Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 551 333 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga nė “RTSH” dhe “Radio Tirana”, 1 021 200 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga nė “Club Musicor sh.a.”, 2 326 134 lekė.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga Fondacioni Shoqėria e Hapur, 71 400 lekė si trajnues Forumi Aktivizmi Rom.
4) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga nė Media Active, 2 250 dollar.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function100%
OthersNuk ka


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer nė vitin 2016 vlera -15 822 euro pėr njė kredi pėr blerje banese marrė mė 04.01.2009 me afat shlyerje 15 vjet dhe interes 4%. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 46 931 euro.
2) Shlyer nė vitin 2016 vlera -285 203 lekė pėr njė kredi pėr blerje banese marrė nė Mars 2000 me principal 5 000 000 lekė, afat shlyerje 25 vjet dhe interes 3%. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 2 083 389 lekė.