Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Paraburgimi Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 511,607 2014-12-30 2014-12-31 22310140542014 Paga baze TDO 0707/PARABURGIMI/1014054LIK sig shoq pm dhjetor 2014 deklarata K72315751G43Y01A
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 20,400 2014-12-30 2014-12-31 85010111502014 Udhetim i brendshem DIETA UDHETIMI PER FILJALIN E PESHKOPISE SIPAS LISTPAGESES/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Shkolla "B. Çela", Durres (0707) KALIA SHPK Durres 233,880 2014-12-30 2014-12-31 17510110942014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011094 SHKOLLA"BEQIR ÇELA"LIK SHPENZIME BLERJE BOJE LIK FAT NR 100 DT 30.12.2014
  Shkolla "B. Çela", Durres (0707) JOEHOPE Durres 282,000 2014-12-30 2014-12-31 17610110942014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1011094 SHKOLLA"BEQIR ÇELA"LIK SHPENZIME BLERJE MATER PER MESIM LIK FAT NR 40 DT 30.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Durres 71,760 2014-12-30 2014-12-31 26910060982014 Te tjera transferta tek individet 1006098 DREJT PERGJ DETARE SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION VLADIMIR NAQELLARI
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) TESLA VIZION Durres 60,000 2014-12-30 2014-12-31 6310060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/KOLAUD RIK STAC
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 29,658 2014-12-30 2014-12-31 6010060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/KOLAUD RIAKT I ST
  Bashkia Sukth (0707) AFA GRUP Durres 667,920 2014-12-30 2014-12-31 30621510012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MATERIALE PER RIP. E SHKOLLAVE/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Zyra e Punes Durres (0707) AUTORITETI PORTUAL DURRES SHA Durres 51,408 2014-12-30 2014-12-31 36410250072014 Elektricitet 1025007 ZYRA PUNESIMIT ENERGJI ELEKTRIKE DHJETOR 2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) HEST Durres 3,916,522 2014-12-30 2014-12-31 81810170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KEVIN BELEGU Durres 42,000 2014-12-30 2014-12-31 76410170312014 Shpenzime per pritje e percjellje 1017031 REP USHT 2001 SHPENZIME PRITJE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) S & P 2003 Durres 115,200 2014-12-31 2014-12-31 83010170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) VRANA SECURITY GROUP Durres 531,278 2014-12-30 2014-12-31 84510111502014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ROJE DHJETOR/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Durres 138,000 2014-12-22 2014-12-31 27610100472014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK SHP.MIRMB.APARATURE
  Dogana Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 395,998 2014-12-30 2014-12-31 18510100812014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BL. PAISJE KOMPJUTERI /DEGA E DOGANES DURRES/KOD 1010081/ TDO 0707/
  Bashkia Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 9,056,400 2014-12-30 2014-12-31 70721070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES LIK SIT NR 1 RIK RRUGA SULEJMAN PITARKA NE L. 18 ISH KENETA FAT NR 470 DT 24.12.2014
  Bashkia Durres (0707) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Durres 59,520 2014-12-31 2014-12-31 70921070012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2107001 BASHKIA DURRES POLICE SIG TE AUTOMJETITDR1512D,DR1513D,DR4387D
  Bashkia Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 4,550 2014-12-30 2014-12-31 70221070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES TATIM NE BURIMKESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 207,900 2014-12-30 2014-12-31 70321070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES KESHILLI I LICENCAVE BORDERO 30.12.2014
  Bashkia Sukth (0707) AFA GRUP Durres 1,657,208 2014-12-30 2014-12-31 30421510012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIM DHE TR. MBETURINASH/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/