Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 111,973,701.00 439 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) ALBANIA EXPRESS Tirane 42,840 2014-12-23 2014-12-24 49910780012014 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit bileta avioni urdh.161 dt.01.12.2014 up.103 dt.01.12.2014 ft. 01.12.14 ref.72673-12-01 dt.01.12.14 njof. fit15.12.14 fat.40 dt.03.12.14 seria 12247019
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 460,470 2014-12-19 2014-12-23 49310780012014 Karburant dhe vaj MINISTRIA E INTEGRIMIT nafte kont ne vazhdim 1101/2 dt.01.07.2014 fat.25 dt.13.12.2014 seria 18593175 fh. nr.61 dt.13.11.2014
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,520 2014-12-19 2014-12-23 49510780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon celular Nentor 2014 klienti i 470004498655 dt.01.12.2014
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,387 2014-12-19 2014-12-23 49610780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon celular Nentor 2014 kod abonenti 182058190,182175643 klienti 470003206427dt.01.12.2014
Ministria e Integrimit (3535) ILIR LILAJ Tirane 101,300 2014-12-19 2014-12-23 49110780012014 Shpenzime te tjera transporti MINISTRIA E INTEGRIMIT pjese nderrimi up.83/1 dt.20.10.2014 ft.20.10.2014 njof. fit.30.10.2014 fat.7 dt.14.11.2014 seria 000277 fh.34 dt.18 dt.18.11.2014
Ministria e Integrimit (3535) VALTER MARASHI Tirane 68,000 2014-12-19 2014-12-23 49410780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT materiale pastrimi up.76 dt.13.10.14 fh.60 dt.04.12.2014 ft.14.10.2014 for, njof. fit.17.10.2014 fat.23 dt.10.11.14 seria 6294273 fat.22 dt.10.11.14 seria 6294272
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-19 2014-12-23 49210780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime pritje, urdh.155 dt.20.1114 up.101 dt.25.11.14 ft. of.25.11.2014 ref.711811125 dt.25.11.2014 fit.26.11.2014 fat.22 dt.27.11.2014 seria 1105611
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,444 2014-12-19 2014-12-23 49710780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon cel. nentor 2014 E.xhixho abon.24891440862 dt.01.12.2014 seria 123633927
Ministria e Integrimit (3535) ASISTENCA TEKNIKE IPA ADRIATIK Tirane 1,200,171 2014-12-19 2014-12-22 48910780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Rimbursim TVSH programi IPA adriatik urdher 150 dt.04.11.2014 Memo dt.28.10.2014 VKM 49 dt.19.01.2011udhezimi nr.18051/12 dt.10.05.2013 preventiv IPA
Ministria e Integrimit (3535) UNO ARCHITECTS Tirane 480,000 2014-12-17 2014-12-19 48910780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime te paparashikueshme , up.80 dt.14.10.2014 ft.15.10.2014 nr. ref.59990-10-2014 dt.14.10.2014 fituesi 15.10.2014 fat.45 dt.05.11.2014 seria 02961045
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 52,091 2014-12-17 2014-12-19 48810780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT paga listepritje S.Xhokaxhi nentor 2014 bordero , autorizim nentor 2014
Ministria e Integrimit (3535) FATMIRA SINANI Tirane 35,200 2014-12-16 2014-12-18 48310780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Lavzh automjete tetor nentor 2014 up.35 dt.05.05.2014 ft. of.05.05.14 ref.33713-05-15-2014 dt.15.05.2014 njof. fit.16.05.2014 fat.32 dt.05.12.2014 seria 6984432
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2014-12-17 2014-12-18 409110780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime uji ft 1411-159477-1-1 dt 20.11.14 kont.159477-1
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 109,302 2014-12-16 2014-12-18 48610780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Page A. Cekaj f.b financim nentor 2014urdher 142 dt.28.10.14 bordero nentor 2014 autorizim 15.12.2014 kont.nr prot.664/2 dt.01.10.2014
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 147,793 2014-12-16 2014-12-18 48410780012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim roje private nentor 2014 kont ne vazhdim nr. 1/13 dt.12.05.2014 fat.8880 dt.30.11.2014 seria 13611657
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,298 2014-12-16 2014-12-18 48710780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Page D. Kastrati f.b financim urdher 142 dt.28.10.14 bordero nentor 2014 autorizim 15.12.2014 kont.nr prot.664/2 dt.01.10.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,977 2014-12-16 2014-12-18 48510780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT Page E. Ymeri f.b financim urdher 142 dt.28.10.14 bordero nentor 2014 autorizim 15.12.2014 kont.nr prot.664/2 dt.01.10.2014
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 22,761 2014-12-15 2014-12-16 48110780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon celular Tetor 2014 Klienti 470003206427 fat.01.11.2014 tetor 2014
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 116,857 2014-12-15 2014-12-16 48210780012014 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit Lik telefon shtator -tetor 2014 fat 30.09.2014 seria 718566982 fat.31.10.2014 seria 718736242
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 180,933 2014-12-03 2014-12-03 48010780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime dieta me jashte B.Visha S.Zotaj , invoice nr.35477326,35478127 dt20.10.2014 urdher 140 dt.21.10.2014 kup.tat.dt.26.11.2014,21.11.2014 autorizim dt.03.12.2014 kerk. konv. valute 03.12.2014 1264 euro*143 leke
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 104,658 2014-11-27 2014-12-01 46910780012014 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik energji kontr B 110042 klient TR1B080024110042 fat 617934761 dt 11.11.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 937,462 2014-12-01 2014-12-01 47810780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero nentor 2014 nr pun 90-24
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,520 2014-11-27 2014-12-01 47510780012014 Sherbime telefonike Min.Integrimit Lik telefon kl 470004498655 fat 01.11.2014
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,122 2014-11-27 2014-12-01 47310780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular Tetor 2014 klienti I1007384
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,745 2014-12-01 2014-12-01 47710780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero nentor 2014 nr pun 90-1
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 64,000 2014-11-27 2014-12-01 47110780012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Integrimit Pritje percjellje urdh 132 dt 03.11.2014 prog 23.10.2014 fat 36 dt 05.11.2014 seri 1105598
Ministria e Integrimit (3535) ROGAT SECURITY GROUP Tirane 48,000 2014-11-27 2014-12-01 46510780012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Integrimit Pritje percjellje urdh 147 dt 03.11.2014 up 03.11.2014 fo 04.11.2014 fat 8053 dt 07.11.2014 seri 18228053
Ministria e Integrimit (3535) ELEKTROSEK Tirane 468,000 2014-11-27 2014-12-01 467110780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT blerje karta up.85 dt 30.10.2014 ft.oferte 30.10.2014 nr. ref.641741030 2014 dt30.10.2014 fituesi 04.11.2014 fat19 dt07.11.2014 seria 15355370 fh.35 dt18.11.2014
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,080,935 2014-12-01 2014-12-01 47710780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero nentor 2014 nr pun 90-19
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-11-27 2014-12-01 46310780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT perfitim financiar tetor 2014 E.Xhixho autorizim muaji tetor 2014 bordero
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,612,044 2014-12-01 2014-12-01 47910780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero nentor 2014 nr pun 90-24
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 999,834 2014-12-01 2014-12-01 47610780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero nentor 2014 nr pun 90-18
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 14,000 2014-11-27 2014-12-01 47210780012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Integrimit pritje percjellje urdh 146 dt 03.11.2014 prog 05.11.2014 fat 37 dt 13.11.2014 seri 1105597
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 60,000 2014-11-27 2014-12-01 47010780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT Shpenzime pritje , urdher 146 dt03.11.2014 up.nr.89 dt03.11.2014 ft. of.dt.04.11.2014 nr. ref.64776-11-03-2014 dt03.11.2014 njof. fit.05.11.2014 fat 37 dt.12.11.2014 seria 1105599
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,820 2014-11-20 2014-11-20 45710780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime Dieta jashte vendit Gentian Elezi, Ilirjan Xhezo,Adriana Xhuveli terheq Orest Sota urdher 154 dt.17.11.2014 bord.19.11.2014 autoriz.19.11.2014 kerkese konv. valute 19.11.2014 2110*142.9
Ministria e Integrimit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 372,852 2014-11-19 2014-11-20 45310780012014 Karburant dhe vaj MINISTRIA INTEGRIMIT Nafte shtese kontrate dt.03.01.2014 fat.T465 dt.25.06.2014 seria 14556685 fh.nr.46 dt.25.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,096 2014-11-19 2014-11-19 45410780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon cel. Shtator 2014 G.Elezi seria 122555651 dt.01.10.2014 klienti 24891440862
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 175,826 2014-11-19 2014-11-19 44910780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Posta fat.396,397,406,407 dt.10.10.2014 16.10.2014 seria 12593996,12596706,12596707,12593997 kont. 10.01.014
Ministria e Integrimit (3535) PROSOUND Tirane 204,000 2014-11-19 2014-11-19 45210780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT sherbim pritje percjellje urdher 75 dt.24.09.014 ftese 24.09.2014 ref.565010924-2014 njof. fit.26.09.2014 fat.065 dt.29.09.2014 seria 1748365
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2014-11-18 2014-11-19 44810780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime uji ft 1404-159477-1-1 dt 21.10.14 kont.159477-1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave