Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura me vlerė 1 022 930 Lekė nga paga, dieta dhe projekte si Kryetare e Bashkisė Roskovec.
2) Tė ardhura me vlerė 72 563 Lekė nga Drejtoria Rajonale e Sigurimeve si kompensim nga paga e deputetes.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 929 112 Lekė nga paga si administrator i shoqėrisė Mariva Sh.p.k
2) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 23 612 Lekė nga interesat bankare prane Raiffeisen Bank.
3) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 23 612 Lekė nga interesat bankare pranė Raiffeisen Bank.
4) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 3 166 500 Lekė nga dhėnia me qira e objekteve me porosi.
5) Bashkėshorti, tė ardhura me vlerė 1 816 460 Lekė nga shoqėria Mariva Sh.p.k, si kthim i shumės hua nė vitin 2016 pėr mbulimin e shpenzimeve pėr paga, kontribute pėr sigurimet shoqėrore dhe shėndetsore, tatim qiraje dhe tatim fitimi.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtesė me 85 265 Lekė nė llogarinė personale pranė Raiffeisen Bank, nga paga dhe shpėrblime.
2) Pakėsim me 3 020 Lekė nė llogarinė personale pranė Credins Bank.
3) Kartė debiti pranė Credins Bank krijuar me fondet e veta, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 4 003 Lekė.
4) Bashkėshorti, shtesė me 63 612 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga paga e deklaruesit dhe interesa depozite.
5) Bashkėshorti, shtesė me 63 612 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga paga e deklaruesit dhe interesa depozite
6) Bashkėshorti, pakėsim me 6 949 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank.
7) Bashkėshorti, shtesė me 5 092 412 Lekė nė llogarinė rrjedhėse individuale pranė Credins Bank, tė ardhura nga qiratė si dhe pakėsim i gjendjes cash dhe kthim detyrimi ng Marvina Sh.p.k.
8) Bashkėshorti, pakėsim me 136 007 Euro nė llogarinė rrjedhėse individuale pranė Credins Bank, si pasojė e shtesės nė llogarinė rrjedhės individuale pranė Credins Bank dhe shlyerje e kredisė nė emėr tė Majlinda Bufit.
9) Bashkėshorti, shtesė me 40 805 Euro nė llogarinė rrjedhėse individuale, si pasojė e pakėsimit tė llogarisė rrjedhėse pranė Credins Bank.
10) Bashkėshorti, pakėsim me 52 USD nė llogarinė rrjedhėse individuale pranė Credins Bank.
11) Bashkėshorti, pakėsim me 8 USD nė llogarinė rrjedhėse individuale pranė Credins Bank.
12) Bashkėshorti, pakėsim me 12 629 Lekė nė llogarinė rrjedhės individuale pranė BKT.
13) Bashkėshorti, llogari depozite pranė Credins Bank me gjendje 90 000 Euro, krijuar nga pakėsimi I llogarisė rrjedhėse individuale nė Euro pranė Credins Bank.
14) Bashkėshortėt, pakėsim i gjendjes cash me 2 854 308 Lekė.
15) Bashkėshorti, aksioner i vetėm i shoqėrisė Mariva Sh.p.k. me NIPT L62505403R dhe vlerė aksionesh prej 100 000 Lekė.
16) Shtesė nė ndėrtim nė objektin tip godinė ekonomike 3 kate + 1 kat nėntokė, me sipėrfaqe ndėrtimi 574,2 m2 nė Roskovec. Vlera totale e situacioneve tė ndėrtimit nė vitin 2017 ėshtė 4 035 115 Lekė.
17) Bashkėshorti ka shlyer detyrimin me vlerė 913 Lekė pėr mbylljen e kartės sė kreditit pranė Credins Bank.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shlyer shuma prej 16 624 Lekė (15 778 Eruo principal dhe 847 Euro interesa) pėr kredinė bankare me vlerė 30 000 Euro, afat 5 vjecar, normė nominale interesi Euribor 1 vjecar + 7% dhe kėst mujor prej 602,37 Euro. Kredia ėshtė marrė nė datė 02.06.2014 pranė Raiffeisen Bank dhe mbaron nė 02.06.2019, por gjatė vitit 2017 detyrimi u shlye plotėsisht.
2) Bashkėshortėt kanė paguar shumėn prej 1 129 399 Lekė nė vitin 2017 pėr shtesėn e objektit tip godinė ekonomike 3 kate + 1 kat nėntokė, me sipėrfaqe ndėrtimi 574,2 m2 nė Roskovec, me vlerė tė situacineve tė ndėrtimit nė vitin 2017 prej 4 035 115 Lekė. Pjesa tjetėr me vlerė 2 905 716 Lekė ėshtė paguar nė vitin 2016.
3) Shlyer detyrimi prej 5 193 Lekė pėr kartėn e kreditit pranė Credins Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor ėshtė bėrė 0.