 31.08.14 seri 16077396, fh 4 dt 31.0818.9.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 54,300 2014-09-24 2014-09-25 23710160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues kontrate 19.03.14, ft 25 dt 18.9.14 seri 16077425, fh 8 dt 18.9.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 243,552 2014-09-03 2014-09-03 20110160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese blerje ushqimi, kontrate dt 19.03.14, ft 93/92 dt 28.8.14 sr 16077393/16077392, fh 31/32/34/35/ dt 28.8.2014
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 64,368 2014-08-06 2014-08-07 9510160862014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME BLERJE FRUTA PERIME
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 378,720 2014-08-05 2014-08-06 25610140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqime,kont vazhdim nr 29/4 dt 20.05.2014,fat nr 128-131 dt 13.06.14 sr 14576128-14576131,fh nr 321,322,306,317 dt 13.06.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 2,123,142 2014-08-05 2014-08-06 25310140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqime,kont vazhdim nr 29/4 dt 20.05.2014,fat nr 60-62 DT 20.06.2014 SR 16077360-16077362,FH NR 217,214,208 DT 20.06.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 159,403 2014-08-05 2014-08-06 25410140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqime,kont vazhdim nr 29/4 dt 20.05.2014,fat nr 87 dt 30.05.2014 sr 14576087,fh nr 275 dt 30.05.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 387,678 2014-08-05 2014-08-06 18410160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese kontr 19.03.14, ft 6/7/8 dt 30.06.14 sr 16077406/16077407/16077408, fh 24/25/26/27/28/29
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 5,825,221 2014-08-05 2014-08-06 25710140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqime,kont vazhdim nr 29/4 dt 20.05.2014,fat nr 132-140,147-150,351-356 dt 16.06.14 sr 14576132-14576140,14576147-14576150,16077351-16077356,fh nr 296,315,301,291,285,299,308,288,311,324,282,313
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 2,334,170 2014-08-05 2014-08-06 25510140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqime,kont vazhdim nr 29/4 dt 20.05.2014,fat nr 93-100,118-121,124,126,127 dt 06.06.2014 sr 14576093-145760100,14576118-14576121,14576124,14576126,14576127,fh nr 319,283,220,324,315,286,304,289,
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 196,213 2014-07-22 2014-07-23 19610140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve ushqime,kont 27/4 dt 17.04.2014 fat nr 70 dt 30.04.2014 sr 12538070 fh nr 219 dt 30.04.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 1,986,413 2014-07-22 2014-07-23 19810140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve ushqime,kont 27/4 dt 17.04.2014 fat nr 79,99,93 DT 19.05.2014 SR 12538079,12538099,12538093 FH NR 238,261,269 DT 19.05.14