Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Otllak (0202) ALBANO / BERAT Berat 375,579 2014-12-30 2014-12-31 40723040012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Komuna Otllak 2304001,likujdim fature nr 51.dt.17.12.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) "FLORJON" SHPK Berat 297,600 2014-12-30 2014-12-31 27721020052014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005 likujdim fature dt.30.12.2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 9,000 2014-12-30 2014-12-31 77121020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,pagese per Josif Mio
  Gjykata e rrethit Berat (0202) AQIF MARRA Berat 9,500 2014-12-30 2014-12-31 25010290122014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Gjykata berat Aqif marra materjale pastrimi 1029012
  Komuna Kutalli (0202) ALPHA BANK -- ALBANIA Berat 3,716,900 2014-12-30 2014-12-31 30023030012014 Pagese paaftesie Komuna Kutalli per ndihmat invalidet dhjetor 2014 2303001
  Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 62,016 2014-12-30 2014-12-31 25210050022014 Pensione te veçanta shteterore Drejtoria e Bujqesise 1005002,shperblim per dalje ne pension
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 1,074,560 2014-12-30 2014-12-31 27621020052014 Elektricitet 2102005 Drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005 likujdim kontrate a-015319.313.176.041074.015168.314.015238.152250.15204.15201.15307.15359.15257.15261.15258.15213.15308.15310.15166.15321.41075.15256.15281.15202.15309.15607,fatur dt.29.12.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) INA Berat 147,000 2014-12-30 2014-12-31 14920420112014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj rruget rurale bera lik fat dhjetor 2014 mirrembajtje rruge
  Qendra Lira (0202) VIKTORI THOMOLLARI Berat 17,000 2014-12-30 2014-12-31 12721020202014 Kancelari 2102020 Qendra Lira 2102020 likujdim ,fatura dt.11.12.2014
  Bashkia Berat (0202) ONUFRI TV Berat 3,000 2014-12-30 2014-12-31 77521020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.29.12.2014
  Bashkia Berat (0202) VASILLAQ ZIU Berat 7,255 2014-12-30 2014-12-31 77421020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.24.12.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 5,000 2014-12-31 2014-12-31 50321670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure per shperblim lindje 2167001
  Paraburgimi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 4,443 2014-12-30 2014-12-31 14610140512014 Sherbime telefonike Paraburgimi per telefonin klianti 310001878890 1014051
  Sp. Berati (0202) EUROMED Berat 34,138 2014-12-30 2014-12-31 73710130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat dhjetor 2014 kite dhe reagente
  Sp. Berati (0202) ALTIN XHAMO Berat 11,820 2014-12-30 2014-12-31 73510130642014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes spitali berat lik fat dhjetor 2014 riparim
  Komuna Lumas (0202) FATJON DOKSANI Berat 94,000 2014-12-19 2014-12-31 23523050012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim komuna lumas berat lik fat nentor 2014 dru zjarri
  Qendra Ekonomike Kultures (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 27,000 2014-12-30 2014-12-31 34421020062014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Qendra Kulturore 2102006 pagese per aktivitete ,java artistike
  Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) MARTIN UKA Bulqize 140,000 2014-12-31 2014-12-31 13010130252014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK (1013025) likujdim furnitorin MARTIN UKA per PO nr.4073.
  Komuna Ostren (0603) ALB-KON Bulqize 156,000 2014-12-31 2014-12-31 13423170012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA OSTREN (2317001) likujdim furnitorin ALB-KON per PO nr.4072.
  Komuna Ostren (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 80,000 2014-12-30 2014-12-31 13823170012014 Sherbime te tjera KOMUNA OSTREN (2317001) likujdim rast fatkeqsie sias VKK nr.75 date 18.12.2014