Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 699,224,822.00 859 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 17,809 2014-12-05 2014-12-09 64610260012014 Sherbime telefonike 602 MIN MJEdisit tel tetor 2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO OFFICE Tirane 130,200 2014-12-05 2014-12-09 63810260012014 Kancelari 602 MIN MJEdisit mat up 23.10.2014 pv 23.10.2014 fat 28.10.2014 s 12582722 fh 28.10.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MIQESIA SH.P.K. Tirane 112,160 2014-12-05 2014-12-09 63710260012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 MIN MJEdisit mat up 23.10.2014 fo 27.10.2014 fat 4.11.2014 fh 4.11.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,400 2014-12-05 2014-12-09 62910260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MIN MJEDISIT kosto lokale vkm 17.4.2014 lp 5.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-12-04 2014-12-05 60310260012014 Shpenzime per honorare 231-MIN MJEDISIT tatim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PROJ.PER BURIMET UJORE E UJITJEN - M.M.P Tirane 50,736 2014-12-05 2014-12-05 66910260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT rimb taksa projekti Burime ujore dhe ujitje vkm 31.7.2013 sh11438 4.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MOTT MACDONALD LIMITED Tirane 3,876,325 2014-12-05 2014-12-05 66810260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT pag tvsh sh 11427 3.12.2014 k 6.10.2014 fat 2.12..14 s 18041356
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PROJ.PER BURIMET UJORE E UJITJEN - M.M.P Tirane 16,520 2014-12-05 2014-12-05 67010260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJDEDISIT rimb taksa projekti Burime ujore dhe ujitje vkm 31.7.2013 sh11440 4.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2014-12-04 2014-12-05 60210260012014 Shpenzime per honorare 602 MIN MJDEDISIT honorare ah 21.11.2014 lp 4.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 82,302 2014-12-04 2014-12-04 61510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi tatim Ilmi Peposhi vendim 27.3.2014 sh 2.12.2014 lp 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 740,718 2014-12-03 2014-12-04 61410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi Ilmi Peposhi vendim 27.3.2014 sh 2.12.2014 lp 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 11,000 2014-12-03 2014-12-04 63410260012014 Udhetim i brendshem MIN MJEDISIT dieta sh 3.12.2014 lp 3.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,500 2014-12-03 2014-12-04 63210260012014 Udhetim jashte shtetit MIN MJEDISIT dieta sh 3.12.2014 lp 3.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 55,000 2014-12-03 2014-12-04 63110260012014 Udhetim i brendshem MIN MJEDISIT dieta sh 3.12.2014 lp 3.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 100,394 2014-12-04 2014-12-04 60710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi tatim Gjelosh Kronaj vendim 5.6.2014 sh 01.12.2014 lp 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 512,500 2014-12-03 2014-12-04 63010260012014 Udhetim i brendshem MIN MJEDISIT dieta lp 3.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) O K T A P U S Tirane 236,828 2014-12-03 2014-12-04 58910260012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MIN MJEdisit roje kv 15.5.2014 fat 30.11.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 903,546 2014-12-03 2014-12-04 60610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi Gjelosh Kronaj vendim 5.6.2014 sh 01.12.2014 lp 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 123,570 2014-12-04 2014-12-04 61310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi tatim haziz Hoxha v 17.2.2014 sh 02.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 73,374 2014-12-04 2014-12-04 61110260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi tatim Dragush Zjarri vendim 10.3.2014 sh 2.12.2014 lp 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 65,442 2014-12-04 2014-12-04 60910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi tatim Haxhi Matmuja v 29.7.2014 sh 2.12.2014 lp 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 588,971 2014-12-03 2014-12-04 60810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi Haxhi Matmuja v 29.7.2014 sh 2.12.2014 lp 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,000 2014-12-03 2014-12-04 63110260012014 Udhetim i brendshem MIN MJEDISIT dieta sh 3.12.2014 lp 3.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,112,127 2014-12-03 2014-12-04 61210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi haziz Hoxha v 17.2.2014 sh 02.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 660,370 2014-12-03 2014-12-04 61010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi Dragush Zjarri vendim 10.3.2014 sh 2.12.2014 lp 2.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 606,158 2014-12-02 2014-12-03 60010260012014 Shtese page per funksionin MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 125,703 2014-12-02 2014-12-03 59710260012014 Paga baze MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 943,355 2014-12-02 2014-12-03 59110260012014 Paga baze MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 87,308 2014-12-02 2014-12-03 59910260012014 Shtese page per funksionin MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 833,029 2014-12-02 2014-12-03 59510260012014 Shtese page per funksionin MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 188,816 2014-12-02 2014-12-03 59410260012014 Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,167,516 2014-12-02 2014-12-03 59210260012014 Paga baze MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 71,040 2014-12-02 2014-12-03 59310260012014 Shtese page per funksionin MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 726,476 2014-12-02 2014-12-03 59610260012014 Shtese page per vjetersi ne pune MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 87,484 2014-12-02 2014-12-03 60110260012014 Shtese page per vjetersi ne pune MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,996,167 2014-12-02 2014-12-03 59010260012014 Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 256,396 2014-12-02 2014-12-03 59810260012014 Shtese page per funksionin MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 114,504 2014-11-26 2014-11-27 58710260012014 Organizatat nderkombetare te tjera 602 MIN MJEDISIT konventa transferte sh 12.11.2014 euro 753 me kurs 142.9 fat 19.11.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 354,300 2014-11-26 2014-11-27 56510260012014 Sherbimet bankare 602 MIN MJEDISIT konventa transferte 12.11.2014 $ 3000 me kurs 115.8
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,946 2014-11-26 2014-11-27 58810260012014 Sherbime telefonike 602 MIN MJEdisit tel nentor 2014 fat 01.11.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave