Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Berat 9,530 2014-12-30 2014-12-31 174260042014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Drejtoria Pyjore 1026004,likujdim fature dt.30.12.2014
  Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) BEJKO Berat 17,880 2014-12-30 2014-12-31 176260042014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Drejtoria Pyjore 1026004,likujdim fature dt.30.12.2014
  Prefektura e qarkut Berat (0202) VJOLLCA LOGU Berat 88,000 2014-12-30 2014-12-31 41210160592014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale prefektura berat lik fat dhjetor 2014 materiale speciale
  Komuna Kutalli (0202) ALPHA BANK -- ALBANIA Berat 375,000 2014-12-30 2014-12-31 30323030012014 Grant per femije te lindur Komuna kutalli shpernlim lindje 2303001
  Paraburgimi Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 12,328 2014-12-30 2014-12-31 14410140512014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta Paraburgimi berat ore nate 1014051
  Dega e Thesarit Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 18,244 2014-12-30 2014-12-31 14110100022014 Elektricitet 1010002 Dega e thesarit Berat per energjin kontrata BE1A120001015244 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) LUAN XHAFKOLLARI Berat 35,000 2014-12-30 2014-12-31 14410100022014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Dega e thesarit berat per riparim kondisioneresh luan xhfkollari 1010002
  Komuna Sinje (0202) SHAMO-CONSTRUCTION Berat 162,535 2014-12-30 2014-12-31 22323060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna sinje berat pagese garanci punimi ujesjelle
  Komuna Sinje (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 10,000 2014-12-30 2014-12-31 22423060012014 Udhetim i brendshem komuna sinje berat djeta sherbimi
  Qendra Lira (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 5,599 2014-12-30 2014-12-31 12621020202014 Sherbime telefonike 2102020 Qendra Lira 2102020 likujdim klienti 310001839352,fatura dt.30.11.2014
  Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) ORNELA DAUTI Berat 9,000 2014-12-31 2014-12-31 17510260042014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Drejtoria Pyjore 1026004,likujdim fature 21.dt.30.12.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 16,600 2014-12-30 2014-12-31 77821020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike
  Komuna Lumas (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 73,494 2014-12-30 2014-12-31 24623050012014 Ndihme ekonomike komuna lumas pagese shperblim per ndihme ekonomike
  Prefektura e qarkut Berat (0202) HYSEN QOJLE Berat 1,182,500 2014-12-30 2014-12-31 41010160592014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna prefektura berat pagese vendim gjyqesor per Namir Lapardhaja
  Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 4,784 2014-12-30 2014-12-31 25310050022014 Te tjera transferta tek individet Drejtoria e Bujqesise 1005002, tatim ne burim per shperblim per dalje ne pension
  Bordi i Kullimit Berat (0202) ZYRA E RREGJ.PASURISE KUCOVE Berat 28,000 2014-12-31 2014-12-31 25610050672014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Bordi i kullimit per zrpp kucove 1005067
  Komuna Velabisht (0202) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Berat 93,713 2014-12-30 2014-12-31 40823080012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 163403834.dt.30.12.2014
  Bashkia Berat (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 9,140 2014-12-30 2014-12-31 77021020012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.03.12.2014
  Bashkia Berat (0202) C.E.C-11 Berat 33,422 2014-12-30 2014-12-31 78021020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 1,000 2014-12-30 2014-12-31 77221020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,tatim ne burim