Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto nga paga dhe pėrfitime tė tjera nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 2 956 323 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nga interesat bankare tė depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 31 921 Lekė.
2) Tė ardhura neto nga interesat e bonove tė thesarit nė Bankėn e Shqipėrisė, 2 106 699 Lekė.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Kozeta Ndoka, tė ardhura neto nga paga si Specialiste pranė Ministrisė sė Bujqėsisė, shuma 670 776 Lekė.
2) Djali, Z. Elvis Ndoka, tė ardhura nė vlerėn 823 Euro ne muaj nga paga si Menaxher pranė kompanisė Novaric LTD nė Maltė, nė bazė tė kontratės sė punėsimit datė 11.12.2018.
3) Djali, Z. Aldo Ndoka, tė ardhura nga paga si kamarier pranė shoqėrisė Maritim Hotel nė Maltė 9 360 Euro.
4) Djali, Z. Mario Ndoka, tė ardhura nga paga si banakierė pranė kopanisė Excelsior Grand Hotel nė Maltė, 10 824 Euro.
5) Vajza, Znj. Stela Ndoka, tė ardhura nga paga si specialiste pranė KMSHC-sė, 734 219 lekė.
6) Bashkėshorti i vajzės, Znj. Stela Ndoka, tė ardhura nga paga si Specialist pranė Drejtorisė sė Policisė Tiranė, 708 000 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 241 021 Lekė, shtesė 31 921 Lekė nga tė ardhurat e interesit bankar.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Euro e pakėsuar me 849 Euro.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 200 Lekė e pakėsuar me 131 832 Lekė.
4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 757 254 Lekė, shtesė 582 768 Lekė nga tė ardhurat e pagės dhe interesave tė bonove tė thesarit.
5) Gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 26 Dollarė, pakėsuar me 24 Dollarė si komision i mirėmbajtjes sė llogarisė bankare.
6) Gjendja e llogarisė kartė krediti, 50 026 Lekė e shtuar me 50 000 Lekė nga tė ardhurat e pagės.
7) Kartė krediti me parapagim tė hapur nė 08.01.2018, nė vlerėn 749 Euro nga tė ardhurat e pagės. Gjendja e kartės nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 26 Euro.
8) Kredi bankare tė marrė nė 4 Tetor 2016 pranė njė banke tė nivelit tė dytė nė shumėn 2 000 000 Lekė, me interes bankar 18 358 Lekė, tė ulur nga interesi fillestar si rezultat i shlyerjes sė kredisė pėrpara afatit. Kredia bankare ėshtė mbyllur plotėsisht nė vitin 2018, duke likuiduar edhe detyrimin e mbetur nė shumėn 866 252 Lekė.
9) Hua nė vlerėn 35 000 Euro tė marrė nė bazė tė njė kontratė nė vitin 2016 pėr tė cilėn nė 2018 nuk ėshtė bėrė shlyerje e detyrimit. Gjendja e detyrimit tė pashlyer nė 31 Dhjetor ėshtė 35 000 Euro.
10) Bashkėshortja, Znj. Kozeta Ndoka, gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhurat nga paga, 10 042 Lekė, pakėsuar me 59 664 Lekė.
11) Djali, Z. Elvis Ndoka, gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 125 885 Lekė, pakėsuar me 1 392 Lekė.
12) Djali, Z. Elvis Ndoka, administrator dhe ortak 50% pranė kompanisė Lastminute Albania Sh.p.k tė ēregjistruar nė datėn 27.02.2018. Pėr vitin 2018, shoqėria rezultoi me humbje, duke mos sjellė shpėrndarje dividenti.
13) Djali, Z. Elvis Ndoka, kontratė punėsimi datė 11.12.2018 me kompaninė Novaric Ltd nė Maltė, nė pozicionin Menaxher, me pagė mujore 823 Euro.
14) Djali, Z. Elvis Ndoka, hua tė marrė nė bazė tė kontratave nė shumėn 120 000 Euro, pėr tė cilėn nė vitin 2018 nuk ėshtė bėrė shlyerje e detyrimit.
15) Djali, Z. Aldo Ndoka, administrator dhe ortak 50% pranė kompanisė Lastminute Albania Sh.p.k tė ēregjistruar nė datėn 27.02.2018. Pėr vitin 2018, shoqėria rezultoi me humbje, duke mos sjellė shpėrndarje dividenti.
16) Djali, Z. Aldo Ndoka, rinovim tė kontratės sė punėsimit datė 31 Maj 2018 me kompaninė Maritim Hotel nė Maltė, nė pozicionin “kamarier”, me pagė mujore 780 Euro.
17) Djali, Z. Mario Ndoka, rinovim tė kontratės sė punėsimit datė 22 Maj 2018 me kompaninė Excelsior Grand Hotel nė Maltė, nė pozicionin “banakier”, me pagė mujore 902 Euro.
18) Vajza, Znj. Stela Ndoka, gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, -164 257 Lekė, pakėsuar me 2 828 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzuar shuma 866 252 Lekė si principal dhe interesa tė kredisė bankare tė marrė nė 04 Tetor 2016 nė shumėn 2 000 000 Lekė.