Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 699,224,822.00 859 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DORIAN SKENDI Tirane 875,544 2014-12-15 2014-12-16 78010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Artur Aliaj nr 22.5.2014 sh 12.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,888 2014-12-12 2014-12-16 74810260012014 Shpenzime per honorare MIN MJDEDISIT honorare tatim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 979,954 2014-12-15 2014-12-16 76910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Gezim jaup nr 282 dt 5.4.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 714,476 2014-12-15 2014-12-16 66610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi sotir qorraj nr 4560 dt 7.5.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HYSEN QOJLE Tirane 381,250 2014-12-12 2014-12-16 75210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Sabri Zyka nr 2720 dt 26.4.2013 sh 11.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KULLOLLI & CO BAILIFF Tirane 660,904 2014-12-15 2014-12-16 75810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Artur hoxholli nr 1213 4.12.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 448,033 2014-12-15 2014-12-16 77410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi fedinand shukle nr 468 29.6.11
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANDREA KATUNDI Tirane 48,784 2014-12-15 2014-12-16 62510260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISIT vendim gjyqi celnik Doda nr 223 dt 5.3.2012 tarife permba
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 60,431 2014-12-15 2014-12-16 75910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Admir Seci nr 3417 dt 15.9.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 26,719 2014-12-12 2014-12-16 76310260012014 Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT fond i veçante sh 16.10.14 lp 12.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 586,335 2014-12-12 2014-12-16 73210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Avni Hda nr 273 dt 29.3.2014 sh 9.12.14 prishje kont me permba dt 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 653,056 2014-12-15 2014-12-16 69310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Andon Shegani nr427-254 dt 15.4.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 511,404 2014-12-12 2014-12-16 66310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjykate Shefki Hoxha nr 4387 dt 26.5.2011 sh m 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANDREA KATUNDI Tirane 904,303 2014-12-15 2014-12-16 67310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Nevrus Kanani nr 1099 dt 22.11.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANDREA KATUNDI Tirane 1,196,795 2014-12-15 2014-12-16 62410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi celnik Doda nr 223 dt 5.3.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SINTEZA CO Tirane 474,000 2014-12-12 2014-12-16 74610260012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN MJDEDISIT sh up 4.11.14 fo 5.11.14 f 27.11.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BLEK-K Tirane 417,699 2014-12-15 2014-12-16 65910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Ylli Zotaj nr 39 12.1.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 995,817 2014-12-12 2014-12-16 72210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi enver hodaj nr 12.6.2014 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AL-MEXWOOD Tirane 4,194,487 2014-12-11 2014-12-16 74210260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIN MJDEDISIT rehabilitim per Kune Vain up 9.4.2014 njf 9.6.2014 k 19.6.2014 sit 4.12.2014 fat 9.12.2014 s 18127657 pv kolaudimi 8.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 110,885 2014-12-12 2014-12-16 69010260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISI tarife Etleva Canaj tarife v nr 1105406.11.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 1,261,200 2014-12-15 2014-12-16 77110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi dashnor Kurti nr 856 12.9.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 651,125 2014-12-15 2014-12-16 77710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi gentian ruko v 19.6.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 142,988 2014-12-12 2014-12-16 74710260012014 Shpenzime per honorare MIN MJDEDISIT honorare k 29.9.2014 lp 12.11.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 864,000 2014-12-15 2014-12-16 71910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi halim Dafku nr 1240 23.5.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 640,500 2014-12-15 2014-12-16 76410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Violeta Cojniku nr 1576 7.4.2011; nr 7976 26.10.10 lp 15.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 43,514 2014-12-12 2014-12-16 71810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Redona Taullaj tarife v 902 dt 7.10.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANDREA KATUNDI Tirane 34,287 2014-12-15 2014-12-16 67410260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISIT tarife Nevrus Kanani
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) E.P.S.A Tirane 189,344 2014-12-11 2014-12-16 75110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Fatmir Cukalla nr 8911 dt 24.11.2010 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FEDETATA KOMB.PYJEVE E KULLOTAVE KOMUNAL Tirane 2,350,000 2014-12-15 2014-12-16 71610260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT kosto +tvsh k 20.5.2011 sh 10.12.2014 fat 28.4.11 sh min fin 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 13,048 2014-12-12 2014-12-16 69210260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISI tarife Alma mitrej
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALIMADHI Tirane 1,003,346 2014-12-15 2014-12-16 73110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Sadik Peci nr 4688 dt 22.7.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,464,934 2014-12-15 2014-12-16 65810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Pranvera Hajdini Nr 14529 30.5.2012 vendimi per Andonin
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANDREA KATUNDI Tirane 1,558,689 2014-12-12 2014-12-16 67910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Stiljan Andoni nr953 dt 15.4.2011 sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZIKE Tirane 192,100 2014-12-15 2014-12-16 77310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi bashkia kukes ne nr 6 dt 18.11.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 563,596 2014-12-15 2014-12-16 65310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 231-MIN MJEDISIT sig shoq Muharrem Kajolli per vendim gjykate
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 477,900 2014-12-15 2014-12-16 74110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Ahmet Hajdaraj 569 15.3.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 60,477 2014-12-15 2014-12-16 77010260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Gezim jaup tarife permbarimi
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BISLIM SINAJ Tirane 895,125 2014-12-15 2014-12-16 75610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Sami gashi vend 75 dt 2.3.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANDREA KATUNDI Tirane 1,013,922 2014-12-12 2014-12-16 68310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Mihallaq Berdilla nr 1555 dt 20.06.2011sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANDREA KATUNDI Tirane 747,076 2014-12-12 2014-12-16 66510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Gjergj Tane nr 73 dt 24.1.2012 sh 5.12.2012
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave