Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 111,973,701.00 439 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-06-04 2014-06-05 24510780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta brenda vendit a.ahmeti urdher 33 dt 13.2.14 autorizim dt 27.5.14
Ministria e Integrimit (3535) T & D Tirane 15,250 2014-06-04 2014-06-05 24710780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime pritje percjellje program dt 6.5.14 urdher 74 dt 5.5.14 ft 1288 seri 11774987 dt 6.5.14
Ministria e Integrimit (3535) SUEN BRAÇELLARI Tirane 86,000 2014-06-04 2014-06-05 24110780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime pritje percjellje program dt 14.5.14 urdher 78 dt 14.5.14 ft 30 seri 6899657 dt 27.5.14
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,000 2014-06-04 2014-06-05 24410780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta urdher tit 16 dt 27.01.14, autorizim 27.05.14, altin ahmeti
Ministria e Integrimit (3535) NEW CENTURY Tirane 42,000 2014-06-04 2014-06-05 24010780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 blerje kafe,qumesht up 45 dt 22.5.14 ftese oferte 22.5.14 nj.fituesi 23.5.14 ft 4 dt 27.5.14 seri 15126354 fh 37 dt 28.5.14
Ministria e Integrimit (3535) EURO OFFICE Tirane 343,080 2014-06-04 2014-06-05 24610780012014 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 blerje tonera up 41 dt 14.5.14 ft.oferte 14.05.2014 nj.fituesi 15.5.14 ft 125158941 seri 12515894 dt 28.5.14 fh 38 dt 28.5.14
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 145,000 2014-06-04 2014-06-05 24210780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pritje percjellje ft 19 seri 0000986 dt 27.5.14 urdher 78 dt 14.5.14 program dt 14.5.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,000 2014-06-04 2014-06-05 24310780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta brenda vendit b.uruci urdher 16 dt 27.1.14 autorizim dt 27.5.14
Ministria e Integrimit (3535) VALTER MARASHI Tirane 14,000 2014-06-04 2014-06-05 23810780012014 Kancelari MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 blerje boje printeri up 36 dt 5.5.14 ft.oferte 05.05.2014 nj.fituesi 15.5.14 ft 41 seri 6294191 dt 15.5.14 fh 32 dt 15.5.14
Ministria e Integrimit (3535) SPOT COMMUNICATIONS Tirane 2,640,000 2014-06-03 2014-06-04 23610780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 shpenz nga fondet e b.financimit aktivitet per diten e europer urdher 78 dt 2.5.14 ft 120 dt 29.5.14 seri 12257907 fh 41 dt 29.5.14
Ministria e Integrimit (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 1,006,400 2014-06-03 2014-06-04 23510780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 shpenz nga fondet e b.financimit aktivitet per diten e europer urdher 78 dt 2.5.14 ft 15 dt 28.5.14 seri 7256116
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 189,000 2014-06-02 2014-06-03 22110780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bileta avioni ft 3410 seri 15279210 dt 2.5.14 urdher 67 dt 24.4.14 up 31 dt 24.4.14 ftes oferte 24.4.14 nj.fituesi 28.4.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,124,636 2014-06-02 2014-06-03 23110780012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT maj 2014 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 58,361 2014-06-02 2014-06-03 23210780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT maj 2014 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 572,215 2014-06-02 2014-06-03 23010780012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT maj 2014 nr punonj pl 90 f 83
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,046,208 2014-06-02 2014-06-03 23410780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT maj 2014np 90/83 bordero bashkengjitur
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-05-30 2014-06-02 22610780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta brenda vendit e.arbana urdher 77 dt 9.5.14 autorizim dt 27.5.14
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,336,207 2014-06-02 2014-06-02 23310780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT maj 2014 nr punonj pl 90 f 83
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 5,500 2014-05-30 2014-06-02 22410780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta brenda vendit b.uruci urdher 77 dt 9.5.14 autorizim dt 27.5.14
Ministria e Integrimit (3535) TIRKA 2000 Tirane 126,000 2014-05-30 2014-06-02 22910780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 sherbim transporti nga fondet e b.financimit ft 21 dt 7.4.14 seri 12729071 uedher 56/2 dt 31.3.14 program 31.3.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-05-30 2014-06-02 22510780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta brenda vendit a.mazi urdher 77 dt 9.5.14 autorizim dt 27.5.14
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 200,000 2014-05-28 2014-05-29 21710780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese blerje lule per dekor urdher 37 5.5.14, ft 21 dt 15.5.14 seri 6795421 ftes oferte 5.5.14 nj fit 15.5.14 fh 33 dt 15.5.14
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 100,000 2014-05-28 2014-05-29 21910780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 sherbim fonie urdher ministri 68 dt 25.4.14 ft 14 dt 25.4.14 seri 0000981
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,050 2014-05-27 2014-05-28 21810780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pagese montim xhama automjeti, komision,Cek 00390296 dt 27.05.14,Fat 46 dt 10.4.14,seri 6912661,UP 28 dt 10.04.14,PV blerje te vogla 10.04.14,Autoriz 27.05.14
Ministria e Integrimit (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 30,000 2014-05-27 2014-05-28 21510780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese blerje dhurata, urdher tit 38 dt 07.05.14, ft20 dt 15.05.14, ser 6795420, ftesa 07.05.14, njoftim 15.05.14 fh 31 dt 15.5.14
Ministria e Integrimit (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 100,000 2014-05-21 2014-05-22 21010780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 sherbim printimi dhe kancelari nga fondet e b.financimit urdher 41, 41/1 dt 6.3.14 program 6.3.14 ft 36 dt 10.4.14 seri 7256036
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 355,000 2014-05-21 2014-05-22 21210780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 sherbim pritje percjellje nga fondet e b.financimit urdher 41, 41/1 dt 6.3.14 ft 150041/1 dt 8.3.14 seri 150041/1 program dt 6.3.14
Ministria e Integrimit (3535) PROSOUND Tirane 204,000 2014-05-21 2014-05-22 21310780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 sherbim fonie, ndricim nga fondet e b.financimit urdher 41, 41/1 dt 6.3.14 ft 998 dt 28.3.14 seri 07290998 999 dt 28.3.14 seri 07290999 program dt 6.3.14
Ministria e Integrimit (3535) UNIVERS REKLAMA Tirane 98,537 2014-05-21 2014-05-22 21410780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 baner montim,cmontim,transport nga fondet e b.financimit urdher 68 dt 25.4.14 ft 123 dt 29.4.14 seri 14639851
Ministria e Integrimit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 4,800 2014-05-21 2014-05-22 21110780012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 printime materiali up 32 dt 24.4.14 ft.oferte 24.4.14 nj.fituesi 28.4.14 ft 38/002666 dt 28.4.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 90,460 2014-05-16 2014-05-19 20010780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page klodiana bregu f.b.financimit page prill 2014 urdher 29 dt 7.2.14 urdh 30 dt 11.2.14 kontrat 614 dt 12.3.14 kont 23.12.13 kont 44 dt 10.1.14 bordero autorizim 15.5.14
Ministria e Integrimit (3535) ELTON RAMA Tirane 262,200 2014-05-15 2014-05-16 19910780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 stenda per prezantim ne kuader pritje percjellje urdher 59 dt 4.4.14 up 27 10.4.14 ft oferte 10.4.14 nj.fituesi 15.4.14 ft 57 seri 13474507 dt 29.4.14 fh 28 dt 29.4.14 program pritje 21.4.14
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 179,775 2014-05-14 2014-05-15 19410780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bileta avioni ft 3248 seri 12808448 dt 31.3.14 pv emergjence dt 31.3.14
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 30,000 2014-05-14 2014-05-15 19510780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 sherbim fonie ne kuader te pritj percjelljes urdher 55 dt 28.3.14 pv emergjence 31.3.14 ft 4 dt 31.3.14 seri 0000967
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,150 2014-05-13 2014-05-14 18010780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 blerje dhurate kupon tatimor 2 dt 18.4.14 urdher 30 dt 18.4.14 pv me vlere nen 10000 lek autorizim 13.5.14
Ministria e Integrimit (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 353,280 2014-05-13 2014-05-14 17710780012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pagese roje godine ft 123 seri 11927246 dt 31.3.14, 127 seri 11927250 dt 10.4.14 kontrate 2/12 dt 10.3.14 formular i kontrates 10.3.14 up 2 dt 28.2.14 formati publikimit te njoftimit te kontrates dt 10.4.14
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 12,043 2014-05-13 2014-05-14 18510780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular prill 2014 m.lazimi klienti i 1007713 ft 120469297 dt 1.5.14
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,949 2014-05-13 2014-05-14 18910780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular prill 2014 kod ab 1007384 ft dt 1.5.14
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 19,950 2014-05-13 2014-05-14 17810780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime uji ft 1404-159477-1-1 dt 22.4.14
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 111,162 2014-05-13 2014-05-14 18110780012014 Karburant dhe vaj MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 karburant ft 38 dt 21.4.14 seri 12576488 fh 26 dt 23.4.14 shtese kontrate 43 dt 9.1.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave