Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & R GROUP All 240,864,797.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) R & R GROUP Elbasan 679,560 2014-09-25 2014-09-26 29310160262014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Drejtoria Policise goma
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) R & R GROUP Tirane 520,416 2014-09-25 2014-09-26 35910140482014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1014048 ,drejtoria e pergjithshme e burgjeve,lik blerje goma,kont vazhdim nr 6116/3 dt 30.06.2014,fat nr 16 dt 28.08.2014 sr 16325666,fh nr 3 dt 16.09.2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) R & R GROUP Kukes 109,800 2014-09-24 2014-09-25 19410160302014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016103 Drejt rajonale kufirit shp mirmbajtje paisje zyre fatnr 29 seria 16525679 dt 20.08...2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) R & R GROUP Korçe 321,888 2014-09-19 2014-09-22 16110161052014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DR.RAJ.KUFIRI-MIGRACIONI KORCE FAT.6 BLERJE GOMA MJETESH
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) R & R GROUP Tirane 3,676,176 2014-09-17 2014-09-18 40610160792014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,D Pergjithshme pol shtetit PJ KEMB UP 27 D 3/6/14,NJF 18/8/14,KON VAZH 2610/2 D 4/7/14,FAT 7 D 18/8/14 S 16325657,FH 5 D 23/8/14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) R & R GROUP Tirane 2,023,680 2014-09-17 2014-09-18 41610160792014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,D Pergjithshme pol shtetit PJ KEMB UP 27 D 3/6/14,NJF 18/8/14,KON VAZH 2610/2 D 4/7/14,FAT 10 D 18/8/14 S 16325660,FH 5 D 23/8/14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) R & R GROUP Tirane 2,346,024 2014-09-17 2014-09-18 41510160792014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,D Pergjithshme pol shtetit PJ KEMB KON VAZH 2610/2 D 4/7/14,FAT 8 D 18/8/14 S 16325658
  Aparati Ministrise se Punes (3535) R & R GROUP Tirane 609,840 2014-09-16 2014-09-17 43410250012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1025001 MIN PUNES p kembimi aut 2.6.2014 k 2.7.2014 f 14.8.2014 fh 14.8.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & R GROUP Tirane 1,615,790 2014-09-09 2014-09-10 83010100772014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl goma up dt 9.2.2014, nj fit dt 7.6.2014, kontr dt 1.7.2014, seri 16325648 dt 31.7.2014, fh dt 1.8.2014
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 3,381,696 2014-09-09 2014-09-10 24410160072014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, QSHAMT ,goma,up 5 d 9/2/14.njf app 9/6/14,kon 1039 d 2/7/14,fat 163225635 d 30/7/14,fh 17 d 15/8/14
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 813,120 2014-09-09 2014-09-10 244101600720141 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, QSHAMT ,goma,kon vazh 1039 d 2/7/14,fat 163225638 d 30/7/14,fh 17/1 d 15/8/14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) R & R GROUP Tirane 1,391,640 2014-09-09 2014-09-10 27210140482014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje goma per automjete,utoriz lidhje kont 9/6 dt 02.06.14,kont nr 6116/3 dt 30.06.2014,fat nr 1 dt 31.07.2014 sr 16325751,fh nr 2 dt 25.08.14
  Komisariati i Policise Korce (1515) R & R GROUP Korçe 863,856 2014-09-05 2014-09-08 19610160292014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DR.POLICISE KORCE FAT.17 GOMA PER AUTOMJETE
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) R & R GROUP Tirane 441,504 2014-09-05 2014-09-08 35010130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602,ministria shendetesise, Bl.goma Up. 5 dt. 09.02.2014 njt. 5/3 dt. 29.03.2014 autorizim lidhje kontr. 5/6 dt. 07.06.2014 kontr. 4108/2 dt.30.06.2014 fat.19.08.2014 seria 16325654 fh.15 dt.19.08.2014
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 2,747,016 2014-09-05 2014-09-05 55310170512014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-REP 4001 likujdim goma automjetesh up i MB 5 dt 9.2.14, nj.fituesi 5/3 dt 29.5.14 aut. i MB lidhje kontr 85/6 dt 2.6.14 kontr 2467/4 dt 30.6.14 ft 3 dt 20.8.14 seri 1632553 fh 1 dt 27.8.14
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) R & R GROUP Kukes 144,360 2014-08-29 2014-08-29 17510161032014 Karburant dhe vaj karburant&vaj ft15dt28.08.2014 S16325665 Dr,Raj e Kufirit Kukes
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) R & R GROUP Tirane 523,488 2014-08-27 2014-08-28 37510260012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN MJED goma up 9.2.2014 aut 14.7.2014 k 14.7.2014 f 28.7.2014 fh 28.7.2014
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 631,344 2014-08-22 2014-08-25 24410170372014 Pjese kembimi, goma dhe bateri REP 3001 goma bateri kontrate 1762/3 dt 30.6.14 urdher 1762/1 dt 16.6.14, pv dt 21.7.14 ft 36 dt 21.7.14 seri 16325638 dt 21.7.14 fh 2 dt 21.7.14
  Spitali Korce (1515) R & R GROUP Korçe 650,496 2014-08-20 2014-08-21 49610130192014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SPITALI KORCE GOMA PER AUTOMJETE FAT.2 DT 14.08.14
  Garda e Republike Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 2,881,128 2014-08-15 2014-08-15 48810160042014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Garda e Republikes blerje goma Autorizim i MB 5/6 02.06.2014 kont 22 02.07.2014 fat 41,42 31.07.14 fh 23,24 31.07.2014