Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 699,224,822.00 859 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 69,731 2014-12-12 2014-12-16 69510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISI tarife Lumturi Halimi tarife 4.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,509 2014-12-15 2014-12-16 76210260012014 Te tjera transferta tek individet 231-MIN MJEDISIT 10% tatim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 85,860 2014-12-12 2014-12-16 76110260012014 Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT fond i veçante sh 16.10.14 lp 12.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 691,066 2014-12-15 2014-12-16 71710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Redona Taullaj nr 902 dt 7.10.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 600,400 2014-12-12 2014-12-16 73910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Levend Beqiri nr 145 dt 21.3.2012 sh 10.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 355,456 2014-12-12 2014-12-16 66710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi ramazan Çepele nr 536 dt 26.5.2011 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 690,836 2014-12-12 2014-12-16 62610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Agim Babameta nr 19.6.2014 sh 4.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BEKIMI Tirane 288,798 2014-12-12 2014-12-15 69910260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit kosto + tvsh k k 15.8.11 sh min fin 2.12.2014 sh 10.12.2014 fat 2.2.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,208,200 2014-12-11 2014-12-15 169110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Alma Mitre nr 285 dt 16.2.2012 sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.PERD.PYJEVE DHE KULL TREBISHT Tirane 643,365 2014-12-12 2014-12-15 71510260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit kosto k 28.5.07 sh min fin 2.12.14 fat 18.10.10 sh m10.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MBROJTJA MIRMB.PYJ.KULL. Tirane 129,786 2014-12-12 2014-12-15 70710260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit kosto kosto k 01.04.11 sh min fin 2.12.2014 sh m 10.12.2014 fat 26.5.11
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EKO-DIBER Tirane 392,810 2014-12-12 2014-12-15 69810260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit kosto + tvsh k 01.09.2014 sh 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014 fat 31.10.11
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.PERDOR.BURIME NATYRORE SLLOVE Tirane 1,132,205 2014-12-12 2014-12-15 71010260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT PUNIME ME KOM sllove k 4.4.11 sh 2.12.2014 sh 10.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.E BUR.NATYR.TE PYJEVE KOM.MAQELLARE Tirane 361,158 2014-12-12 2014-12-15 70310260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit kosto k 3.307 fat 01.08.10 sh min fin 2.12.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ E PYJEVE DHE KULL DUKAGJIN Tirane 736,345 2014-12-12 2014-12-15 70210260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit kosto k 24.3.09 sh 2.12.2014 sh m mjed 10.12.2014 fat 12.3.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 516,620 2014-12-11 2014-12-12 76710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Gjok Pjeter Caka nr 518 dt 24.5.2008 sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALIMADHI Tirane 1,833,783 2014-12-12 2014-12-12 77610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjykate Qira nr 145 dt 31.3.2011 prishje kont 31.3.2014 sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.E MENAXHIMIT TE BUR.NAT.MELAN Tirane 168,939 2014-12-12 2014-12-12 71410260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT PUNIME ME KOM MELAN akt marr 18.3.2010 sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.E PERD.PYJEVE DHE KULL.GJORICE Tirane 163,349 2014-12-12 2014-12-12 70810260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT kosto lok punime Gjorice k 01.4.2010 sh min fin 02.12.14 sh mi mjed 10.12.2014 fat 25.10..11
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANDREA KATUNDI Tirane 712,479 2014-12-10 2014-12-12 68710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Astrit Kodra v nr 704 dt 21.3.2014 sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MENAXHIMI I BURIMEVE NATYRORE XIBER Tirane 437,112 2014-12-12 2014-12-12 70610260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT punime xiber akt marrveshje 1.12.2008 sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014 fat 17.4.2011 fat 2.6.09 fat 9.6.09
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 1,050,276 2014-12-11 2014-12-12 68410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT v gjyqi Ibrahim Kulla nr 1807 dt 29.6.2014 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALIMADHI Tirane 5,817,542 2014-12-12 2014-12-12 77510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjykate Qira nr 145 dt 31.3.2011 prishje kont 31.3.2014 sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MITAT LIKA Tirane 12,000 2014-12-11 2014-12-12 74910260012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIN MJDEDISIT sh pv 30.11.2014 fat 30.11.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA PYJE E KULLOTAVE Tirane 305,197 2014-12-12 2014-12-12 70510260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit kosto k 14.4.10 sh min fin 2.12.2014 sh mjed 10.12.2014 fat 20.4.11
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,875,220 2014-12-11 2014-12-12 65110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Muharrem Kajolli nr 2743 dt 28.5.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 14,400 2014-12-11 2014-12-12 76510260012014 Uje MIN MJDEDISIT uje fat nentor 2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BLEK-K Tirane 955,056 2014-12-11 2014-12-12 75510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT v gjyqi Thanas thoma nr 256 dt 8.5.2013 sh 11.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 12,716 2014-12-11 2014-12-12 76810260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Gjok Pjeter Caka nr 518 dt 24.5.2008 tarife permba
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA PERDORUESVE TE PYLLIT KALLMET Tirane 81,125 2014-12-12 2014-12-12 70110260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 1,019,070 2014-12-11 2014-12-12 68010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Sazan Xhemollari nr 337 dt 6.2.2012 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 1,228,644 2014-12-11 2014-12-12 67610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Qemal Cane nr 1700 dt 6.7.2011 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQ.PYJE KULLOTA F.BULQIZ Tirane 168,263 2014-12-12 2014-12-12 70510260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit kosto k 1.4.2010 fat 10.7.2011 sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,210,600 2014-12-11 2014-12-12 69410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Lumturi Halimi nr 6729 dt 15.6.2012 sh 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 363,386 2014-12-11 2014-12-12 62410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Simo Koci nr 190 dt 29.3.2006 tarife permbarimore fat 10.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA PYJE KULLOTA Tirane 461,020 2014-12-12 2014-12-12 71310260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT punime kom Tomin akt marr 17.12.09 k8.10.2011 sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014 fat 18.6.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA E PERDORIMIT TE PYJEVE DHE KULLOTAVE ,KOMUNA OSTREN Tirane 110,009 2014-12-12 2014-12-12 70910260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT kosto punime ostren k 3.3.11 sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014 fat 6.2.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA PERDORIMIT TE PYJEVE E KULLOTAVE Tirane 224,748 2014-12-12 2014-12-12 71110260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT kosto punime Kthell k 20.11.2009 sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.14 fat 24.10.11
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQATA E PERDORUESVE TE PYLLIT Tirane 164,993 2014-12-12 2014-12-12 70010260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT PUNIME kosto ME kom Zejmen k 20.4.09 ,sh min fin 2.12.2014 sh min mjed 10.12.2014 fat 13.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SUPER PROJEKT Tirane 90,667 2014-12-11 2014-12-12 74310260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve MIN MJDEDISIT kolaudim punimesh k 20.8.2014 fat 9.12.2014 s 43179990
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave