Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 111,973,701.00 439 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) ENTI RREGULLATOR TELEKOMUNIKACIONIT Tirane 20,000 2014-05-13 2014-05-14 18210780012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shlyerje detyrimi per akep (numer jeshil)shkresa 692 dt 24.3.14 ft 24.3.14 seri 125220792
Ministria e Integrimit (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 50,000 2014-05-13 2014-05-14 18410780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime publikimi ft 160,191 dt 5.3.14, 15.3.14 seri 13819023, 13819054 kontrata dt 28.2.14, 13.3.14
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,520 2014-05-13 2014-05-14 19010780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular prills 2014 d.cekani klienti i 1007408 ft 120467827 dt 1.5.14
Ministria e Integrimit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 187,312 2014-05-13 2014-05-14 18610780012014 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 kancelari, up 24 dt 09.4.14, ftesa ofert 11.4.14, nr ref 24412, fituesi 23.04.14, ft 119788968 dt 15.4.14, seri mi-0007607, fh 20.21.22 dt 15.4.14
Ministria e Integrimit (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 18,000 2014-05-13 2014-05-14 18310780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime publikimi ft 104,172 dt 17.2.14, 14.4.14 seri 13602519, 13602591 kontrata 78,115 dt 14.2.14, 21.3.14
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 41,654 2014-05-13 2014-05-14 17910780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular mars 2014 kod abonenti c1002310 ft 23.4.14 seri 118750502
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 79,820 2014-05-12 2014-05-13 17610780012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 roje shtese kontrate nr 1688 dt 31.12.13 ft 75 dt 28.02.2014 ser11927198
Ministria e Integrimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 218,838 2014-05-12 2014-05-13 17110780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page prill 2014 viktoria urdh 45 dt 17.3.14 kontr 10.2.14 autorizim 8.5.14 bordero prill 2014
Ministria e Integrimit (3535) KLODIAN DOMA Tirane 39,000 2014-05-12 2014-05-13 17410780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pritje percjellje ft 2 dt 15.4.14 seri 10474616 urdher 56/1 dt 31.3.14 program 2.4.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 428,718 2014-05-12 2014-05-13 17310780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page f.b.financimi page prill urdh 30 dt 11.2.14,urdh 29 dt 7.2.14 kont 31,23.12.13 urdh 48 dt 21.3.14 kon 1.1.14 urdh 42 dt 17.3.14 kont 26.12.13 urdh 44 dt 17.3.14 kont 31.1.14 autorizum 8.5.14 bordero pril 201
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 80,014 2014-05-12 2014-05-13 17510780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bileta avioni ft 3236 seri 12808336 dt 10.3.14 urdher 37/1 dt 10.3.14 pv emrgjence dt 10.3.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 36,000 2014-05-08 2014-05-09 16910780012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pashaporta sherbimi shkresa 977 dt 2.5.14 aplikimi dt 16,17,18.4.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-05-08 2014-05-09 16810780012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pashaporta sherbimi shkresa 977 dt 2.5.14 aplikimi dt 16.4.2014
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 253,077 2014-05-08 2014-05-09 16710780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta jashte vendit urdher 76 dt 7.5.14 autorizim 8.5.14 ,bordero 8.5.14 kerkese konvertim valute dt 8.5.14 1768euro*143 leke
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 52,091 2014-05-08 2014-05-08 16610780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 lista pritjes S.Xhokaxhiu prill 2014 autorizim prill 2014 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) SUEN BRAÇELLARI Tirane 115,000 2014-05-06 2014-05-07 16510780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime pritje percjellje program dt 8.4.14 urdher 57 dt 31.3.14 ft 28 seri 6899653 dt 8.4.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,031,798 2014-05-02 2014-05-05 16210780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT prill 2014np 90/83 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,349,341 2014-05-02 2014-05-05 16110780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT prill 2014 nr punonj pl 90 f 83
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,120,064 2014-05-02 2014-05-05 16010780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT prill 2014 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 59,802 2014-05-02 2014-05-05 16310780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT prill 2014 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 574,775 2014-05-02 2014-05-05 15910780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT prill 2014 nr punonj pl 90 f 83
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 115,000 2014-04-30 2014-05-02 159107800120141 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pritje percjellje ft 5 dt 8.4.14 s 0000968 urdher 57 dt 31.3.14 program 8.4.14
Ministria e Integrimit (3535) ILIR LILAJ Tirane 288,000 2014-04-29 2014-04-30 15510780012014 Shpenzime te tjera transporti MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 mirembajtje automjeti ft 113,114 s 009255,009256,009258 dt 23.4.14 fh 24,25 dt 23.4.14 up 22 dt 7.4.14 ftes oferte dt 7.4.14nj.fituesi 23.4.14 nr ref 23040-04-07-2014 8.4.14
Ministria e Integrimit (3535) O F F I C E CENTER Tirane 160,250 2014-04-29 2014-04-30 15410780012014 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 blerje leter ft 455 seri 14622011 dt 21.4.14 fh 23 dt 21.4.14 up 25 dt 9.4.14 ftese oferte dt 9.4.14 nr refer 24538-04-10-2014 nj.fituesi 21.4.14
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 457,662 2014-04-29 2014-04-30 15610780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta jashte vendit urdher 70 dt 28.4.14 autorizim dt 29.4.14 kerkese konvertim valute dt 29.04.14 bordero 29.4.14
Ministria e Integrimit (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 75,578 2014-04-28 2014-04-29 15310780012014 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bl tonera ft 6 s 6941556 dt 15.3.14 fh 19 dt 1.4.14 pv emergjence 5.3.14
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 1,371 2014-04-25 2014-04-28 14710780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular mars 2014 m.lazimi klienti i 1007713 ft 118769534 dt 1.4.14
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 12,649 2014-04-28 2014-04-28 15410780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular mars 2014 d.cekani klienti i 1007408 ft 118768016 dt 1.4.14
Ministria e Integrimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 153,041 2014-04-25 2014-04-28 15210780012014 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 energji ft 609684893 dt 12.4.14 nr.kontrates tr1b080024110042
Ministria e Integrimit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 9,036 2014-04-25 2014-04-28 14610780012014 Sherbime telefonike 602,600,MINISTRIA E INTEGRIMIT plus tel, kod ka 95735,fat mars 2014 s 116851630 dt 1.4.14 kod abon a95735
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,587 2014-04-24 2014-04-25 14810780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular shkurt 2014 g.elezi kod ab 3340641 klienti 1007384
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,379 2014-04-24 2014-04-25 14510780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular mars 2014 g.elezi kod ab 3340641 klienti 1007384
Ministria e Integrimit (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 590,002 2014-04-22 2014-04-23 13310780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 tvsh per ppf(project preparation facility) urdher 47 dt 21.3.14 kerkese lista per rimbursim dt 11.12.13
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 117,960 2014-04-22 2014-04-23 13910780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular janar 2014 kod ab c1002310 ft 114114389 dt 1.2.14
Ministria e Integrimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 191,935 2014-04-21 2014-04-22 13810780012014 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 energji janar 2014 nr kl TR1B080024110042 ft 607351735
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,810 2014-04-21 2014-04-22 13710780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pjata dekorativr ,kontroll automjeti up21 dt 28.3.14 pv 5 dt 28.3.14 ft 32 seri 0001981 dt 28.3.14,memo 27.2.14 kupon 5 dt 27.2.14 nr ae03002691 fh 13 dt 27.2.14
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,450 2014-04-18 2014-04-21 13610780012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 sherbim per dizenjim dhe stampim logo ft 87 dt 21.3.14 s 6941589 autorizim 18.4.14 up dt 17 dt 21.3.14 pv 5 dt 21.3.14
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,550 2014-04-17 2014-04-18 13510780012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 takse automjeti,blerje ceku ft 112092192, 112092888 dt 1.4.14 autorizim 849 dt 11.4.14 ,autorizim dt 17.4.14 cek 00345807 dt 17.4.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 74,325 2014-04-15 2014-04-15 13110780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page k.bregu mars 2014, urdher tit nr 29 dt 07.02.2014, autorizim 15.04.2014, liste pagese, kontrate date 31.12.2013
Ministria e Integrimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 348,213 2014-04-15 2014-04-15 13010780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page viktoria sterjo shkurt mars 2014, urdher tit nr 45 dt 17.03.2014, autorizim 15.04.2014, liste pagese, kontrate date 10.02.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave