Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & R GROUP All 240,864,797.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Zall Here (3535) R & R GROUP Tirane 225,600 2014-11-26 2014-11-27 16128050012014 Shpenzime te tjera transporti Komuna Zall Herr sherbim automjeti pv.prok. elek.dt22.10.2014 njof fit.27.10.2014 akt. marr.dor.03.11.2014 fat.12dt03.11.2014 ser10785063 ub.19 dt.07.02.14 pv.dt21.10.2014
  Prefektura e qarkut Fier (0909) R & R GROUP Fier 289,466 2014-11-26 2014-11-26 29610160642014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Prefekti Qarkut Fier 1016064 (PMNZ) likujdim fature
  Komuna Berxull (3535) R & R GROUP Tirane 95,851 2014-11-26 2014-11-26 21428080012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Komuna Berxulle Bl klor up 19 dt 05.11.2014 pv vl of 13 dt 20.11.2014 njoft fit 15.11.2014 fo 06.11.2014 fat 22 dt 21.11.2014 seri 10785073 fh 13 dt 21.11.2014 amd 21.11.2014
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) R & R GROUP Tirane 22,800 2014-11-26 2014-11-26 18110280312014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 Prok per krime te Renda pajisje,up nr 1785/5 dt 23.09.2014,ftese per oferte dt 25.09.2014,fat nr 28 dt 17.11.2014,seri 16325798,fh nr 36 dt 17.11.2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) R & R GROUP Kukes 326,400 2014-11-24 2014-11-25 24110160302014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016103 Drejt rajonale kufirit shp mirmbajtje paisje zyre fatnr 21-21 seria 10785071 -10785072 dt 11.11...2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) R & R GROUP Tirane 571,680 2014-11-21 2014-11-24 60910180012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SHISH Bl bateri autorizom MB 28.08.2014 up 27 dt 03.06.2014 nj fit 27/3 dt 23.07.2014 kontr 307/8 dt 27.10.2014 fat 16325789 fh 27 dt 05.11.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6620 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 992,040 2014-11-20 2014-11-21 29210170902014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-REP 6620 pjese kembimi,autorizim per lidhje kontrate nr 27/4 dt 28.08.2014,urdher nr 2952 dt 09.09.2014,kontrate nr 3083/1 dt 23.09.2014,fat nr 43 d t03.10.2014,seri 16325693,fh nr 1 dt 03.10.2014
  Aparati Qendror INSTAT (3535) R & R GROUP Tirane 65,627 2014-11-20 2014-11-21 60810500012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres INSTAT Lik bl materiale elektrike up 32 dt 28.10.2014 fo pv 30.10.2014 pv pritje malli 03.11.2014 fat 24 dt 03.11.2014 seri 16325784 fh 31 dt 03.11.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) R & R GROUP Tirane 422,688 2014-11-19 2014-11-20 42010030012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri KM,bl goma automjeti kontrat.porosie nr.2825 dat 17.05.2014 autorizim nr.5/6 prot dat 2.6.2014, fat.nr.20 dat 4.9.2014 seri 16325670 fh.32 dat 04.09.2014
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 471,360 2014-11-19 2014-11-19 31710160072014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, QSHAMT ,BL BATERI,U 7/5/14,NJF 9/6/14,KON 1219/1 D 15/9/14,FAT 16325699 D 10/10/14,FH 93 D 24/10/14
  Komuna Berxull (3535) R & R GROUP Tirane 120,000 2014-11-14 2014-11-17 21228080012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Komuna Berxulle Bl gaz up 18 dt 05.11.2014 pv of 10.11.2014 njfit 10.11.2014 fat 26 dt 12.11.2014 seri 183225798 fh 11 dt 12.11.2014
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) R & R GROUP Lezhe 3,762,000 2014-11-14 2014-11-14 14910050742014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 16 DT 14.11.2014
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) R & R GROUP Tirane 1,079,160 2014-11-13 2014-11-14 52510160792014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, D Pergjithshme pol shtetit ,PJ KEMB,UP 27 D 3/96/14,NJF 18/8/14,AUT LIDH KON 27/4 D 28/8/14KON 386/1 D 22/9/14,FAT 21 D 22/10/14 S 16325771,FH 12 D 7/11/14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) R & R GROUP Tirane 521,520 2014-11-13 2014-11-14 52610160792014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, D Pergjithshme pol shtetit ,PJ KEMB,KON VAZH 386/1 D 22/9/14,FAT 20 D 22/10/14 S 16325770,FH 11 D 7/11/14
  Qendra e realizimit te veprave te artit (3535) R & R GROUP Tirane 47,850 2014-11-14 2014-11-14 10910120132014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1012013 Q.R.V.A. 602 blerje flamur,foto e reklame,up nr 15 dt 02.09.2014,fto dt 22.10.2014,njof fit 28.10.2014,fat nr 27 dt 12.11.2014 sr 16325797,fh nr 22 dt 12.11.2014
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) R & R GROUP Tirane 941,280 2014-11-13 2014-11-14 52710160792014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, D Pergjithshme pol shtetit ,PJ KEMB,KON VAZH 386/1 D 22/9/14,FAT 19 D 22/10/14 S 16325769,FH 10 D 7/11/14
  Bashkia Elbasan (0808) R & R GROUP Elbasan 48,682 2014-11-13 2014-11-13 77721090012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia Elbasan materiale ndricimi
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) R & R GROUP Tirane 217,200 2014-11-05 2014-11-12 38810030012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri KM bl bateri mjeti kont.nr.3388 dat 8.9.2014,autorizim nr.27/4 dat b28.8.2014 form.njoiftimit te fitusit nr.27/3 dat 23.7.2014 fat nr.30 dat 23.9.2014 seri 16325680 fh nr.39 dat 23.9.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) R & R GROUP Tirane 1,265,136 2014-11-07 2014-11-10 32010160572014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese elektroshtepiake, kontrate 31.10.14, up 86 dt 14.10.14, ftesa 91 dt 2.10.14, fitues 139 dt 29.10.14, pv 28.10.14, ft 17 dt 4.11.14, seri 16325788, fh 14 dt 4.11.14
  Prokuroria e rrethit TIrane (3535) R & R GROUP Tirane 315,706 2014-11-07 2014-11-10 17410280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, Prokuroria e Rrethit Tirane goma,up 22 d 16/10/14,njf 31/10/14,fat 22 d 6/11/14 s 16325792,fh 29 d 6/11/14