Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 699,224,822.00 859 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 282,644 2014-12-18 2014-12-19 80110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Petrit Krakulli nr 9.6.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 616/A Tirane 599,304 2014-12-18 2014-12-19 85710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Ilion kere nr 18.3.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BISLIM SINAJ Tirane 984,800 2014-12-18 2014-12-19 79710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi kujtim Delija nr 20.3.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) JUS Tirane 1,115,239 2014-12-18 2014-12-19 62110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Gjovalin Gjoni nr 360 25.2.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA PERMBARIMIT DIBER Tirane 930,100 2014-12-18 2014-12-19 84710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Melaim Baloshi nr 477/497 dt 18.7.14 sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BLEK-K Tirane 1,842,776 2014-12-18 2014-12-19 82810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi zaim Roboci nr 8.4.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDAEL Tirane 28,580 2014-12-17 2014-12-19 85210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi ali Rrogani nr 101 dt 23.5.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 581,118 2014-12-18 2014-12-19 77810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Sokrat lapi nr 17.6.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDAEL Tirane 691,640 2014-12-17 2014-12-19 85010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Sherif Hajdaraj nr 56 dt 18.3.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 914,482 2014-12-18 2014-12-19 79610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Agron plaka nr 12.6.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) XHAFER SADIKU Tirane 1,733,746 2014-12-18 2014-12-19 79310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi shefki ymeri nr 3.7.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDAEL Tirane 658,528 2014-12-17 2014-12-19 85510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi shpend Nikoci sh 17.12.2014 nr 98 22.5.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDAEL Tirane 691,640 2014-12-17 2014-12-19 85410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi shpend nikoci nr05 dt 12.2.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BLEK-K Tirane 427,700 2014-12-18 2014-12-19 82910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Spiro Njocka nr 423 dt 23.6.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR DOGJANI Tirane 933,388 2014-12-17 2014-12-19 78310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Pal vata nr 10042 10.10.12 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERMIRA MHILLI Tirane 346,200 2014-12-17 2014-12-19 81810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi luan dardha nr1548 12.6.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 620,767 2014-12-18 2014-12-19 77910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Mirela Lipe nr 17.6.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR DOGJANI Tirane 56,028 2014-12-17 2014-12-19 78410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Pal vata nr 10042 10.10.12 tarife permb
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 3H Tirane 346,500 2014-12-18 2014-12-19 79510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Ilirjan zotaj nr 4.11.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 1,079,951 2014-12-18 2014-12-19 82110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Ilirjan zotaj nr 7.4.14 nr 4.11.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDAEL Tirane 1,303,104 2014-12-17 2014-12-19 85110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi ali Rrogani nr 101 dt 23.5.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALIMADHI Tirane 560,573 2014-12-18 2014-12-19 72110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Nazmi Shazallari nr 8300 dt 25.10.2011 sh 5.12.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MOTT MACDONALD LIMITED Tirane 3,876,325 2014-12-16 2014-12-18 166810260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT pag tvsh sh 11427 3.12.2014 k 6.10.2014 fat 2.12..14 s 18041356
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERMIRA MHILLI Tirane 2,280,629 2014-12-17 2014-12-18 81310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Rasim Suma nr 2206 dt 11.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 578,500 2014-12-17 2014-12-18 83110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT dieta sh 16.12.2014 lp 16.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHPETIM ALLAMANI Tirane 509,364 2014-12-17 2014-12-18 79210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Abedin Paci nr 809 dt 14.4.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANASTAS KOTE Tirane 1,268,581 2014-12-17 2014-12-18 85310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi nikoll Pjetergjokaj nr 10232 14.12 2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PIKO Tirane 417,600 2014-12-16 2014-12-18 74510260012014 Udhetim i brendshem MIN MJDEDISIT shp transporti up 18.11.14 fo 20.11.14 fat 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EDUARD ALLAMANI Tirane 831,842 2014-12-16 2014-12-18 67210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi ilir Qesja nr 655 dt 27.6.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 107,419 2014-12-16 2014-12-18 73010260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISIT vendim gjyqi shoq Lugapau tarife permba
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 92,628 2014-12-12 2014-12-18 74410260012014 Udhetim jashte shtetit MIN MJDEDISIT bileta up 11.11.14 fo pv 11.11.14 fat 14.11.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 425,700 2014-12-16 2014-12-18 81210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Zef Gjoci nr 775 7.9.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) LA BOTTEGA DEI SAPORI Tirane 50,000 2014-12-17 2014-12-18 175010260012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN MJDEDISIT pritje sh 18.11.2014 pv 26.11.2014 fat 26.11.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA PERMBARIMIT DIBER Tirane 368,550 2014-12-17 2014-12-18 79110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi fatmir cenga nr 5.12 nr 1103 dt 19.5.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRIOT KURMAKU Tirane 1,000,854 2014-12-16 2014-12-18 67510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Adi Madhi nr 12.2.2014 sh 14.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA PERMBARIMIT DIBER Tirane 162,598 2014-12-17 2014-12-18 79010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi fatmir cenga nr 5.12 nr 1103 dt 19.5.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 29,500 2014-12-17 2014-12-18 83210260012014 Udhetim i brendshem MIN MJDEDISIT dieta sh 16.12.2014 lp 16.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 170,750 2014-12-16 2014-12-18 64010260012014 Kancelari MIN MJDEDISIT kancelari up 23.10.14 fo 27.10.14 fat 10.11.14 fh 25.11.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 1,864,923 2014-12-16 2014-12-18 72910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi shoq Lugapau nr 171 dt 8.4.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,448,440 2014-12-12 2014-12-16 76010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi vend Eduart Caci nr 21.4.2014 sh 11.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave