Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 699,224,822.00 859 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 800,000 2014-12-30 2014-12-31 89510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi Shkurt Bibaj 3734 9.10.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 1,452,099 2014-12-30 2014-12-31 86210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi qerim mema nr 11.9.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 299,196 2014-12-30 2014-12-31 75410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi Artan Tafa tatim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDIAN BASHLLARI Tirane 728,758 2014-12-29 2014-12-31 85910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendi gjyqi llambi mihali nr 2467 dt 6.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GARDEN LINE Tirane 18,483,824 2014-12-30 2014-12-31 89110260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIN MJEDIISIT sit shp kv 2.9.14 fat 29.12.14 sit 24.12.14 akt n24.12.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 214,200 2014-12-30 2014-12-31 89710260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJEDIISIT tatim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DAJLANI Tirane 1,021,500 2014-12-30 2014-12-31 86910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi Dajlani nr 2019 dt 18.12.2008
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,927,800 2014-12-30 2014-12-31 89610260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJEDIISIT honorare k 18.6.14 sit 29.12.14 lp 29.12.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 65,335 2014-12-30 2014-12-31 77210260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi tarife dashnor kurti 2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHPRESA - AL Tirane 3,557,275 2014-12-30 2014-12-31 89210260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve MIN MJEDIISITsit shp kv 19.6.14 fat 5.1.14 sit 31.10.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 374,400 2014-12-30 2014-12-31 89310260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN MJEDIISIT kondicioner up 13.12.2014 fo 16.12.2014 fat 22.12.2014 fh 30.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 386,188 2014-12-30 2014-12-31 60510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi Ilir sopoti tatim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 572,950 2014-12-30 2014-12-31 83410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi Musa hysa nr 6567 dt 11.7.2008
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 2,857,920 2014-12-30 2014-12-31 75310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi Artan Tafa nr83 dt 23.9.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) LEKË DODAJ Tirane 4,912 2014-12-12 2014-12-31 73410260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISIT vendim gjyqi vend 4.10.2014 Sami Demiraj tarife permbari
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 2,962,456 2014-12-29 2014-12-30 86410260012014 Sherbime telefonike MIN MJEDIISITdetyrime eagle sh min mjed 22.12.2014 shmin fin 29.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 13,000 2014-12-29 2014-12-30 83710260012014 Sherbime telefonike MIN MJEDIISITdetyrime tel nentor 2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HALIT CANI Tirane 551,200 2014-12-29 2014-12-30 88910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendi gjyqi Lumturi Gjuza nr 511 dt 2.3.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 3,475,688 2014-12-29 2014-12-30 60410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendi gjyqi ilir Sopoti nr 532 dt 10.02.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 409,302 2014-12-29 2014-12-30 65410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendi gjyqi daniela godo tatim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 3,683,718 2014-12-29 2014-12-30 65310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendi gjyqi daniela godo nr 355 dt 21.2.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 1,017,960 2014-12-28 2014-12-30 89010260012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min Mjedisit p kembimi up 20.11.14 njf 20.11.14 k 11940 dt 17.12.2014 fat 23.12.2014 fh 23.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDIAN BASHLLARI Tirane 1,102,703 2014-12-29 2014-12-30 65810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendi gjyqi Lutfi Zajaku nr 1944dt 5.102011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 972,800 2014-12-29 2014-12-30 82710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendi gjyqi Lek Mandreja nr 695 dt 28.3.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,156 2014-12-24 2014-12-29 88710260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit vendim gjyqi dieta sh 12.11.2014 lp 22.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SUELA HOXHA Tirane 602,302 2014-12-28 2014-12-29 78910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Perparim Keqi nr 395 dt 25.7.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BLEK-K Tirane 822,264 2014-12-28 2014-12-29 68610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Avdul Jenishi nr 33510.12.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 235,200 2014-12-28 2014-12-29 65510260012014 Shpenzime gjyqesore Min Mjedisit vendim gjyqi daniela godo tarife permbarimore
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 64,035 2014-12-24 2014-12-29 88410260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit vendim gjyqi dieta sh 12.11.2014 lp 22.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,989,008 2014-12-28 2014-12-29 67710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Shpetim Ngjeci nr 97 dt 02.06.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 332,112 2014-12-28 2014-12-29 67810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Valjona haxhiraj tatim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 21,487 2014-12-24 2014-12-29 88510260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit vendim gjyqi dieta sh 12.11.2014 lp 22.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 833,600 2014-12-28 2014-12-29 88110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisitvendim gjyqi Hetem shehaj nr 482 dt 10.9.2010& 1246 24.6.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERMIRA MHILLI Tirane 54,016 2014-12-28 2014-12-29 86310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Sonila Rudi nr 9710 dt 17.2.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,027 2014-12-24 2014-12-29 88610260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit vendim gjyqi dieta sh 12.11.2014 lp 22.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA PERMBARIMORE FIER Tirane 1,143,216 2014-12-28 2014-12-29 87010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi kujtim zenalaj nr 794 dt 12.5.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA PERMBARIMORE FIER Tirane 569,745 2014-12-28 2014-12-29 86810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Adli Dika nr 1498 dt 1.8.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 379,520 2014-12-28 2014-12-29 86510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi vezir meta nr 2463 dt 18.9.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,754,733 2014-12-29 2014-12-29 89410260012014 Sherbimet bankare MIN MJEDIISIT transerte tvsh sh mjed 9.12.2014 sh minfin 23.12.2014 sit 3.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDAEL Tirane 129,446 2014-12-28 2014-12-29 88310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Ali Rrogani nr 101 dt 23.5.2012
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave