Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si Drejtor i Pėrgjithshėm nė Ministrinė e Bujqėsisė, Zhvillimit Rural dhe Administrimit tė Ujėrave dhe si Drejtor i Autoritetit tė Aviacionit Civil, 1 336 652 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga ushtrimi i aktivitetit tė noteres, 3 488 939 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function100%
Others
1) Nxjerrė certifikatė pronėsie pėr njė ap. banimi me sip. 400 m2, dhuratė nga familja.
2) Bashkėshortėt regjistruar nė ZVRPP Krujė pasuri e paluajtshme e llojit godinė banimi 2 katėshe me sip. 85 m2 pėr ēdo kat, 15 000 dollar.
3) Bashkėshortėt regjistruar nė ZVRPP Krujė pasuri e paluajtshme e llojit godinė banimi 1 katėshe me sip. 266 m2, 15 000 dollar, pjesa takuese 50%.
3) Depozitė bankare pakėsuar me 18 600 euro.
4) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 779 euro.
5) Ēelur depozitė bankare mė 16.03.2016 nė vlerėn 250 000 dollar me tė ardhura nga maturimi i depozitės sė mėparshme nė vlerėn 652 729 dollar.
6) Krijuar gjendje cash prej 372 729 dollar nga diferenca e depozitės sė maturuar dhe depozitės sė re.
7) Gjendje llogari bankare shtuar me 2 772 dollar.
8) Gjendje llogari bankare shtuar me 878 692 lekė.
9) Fėmijė i mitur, depozitim nė llogari Futura prej 2 438 euro, dhuratė nga gjyshja.
10) Fėmijė i mitur, depozitim nė llogari Futura prej 2 430 euro, dhuratė nga gjyshja.
11) Fėmijė i mitur, depozitim nė llogari Futura prej 2 414 euro, dhuratė nga gjyshja.
12) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare shtuar me 373 578 lekė.
13) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare shtuar me 572 119 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shlyer nė vitin 2016 vlera -17 830 euro pėr kredi bankare marrė mė 29.09.2008 me principal 153 000 euro, afat shlyerje 10 vjet dhe interes 5.9 %. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 34 422 euro.