Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & R GROUP All 240,864,797.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 35,400 2014-12-17 2014-12-19 24210160122014 Karburant dhe vaj Kom.Pol.NSH-se pagese karb dhe vaj, up 18 dt 11.12.14, ftesa 3058/1 dt 11.12.14, fitues 13.12.14, ft 45 dt 15.12.14 sr 10785096 fh 11 dt 15.12.14
  Zyra e Sherbimit Turistik (3535) R & R GROUP Tirane 390,000 2014-12-18 2014-12-19 15510940192014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve ZYRA E SHERBIMIT TURISTIK blerje kondisioner fature nr 7 s 16325707 fh 13 18.12.2014
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 74,280 2014-12-17 2014-12-19 47210160202014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese furnizim e vendosje elektromotori, up 2903/b dt 9.12.14, ftesa 2903/1 dt 9.12.14, pv 10.12.14, ft 38 dt 11.12.14 sr 10785089
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 38,640 2014-12-17 2014-12-18 22010160122014 Karburant dhe vaj 1016012,Kom.Pol.NSH-se pagese antifrize, up 15 dt 2.12.14 ftesa 2698/1/fituesi 10.12.14, ft 32 dt 8.12.14, seri 10785083, fh 8 dt 8.12.14
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 10,980 2014-12-17 2014-12-18 24110160122014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Kom.Pol.NSH-se pagese mater pastrimi, up 19 dt 12.12.14, ftesa 3060, dt 12.12.14, fituesi 13.12.14, ft 46 dt 14.12.14 seri 10785097, fh 8 dt 15.12.14
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 146,880 2014-12-16 2014-12-18 49410130482014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 ISHP bateri makine,autorizim per lidhje kon nr 27/4 d t28.08.2014,up nr 27 dt 03.06.2014,njoftim fit dt 23.07.2014,kontrate nr 935/1 dt 01.10.2014,fat nr 23 d t07.11.2014,seri 16325793,fh nr 145 dt 07.11.2014.pv marrje dor dt 07.11.2014
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) R & R GROUP Elbasan 95,865 2014-12-17 2014-12-17 44210160262014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejtoria Policise bateri
  Bashkia Sarande (3731) R & R GROUP Sarande 1,887,840 2014-12-10 2014-12-15 55721380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik blerje pompe rezerve per stacionin e ujrave te zeza nga bashkia lik fat nr 43 dt 08.07.2014
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 1,860,720 2014-12-12 2014-12-15 52010170812014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-REP 5001 pj.kembimi kontr. 4164/1 d 20.11.14 urdh.lidhje zbat.kontr 4047/1 dt 18.11.14 nj.fit. 8803/1 d 4.11.14 ft 28 d 2.12.14 s 10785079 fh 1-1/3 d 2.12.14
  Komuna Ishem (0707) R & R GROUP Durres 211,199 2014-12-12 2014-12-12 22423720012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/BL.
  Prokuroria e rrethit Mat (0625) R & R GROUP Mat 165,199 2014-12-11 2014-12-12 11510280202014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Prokuroria Mat(1028020) Lik.Bl.Pjese Kembimi,Goma dhe Bateri..Fat.Nr.31 Dt.05.12.2014.Urdh.Prok.Nr.12 Dt.17.11.2014
  Bashkia Tirana (3535) R & R GROUP Tirane 464,640 2014-12-11 2014-12-12 116121010012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Tirane riparim mjetes up 51 dt 31.10.14 pv 14828 dt 05.11.14 njof fit 14828/3 dt 10.11.14 kont 14828/4 dt 12.11.14 fat 0785069 dt 14.11.14
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) R & R GROUP Tirane 67,680 2014-12-09 2014-12-10 49810130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Ministria shendetesise bateri autorizim lidhje kontr. 27/4 dt. 28.08.2014 kontr. 5237/2 dt. 18.09.2014 fat.16325795 dt. 11.11.2014 fh. 21 dt. 11.11.2014
  Prefektura e qarkut Fier (0909) R & R GROUP Fier 71,998 2014-12-04 2014-12-05 30710160642014 Shpenzime te tjera transporti Prefekti Qarkut Fier 1016064 likujdim fature
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) R & R GROUP Shkoder 154,839 2014-12-05 2014-12-05 19021410102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale administrata kopshte cerdhe FT 10785080 DT 03.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 104,400 2014-12-04 2014-12-05 31910170872014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-REP 6002 mater.mirembaj.mjete transporti up 1186 dt 8.9.14 urdh.lidhje kontr. 4.11.14 kontrata 2105 dt 24.11.14, nj.fit. 8803/1 dt 4.11.14 ft 25 dt 24.11.14 seri 10785076 fh 5 dt 27.11.14
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) R & R GROUP Vlore 302,398 2014-12-04 2014-12-05 17810050802014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit RIP.MJETE TRANSP.,BLERJE PJESE KEMBIMI RIP.I BENCIT 24 TON FAT.NR.30 B.KULLIMIT 1005080
  Garda e Republike Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 729,834 2014-12-02 2014-12-03 67210160042014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016004 Garda e Republikes pagese blerje bateri, kontr 27 dt 18.9.14, up 27 dt 3.6.14, fitues 27/3 dt 23.7.14,ft 17 dt 4.11.14 sr 16325787, fh 28 dt 4.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) R & R GROUP Durres 349,920 2014-12-01 2014-12-02 6410170312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1017031 REP USHT 2001 BLERJE BATERI PER AUTOMJETE
  Biblioteka kombetare (3535) R & R GROUP Tirane 190,892 2014-11-27 2014-11-27 23310120252014 Karburant dhe vaj 1012025 BIBLIOTEKA Blerje gazoil urdher prok.105 dt.18.11.14 lista ofertave 20.11.14 nj.fituesi 21.11.14 ft.26 dt.25.11.14 seri 10785077 fh 68 dt.25.11.14