Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 111 731.91 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Klarita Velaj, tė ardhura nė vlerėn 29 000 Euro nė vit nga paga si Financiere pranė firmės Lausch and Co, Vjenė, Austri.
2) Bashkėshortja, Znj. Klarita Velaj, tė ardhura si kompesime page nga shteti Austriak pėr fėmijė studentė, shuma 5 500 Euro nė vit.
3) Vajza, Znj. Helena Velaj, tė ardhura nga punėsimi part-time pranė Schwayer Media GmbH, 10 220 Euro.
Payments received for obligations from third parties
1) Tė ardhura nga Bashkia Pogradec sipas njė kontrate tė lidhur nė Maj 2009, shuma 8 000 000 lekė pėr punė tė kryera. Detyrimi i bashkisė Pogradec ndaj deklaruesit ka nisur tė shlyhet vetėm pas njė vendimi gjyqėsor qė ka nxjerrė fitues Z. Velaj. Nė vitin 2018 janė pėrfituar 8 000 000 lekė ndėrsa mbeten pėr t'u marrė edhe 500 000 lekė.
2) Tė ardhura nga Bashkia Fier sipas njė kontrate tė lidhur nė vitin 2012 nė shumėn 5 000 000 lekė pėr punė tė kryera. Detyrimi i bashkisė Fier ndaj deklaruesit ka nisur tė shlyhet vetėm pas njė vendimi gjyqėsor qė ka nxjerrė fitues Z. Velaj. Janė pėrfituar 2 500 000 lekė ndėrsa mbeten pėr t'u marrė edhe 2 500 000 lekė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pronar 100% i njė apartamenti mė sipėrfaqe 85 m2 nė Vlorė, tė trashėguar nga familja, vlera 5 000 000 Lekė.
2) Pronar 100% i njė makine Chryesler Voyager, 400 000 Lekė tė blerė me tė ardhurat nga paga dhe nga kursimet.
3) Mbyllur depozita e kursimit pranė njė bankė nė Vjenė, Austri.
4) Gjendje tė depozitės sė kursimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 854.55 Lekė.
5) Vlera totale katalogėve si realizime personale e tė artistėve tė huaj tė realizuar ndėr vite dhe e librave tė botuara nė Tiranė, Bukuresht, Kairo, Bari, Athinė, Zagreb ėshtė 1 250 000 Euro. Vlera e secilit libėr varion nga 10-40 Euro.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nuk ka