Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė, 1 404 653 Lekė.
2) Tė ardhura neto nga pjesėmarrjet nė Komisionin Parlamentar, 134 300 Lekė.
3) Tė ardhura si kursime nga udhėtime/dieta nė konferenca jashtė vendit, nė vizita pune, 400 Euro.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura interesa neto nga depozita bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė janė 1 114 Lekė. Depozita si trashėgimi nga nėna dhe tė ardhura personale
2) Tė ardhura neto nga depozita bankare nė monedhėn Euro pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 14 Euro.
3) Tė ardhura neto nga Bono Thesari, nė njė bankė tė nivelit tė dytė shuma 82 960 Lekė. tė pėrfituar si trashėgimi nga nėna
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsĒelje trashėgimi pak vdekjes se nenės depozita dhe bono thesari.
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Vajza, Znj. Eni Dodbiba, tė ardhura tė tjera (kthim pagesa), 22 500 SEK.
2) Vajza, Znj. Eni Dodbiba, tė ardhura nga punėsimi nė Universitetin e Lindkoping, Suedi, si Doktorante (PhD) pėr gjysmėn e muajit Janar dhe kthim taksash, shuma 22 879 SEK.
3) Vajza, Znj. Abi Dodbiba, tė ardhura nga paga neto nga shoqėria HELVETAS Swiss Intercooperation, Tiranė (Kontratė Pune Reg 15 Janar-31 Dhjetor 2017.), 1 209 929 Lekė.
4) Vajza, tė ardhura nga bursa e studimit Fullbright Abi Dodbiba, 10 580 Dollarė.
5) Vajza, Znj. Abi Dodbiba tė ardhura neto nga interesat bankare tė depozitės nė Lekė, 3 638 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pronare 100% e njė shtėpie banimi, nuk ka ndryshim.
2) Pronare 50% njė shtėpie banimi nė Tiranė tė pėrfituar nga trashėgimia ligjore, nuk ka ndryshim.
3) Pronare 46% e njė shtėpie banimi nėTiranė (7/203+2-
19) tė pėrfituar nga trashėgimia ligjore, nuk ka ndryshim.
4) Pronare e njė makine, nuk ka ndryshim.
5) Pronare 25% e njė trashėgimie pasurore nė Durrės, nuk ka ndryshim.
6) Pronare 50% e njė trashėgimie pasurore nė Tiranė, nuk ka ndryshim.
7) Pakėsuar gjendja e njė llogarie bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė me 5 633 Euro. Transferimi i fondeve, nga llogaria bankare me dy emra ėshtė bėrė nė bazė tė Prokurės datė 09.06.2008 dhe Deklaratės Noteriale datė 12.09.2018.
8) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė monedhėn Lekė ėshtė 745 949 Lekė, nė monedhėn Euro ėshtė 6 989 Euro dhe gjendja e Card Credit ėshtė 132 131 Lekė.
9) Gjendja e llogarisė sė kursimit Bono Thesari, njė pjesė trashėgimi pasurore nga nėna, me pjesė takuese 50% ėshtė 4 000 000 Lekė.
10) Gjendja e llogarive tė kursimit njė pjesė trashėgimi pasurore nga nėna, ėshtė 2 800 000 Lekė pėr Depozitėn nė Lekė me pjesė takuese 50% dhe 30 000 Euro pėr Depozitėn nė Euro.
11) Gjendja e llogarisė bankare nė njė banke tė nivelit tė dytė pėr pagesė kredie tė banesės ėshtė 48 231 Lekė
12) Gjendja monetare cash, e tėrhequr nga njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 2 500 Dollarė.
13) Vajza, Znj. Eni Dodbiba, pronare 8% e njė shtėpie banimi nė Tiranė me sipėrfaqe 66 m2.
14) Vajza, Znj. Eni Dodbiba, gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė Suedi, shuma SEK 16 881.
15) Vajza, Znj. Abi Dodbiba, pronare 8% e njė shtėpie banimi nė Tiranė me sipėrfaqe 66 m2.
16) Vajza, Znj. Abi Dodbiba, gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 330 Dollarė.
17) Vajza, Znj. Abi Dodbiba, gjendje tė njė llogarie rrjedhėse nė Itali, 84 Euro.
18) Vajza, Znj. Abi Dodbiba, gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 152 198 Lekė.
19) Vajza, Znj. Abi Dodbiba, gjendje tė llogarisė sė kursimit, 1 605 597 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzuar pėr vitin 2018 shuma 207 648 Lekė si principal dhe interesa tė kredisė bankare pėr banesė, tė marrė nė bazė tė VKM-sė datė 05.03.1999 me vlerė 2 500 000 Lekė. Gjendja e detyrimit tė mbetur tė palikuiduar deri nė 31 Dhjetor ėshtė 354 511 Lekė.