Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3,353 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKAKOMBETARETREGTARE 298,815,833.00 405 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 47,834 2015-03-04 2015-03-05 4721110012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Shkurt Fadil Taraj
Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 100,000 2015-02-11 2015-02-11 2521110012015 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001 ndihme e menjehershme Fadil Taraj
Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 47,834 2015-02-03 2015-02-04 1721110012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune PAGA BASHKIA FIER JANAR 2015
Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 703,800 2015-02-03 2015-02-04 2221110012015 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA KESHILLI BASHKIA FIER DHJETOR 2014 JANAR 2015
Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 47,621 2015-01-09 2015-01-09 321110012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Dhjetor Fadil Taraj
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave