Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 358,384,471,709.00 264,746 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,000 2014-12-30 2014-12-31 25310140962014 Te tjera transferime korrente 604 AKKP vendime gjyqi + kompesim prone Eshref Deliallisi,shkrese e MF nr 16183/35 dt 11.12.2014,urdher nr 444 dt 26.12.2014,shkrese ee MD nr 9206/1 dt 16.12.2014,vendim nr 4047 dt 24.04.2012
  ALUIZNI-Tirana (3) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 154,844 2014-12-31 2014-12-31 145110940282014 Paga baze Aluizni Tirana 3 tatime per punonj me kontrate dhjetor 2014
  Spitali Vlore (3737) SHABANI 2002. Vlore 1,193,938 2014-12-30 2014-12-31 58010130242014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013024 SPITALI KONTRATE 2023 FAT 30.12.2014
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) VRANA SECURITY GROUP Durres 435,045 2014-12-30 2014-12-31 84610111502014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KOMPESIM CMIMI I KONTRATES/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) ADRIANA GJINI Fier 10,000 2014-12-30 2014-12-31 30621110062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Qarku Gjirokaster (1111) MOSKETIER MOKET TIRANA Gjirokaster 155,999 2014-12-30 2014-12-31 42620110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 2011001 KESHILLI I QARKUT GJIROKASTER GRILA FAT NR 18 DT 26.11.2014 NR SER 15723520 UP NR 4 DT 17.11.2014 FTES OFERTE PREVENT NJOFT FITUES
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 121,100 2014-12-30 2014-12-31 26224990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE DHJETOR & NDIHME ME KRITERE SPECIFIKE
  Komuna Kolsh (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 72,364 2014-12-29 2014-12-31 16725730012014 Paga baze KOM KOLSH LIK 10% TATIM PAGE MAJ 2013
  Komuna Kastrat (3323) TIM M.Madhe 67,440 2014-12-30 2014-12-31 26826270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje 2627001-Kom.Kastrat(likfat.nr.528,dt.18.12.2014,ser.16368824-bl.printer)
  Komuna Shllak (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 50,000 2014-12-30 2014-12-31 16127590012014 Grant per femije te lindur KOMUNA SHLLAK SHKODER SHPERBLIM LINDJE
  Agjencia Kombetare e Bregdetit (3535) AL-TEK Tirane 429,600 2014-12-30 2014-12-31 7510940292014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre AKB paisje zyre up 25 18.12.2014 fat 19109509 fh 13 22.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 459,000 2014-12-30 2014-12-31 358110130492014 Te tjera transferta tek individet qsut ssherbilim per dalje ne pension permbledhese dhjeot 2014 shkresa 3555/2 dt 17.11.14
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) EURO OFFICE Tirane 10,500 2014-12-30 2014-12-31 33710940162014 Kancelari AKPT mat up 24.12.14 fo 24.12.14 fat 29.12.14 fh 29.12.14
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) AGIM SULÇE Tirane 25,032,800 2014-12-30 2014-12-31 24810140962014 Te tjera transferime korrente 604 AKKP vendime gjyqi + kompesim prone Sadik Kalaja,shkrese e MF nr 16183/35 dt 11.12.2014,urdher nr 439 dt 26.12.2014,shkrese ee MD nr 9206/1 dt 16.12.2014,vendim nr 6450 dt 10.06.2013
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 56,500 2014-12-30 2014-12-31 44810940182014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AGJ.KOMB TURIZMIT vendim gjyqesor urdher 412 23.12.2014 vendim 4407 05.12.2014
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 22,680 2014-12-30 2014-12-31 84810111502014 Te tjera paga me kontrate ORE MESIMORE SIPAS LISTPAGESES / UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Komuna Mbrostare (0909) VIKO/F Fier 272,400 2014-12-31 2014-12-31 58024100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  Komuna Kodovjak (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 100,000 2014-12-31 2014-12-31 33324310012014 Udhetim i brendshem 2431001 Djeta Komuna Kodovjat
  Komuna Pojan (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,000 2014-12-30 2014-12-31 31225000012014 Pagese paaftesie 2500001 KOMUNA POJAN SHPERBLIM PAAFTESIE
  Komuna Kolsh (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 321,000 2014-12-30 2014-12-31 17225730012014 Pagese paaftesie SHPERBLIME PER ANTIKAPATE KOMUNA KOLSH SIPAS VKM 861 DT.17.12.2014