Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 111,973,701.00 439 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 96,744 2014-04-15 2014-04-15 12610780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page a.bela mars 2014, urdher tit nr 48 dt 21.03.2014, autorizim 15.04.2014, liste pagese, kontrate date 01.01.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,042 2014-04-15 2014-04-15 12810780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page k.martiri mars 2014, urdher tit nr 45 dt 17.03.2014, autorizim 15.04.2014, liste pagese, kontrate date 23.12.2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 234,747 2014-04-15 2014-04-15 12710780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page a.stefa shkurt mars 2014, urdher tit nr 28 dt 07.02.2014, autorizim 15.04.2014, liste pagese, kontrate date 26.12.2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 74,325 2014-04-15 2014-04-15 12910780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page m.beluli mars 2014, urdher tit nr 42 dt 17.03.2014, autorizim 15.04.2014, liste pagese, kontrate date 26.12.2013
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 1,039,780 2014-04-14 2014-04-15 12510780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pritje percjellje ft 2042,2048 dt 19.3.14 s 13052042, 13052048 urdher 46,46/1 dt 17.3.14 program 18.3.14, 19.3.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 222,976 2014-04-15 2014-04-15 13210780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page eduina ymeri janar shkurt mars 2014, urdher tit nr 174 dt 27.12.2013, autorizim 15.04.2014, liste pagese, kontrate date 02.12.2013
Ministria e Integrimit (3535) ERJON SARAÇI (L21428028P) Tirane 561,180 2014-04-14 2014-04-14 12410780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 sherbim auditimi nga k.b.financimi, urdh.43 dt 17.3.14 ft 3,4 dt 10.3.14,25.3.14 s. 86589357, 86589357 kont. granti 2012/309-110 17.12 seri 86589356 kontrate granti 2012/288-904 dt 19.3.12
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 52,091 2014-04-11 2014-04-14 12310780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 lista pritjes S.Xhokaxhiu mars 2014 autorizim mars 2014 bordero
Ministria e Integrimit (3535) 2AF COMPANI Tirane 17,640 2014-04-07 2014-04-08 12110780012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese blerje uji, Ft 3-14, S 10987314, dt 27.3.14, FH17 dt 27.3.14, UP 18 dt 24.3.14, Ft ofert 24.3.14, Nr ref 19402-24.3.14, Njoft fit 31.3.14
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,020 2014-04-07 2014-04-08 12010780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 uji mars 2014 ft 1403-159477-1-1 dt 24.3.14
Ministria e Integrimit (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 30,000 2014-04-04 2014-04-04 11210780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 publikim ne shtyp ft 129,144 dt1.3.14; 17.3.14 seri 13602544, 13602560 kontr. 88, 503/7 dt 1.3.14
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 62,440 2014-04-04 2014-04-04 11810780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 abonim shtypi i dites janar-prill 2014 f 116,117 dt 17.3.14 seri 12599867, 12599866 kontrate dt 10.1.14
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 10,000 2014-04-04 2014-04-04 11710780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 publikim ne shtyp ft 101,103 dt 17.3.14 seri 14319651, 14319653 shk.337/7, 2113/11 dt 17.2.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,000 2014-04-04 2014-04-04 11510780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 perf financiar g.elezi mars 2014 urdher 8 dt 29.1.14 autorizim
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 428,828 2014-04-04 2014-04-04 11910780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta jashte vendit 3000euro *142.8leke urdher 58 dt 4.4.14 bordero dt 3.4.14 autorizim dt 4.4.14 kerkese konvertim valute dt 4.4.14 terheqje orest sota id 028049626
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 35,000 2014-04-04 2014-04-04 11610780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 perf financiar m.lazimi mars 2014 urdher 8 dt 29.1.14 autorizim
Ministria e Integrimit (3535) UNIVERS REKLAMA Tirane 113,257 2014-04-04 2014-04-04 11410780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 baner montim,cmontim transport nga fondet e b.financimit ft 82 dt 27.3.14 urdher 48/1 dt 21.3.14 program 25.3.14
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-04-04 2014-04-04 11310780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 sherbim fonie nga fondet e b.financimit ft 44 dt 26.3.14 seri 0006847urdher 48/1 dt 21.3.14 program 25.3.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,122,981 2014-04-01 2014-04-01 10810780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT mars 2014 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 550,167 2014-04-01 2014-04-01 10710780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT mars 2014 nr punonj pl 90 f 87
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,398,647 2014-04-01 2014-04-01 11010780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT mars 2014 nr punonj pl 90 f 87
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,054,885 2014-04-01 2014-04-01 11110780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT mars 2014np 90/87 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 58,294 2014-04-01 2014-04-01 10910780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT mars 2014 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 295,120 2014-03-26 2014-03-27 106107800120141 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bl bilete avioni ft seri 12808333 dt 10.3.14 up 15 dt 6.3.14 nj.fituesi 18.3.14 nr ref 15644 dt 6.3.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 218,671 2014-03-26 2014-03-27 10510780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page a.bela janar-shkurt 2014 urdher 48 dt 21.3.14 kontrate dt 27.2.14 bordero janar-shkurt 2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 98,561 2014-03-24 2014-03-25 10310780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page k.martiri urdher 48 17.3.14 kontrate 2013/335-067 dt 23.12.13 bordero shkurt 2014
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 10,920 2014-03-24 2014-03-25 9410780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 uji janar 2014 ft 1401-159477-1-1 dt 27.1.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 87,039 2014-03-24 2014-03-25 10210780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page m.beluli urdher 42 17.3.14 kontrate 2013/329-172 dt 22.10.13 bordero shkurt 2014
Ministria e Integrimit (3535) S A V A TO U R S Tirane 49,630 2014-03-24 2014-03-25 93107800120141 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bl bilete avioni ft 53 s 09372804 dt 24.2.14 urdher 24 dt 4.2.14 up 9 dt 17.2.14 nj.fituesi 21.2.14
Ministria e Integrimit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 16,786 2014-03-24 2014-03-25 10110780012014 Paga baze 602,600,MINISTRIA E INTEGRIMIT plus tel, kod ka 95735,fat shkurt 2014 s 116830057 dt 28.2.14
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,750 2014-03-24 2014-03-25 91107800120141 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bl kavo celiku ft 19 dt 6.2.14 seri 0010685 fh 15 dt 6.3.14 up 12 dt 27.2.14 pv 5 dt 27.2.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 216,366 2014-03-24 2014-03-25 10310780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page k.bregu, e.hoxha urdher 44 17.3.14 kontrate 2013/328-461 dt 30.9.13 bordero shkurt 2014
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,050 2014-03-24 2014-03-25 92107800120141 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 riparim printeri ft 32 dt 11.3.14 seri 6941600 up 16 dt 11.3.14 pv 5 11.3.14
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 59,191 2014-03-24 2014-03-24 10010780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 shpenzime page bordero shkurt 2014
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2014-03-19 2014-03-20 8910780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 uji shkurt 2014 ft 1402-159477-1-1 dt 25.2.14
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 57,722 2014-03-19 2014-03-20 9010780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 pagese leje e.begaj bordero leje 2013-2014 autorizim 19.3.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 64,530 2014-03-19 2014-03-20 8710780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 diferenc dieta j.vendit nga f.b.financimit urdh.14 dt 22.1.14 kontrate 2013/335-067 autorizim 18.3.14 b.uruci, s.sallaku
Ministria e Integrimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 162,791 2014-03-19 2014-03-20 8810780012014 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 energji shkurt 2014 nr kl TR1B080024110042 ft 608517540 dt 8.3.14
Ministria e Integrimit (3535) ANILA KEÇO Tirane 13,300 2014-03-17 2014-03-18 84107800120141 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bl uje up 4 dt 23.01.2014 njf 25.01.2014 fat 2 dt 27.01.2014 ser 1113652 fh 27.01.2014 nr 6
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 477,522 2014-03-13 2014-03-17 8510780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 dieta j.vendi nga f.b.financimi urdher dt 22.1.14 kontrate2013/335-067 autorizim 13.3.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave