Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & R GROUP All 240,864,797.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i KullimitDurres (0707) R & R GROUP Durres 44,880 2014-11-06 2014-11-07 24110050682014 Karburant dhe vaj 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE BLERJE VAJ LIK FAT NR 140DT 03.11.2014
  Bordi i KullimitDurres (0707) R & R GROUP Durres 70,560 2014-11-06 2014-11-07 24010050682014 Karburant dhe vaj 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE BLERJE GRASO LIK FAT NR 13 DT 03.11.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) R & R GROUP Tirane 16,800,000 2014-11-05 2014-11-07 46310940172014 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda INUK blerje mjete transporti te renda Aut.per lidhje kont nga MB 36/4 22.09.2014 kontrate 4749/1 14.10.2014 Njoft 20.10.2014 fat 13,14 20.10.2014 16325763,16325764,fh 3,4 04.11.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) R & R GROUP Tirane 54,000,000 2014-11-05 2014-11-07 46410940172014 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda INUK blerje mjete transporti te renda Aut.per lidhje kont nga MB 36/4 22.09.2014 kontrate 4749/1 14.10.2014 Njoft 20.10.2014 fat 13,14 20.10.2014 16325783,16325782,fh 2,5 05.11.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) R & R GROUP Tirane 42,000,000 2014-11-05 2014-11-07 46210940172014 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda INUK blerje mjete transporti te renda Aut.per lidhje kont nga MB 36/4 22.09.2014 kontrate 4749/1 14.10.2014 Njoft 20.10.2014 fat 17 27.10.2014 16325777,fh 1 01.11.2014
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) R & R GROUP Tirane 160,800 2014-11-04 2014-11-05 22910310012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 602, ATSH-ja mirmb auto,up 21 d 22/10/14,njf 23/10/14,fat 16 d 27/10/14 s 16325778
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) R & R GROUP Tirane 847,446 2014-10-28 2014-10-29 427110140482014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje goma automjete,kont vazhdim nr 6116/3 dt 30.06.2014,fat nr 11 dt 17.10.2014 sr 16325761 fh nr 24 dt 22.10.2014
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) R & R GROUP Elbasan 101,520 2014-10-27 2014-10-28 36310160622014 Karburant dhe vaj Prefektura pjes kembimi
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) R & R GROUP Korçe 61,920 2014-10-24 2014-10-27 16910161052014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016105 DR.RAJ.KUFIRI-MIGRACIONI KORCE FAT.45 BATERI PER AUTOMJETE
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) R & R GROUP Elbasan 162,720 2014-10-23 2014-10-24 33410160262014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Drejtoria Policise bateri
  Komisariati i Policise Korce (1515) R & R GROUP Korçe 273,720 2014-10-21 2014-10-22 23910160292014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DR.POLICISE KORCE FAT.46 BATERI AUTOMJETESH
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) R & R GROUP Tirane 12,701 2014-10-21 2014-10-21 40410140482014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1014048 ,drejtoria e pergjithshme e burgjeve,kont vazhdim nr 6116/3 dt 30.06.2014 fat nr 48 dt 06.10.2014 sr 16325698 fh nr 23 dt 14.10.14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) R & R GROUP Tirane 186,024 2014-10-21 2014-10-21 40310140482014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1014048 ,drejtoria e pergjithshme e burgjeve,kont vazhdim nr 6116/3 dt 30.06.2014 fat nr 28 dt 22.09.2014 sr 16325678 fh nr 15 dt 25.09.2014
  Bashkia Tirana (3535) R & R GROUP Tirane 465,240 2014-10-16 2014-10-17 88421010012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Tirane sherbime per riparim mjetesh fat 16325689 dt 01.10.14 fh 58 dt 01.10.14 pv ne doz 01.10.14 shkresa 13595 dt 10.10.14 up 40 dt 18.09.14 njof fit 12622/1 dt 23.09.14 kotn 12622/5 dt 29.09.14
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & R GROUP Tirane 208,320 2014-10-15 2014-10-16 91610100772014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DREJT PERGJ DOGANAVE. lik FT bl bateri up dt 3.6.2014, kontr dt 22.9.2014, seri 16325681 dt 23.9.2014, fh dt 23.9.2014
  Spitali Korce (1515) R & R GROUP Korçe 106,560 2014-10-14 2014-10-15 62210130192014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SPITALI KORCE BATERI PER AUTOMJETE FAT.44 DT 08.10.14
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 284,928 2014-10-14 2014-10-15 34710130482014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ISHP bl goma autorizim lidhje kontrate 5/6 dt. 02.06.2014 kontrate 653/1 dt. 27.06.2014 fat. 47 (16325647) dt. 30.07.2014 fh. 80 dt. 30.07.2014
  Komisariati i Policise Kukes (1818) R & R GROUP Kukes 123,480 2014-10-10 2014-10-10 22210161032014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016030 Blerje automjetesh fat nr 34. dt29.09.2014
  Bashkia Tirana (3535) R & R GROUP Tirane 336,000 2014-09-29 2014-09-29 82421010012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Tirane blerje dhe zevendesim goma up 37 dt 02.09.14 pv 04.09.14 kont 08.09.14 fat 16325675 dt 19.0.14 fh 54 dt 19.09.14 pv 19.09.14
  Komuna Bradashesh (0808) R & R GROUP Elbasan 2,189,760 2014-09-25 2014-09-26 20223810012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Komuna Bradashesh Elbasan Pjese Kembimi