Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe trajtime tė tjera nga funksioni i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 2 534 416 Lekė.
2) Tė ardhura nga shėrbimet e konsulencės si mjek pėr vitin 2018, shuma 252 550 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhurat nga interesat bankare tė depozitės tė maturuar nė vitin 2018, shuma 348 Euro.
2) Tė ardhurat nga interesat bankare tė depozitės tė maturuar nė vitin 2018, shuma 620 Euro.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj.Irena Skrapalliu, tė ardhura nga paga si mjeke pranė Drejtorisė sė Shėndetit Publik, Gjirokastėr, shuma 523 300 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e autoveturės nė bazė tė kontratės sė noterizuar datė 19.07.2018, shuma 10 000 Euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė ėshtė shtuar me 161 456 Lekė, nga tė ardhurat e pagės dhe shpėrblimet si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė.
2) Gjendja e depozitės pranė njė banke tė nivelit tė dytė ėshtė 60 160 Euro, shtesė 9 000 Euro nga tė ardhurat e shitjes sė autoveturės.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė shtuar me 348 Euro nga interesat bankare.
4) Depozitė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, pakėsuar gjendja me 42 171 Euro si rrjedhojė e mbylljes nė vitin 2018.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė shtuar me 19 574 Euro. Burimi nga transfertat e fondeve tė depozitės bankare tė mbyllur nė 2018 (referim pika
5).
6) Gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 4 969 Lekė nga tė ardhurat e shėrbimeve tė konsulencės si mjek.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 948 677 Lekė, e shtuar me 311 002 Lekė nga tė ardhurat e pagės sė bashkėshortes pranė D.Sh.P Gjirokastėr.
8) Kredi bankare tė marrė nė 28.02.2018 pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, si principal shuma 796 000 Lekė dhe si interes shuma 18 444 Lekė. Detyrimi i shlyer nė vitin 2018 ėshtė 814 444 Lekė, duke likuiduar totalisht kredinė bankare.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Blerė automjet me faturė datė 16.07.2018, shuma 33 350 Euro, me burim tė ardhura nga paga, gjendja e depozitės bankare dhe kredi tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
2) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 814 444 Lekė si shlyerje tė principalit dhe interesave tė kredisė bankare tė marrė nė 28.02.2018 nė njė bankė tė nivelit tė dytė.