Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si shef i Njėsisė Speciale pėr K&M "Delta, 01.01.2016 - 31.12.2016, 1 134 000 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Alketa Nushi, tė ardhura nga trajtimi nė bazė tė VKM nr. 183, datė 09.02.2011 'Pėr kompensimin pėr privacionet dhe humbjet qė i shkaktohen punonjėsit tė Policisė sė Shtetit, pėr shkak tė nevojave tė punės dhe tė shėrbimit', (pagė bashkėshorte), 01.01.2016 - 31.12.2016, 178 300 lekė.
2) Djali, Z. Arjon Nushi tė ardhura nga paga nė Komisariatin e Policisė Vlorė, 01.01.2016 - 04.11.2016, 571 844 lekė.
3) Djali, Z. Arjon Nushi, tė ardhura nga paga nė Drejtorinė e Policisė sė Shtetit, 04.11.2016 - 31.12.2016, 106 086 lekė.
4) Djali, Z. Arjon Nushi, tė ardhura nga shitja e njė automjeti tip "Ford", 2 200 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pronar i njė shtese nė pallatin 1337, nė katin e dytė, pranė apartamentit tė prindėrve, me sip. 59 m2, nė lagjen "Lirimi".
2) Djali, Z. Arjon Nushi pronar i njė automjeti tip "Mercedes Benz", blerė me tė ardhurat nga shitja e automjetit tė mėparshėm dhe kursimet familjare, vlera 4 200 euro.
3) Kredi bankare marrė nė datė 11.11.2016, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 50 000 euro me afat shlyerje 180 muaj dhe kėst kredie 356 euro, pėr blerjen e njė apartamenti tė ri. Shuma e shlyer 741.64 euro, detyrimi mbetur i pashlyer 49 777.65 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka