Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KRONOS KONSTRUKSION All 884,878,941.00 41 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Tirane (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 95,113,588 2021-11-09 2021-11-12 421011522021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2101152, UKTirane lik ft ndertim tubac bas Daijas nr 38 dt 05.11.2021 kontrate vazhd 20209/8 dt 30.03.21 sit 2 dt 25.8.21-3.11.2021, 5% garanci
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) KRONOS KONSTRUKSION Gjirokaster 19,000,000 2021-11-08 2021-11-10 61824520012021. Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2452001,Bashkia Dropull rikonstruksion rrjeti i brendshem te ujesjelles dervician,sofrat dhe terihat bashkia dropull fat nr 33/2021 dt 01.11.2021 sit nr 2 progresiv dt 1.11.2021kontr 793 dt 11.05.2021 up nr 332 dt 19.02.2021 njoftim fitues
  Bashkia Shijak (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 32,729,560 2021-10-19 2021-10-20 58821080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2108001 BASHKIA SHIJAK NDERTIM RRJETI UJESJELLES SHIJAK KONTR. 5878 DT 27.07.2020 FAT NR 22 LIK PJESOR
  Bashkia Shijak (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 14,738,531 2021-10-19 2021-10-20 60021080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2108001 BASHKIA SHIJAK NDERTIM RRJETI UJESJELLES SHIJAK KONTR. 5878 DT 27.07.2020 FAT NR 29 LIK PJESOR
  Bashkia Shijak (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 36,006,000 2021-10-19 2021-10-20 59821080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2108001 BASHKIA SHIJAK NDERTIM RRJETI UJESJELLES SHIJAK KONTR. 5878 DT 27.07.2020 FAT NR 13 LIK PJESOR
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Tirane (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 94,188,540 2021-09-03 2021-09-07 321011522021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2101152, UKTirane lik ft ndertim tubac bas Daijas nr 17/21 dt 24.08.2021 kontrate 20209/8 dt 30.03.21 UP 20209 dt 04.12.20 fit 1.02.21, sit 1 07.05-24.08.21, 5% garanci
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) KRONOS KONSTRUKSION Gjirokaster 27,425,290 2021-07-16 2021-07-22 45824520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2452001,Bashkia Dropull rikonstroksion rrjeti i brendshem te ujesjelles dervician,sofrat dhe terihat bashkia dropull fat nr 2/2021 dt 30.06.2021 sit nr 1 dt 30.06.2021 kontr 793 dt 11.05.2021 up nr 332 dt 19.02.2021 njoftim fitues
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 48,260,000 2021-07-19 2021-07-22 30910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert banesave ind, kontr GOA 2020/p-274 dt 28.12.2020, ft nr 1/2021 dt 25.05.2021, sit nr 1
  Bashkia Kamez (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 409,193 2021-06-23 2021-06-24 62821660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez, Ndertim KUN rruga kukesi, Kont ne vazhdim 770 dt 26.12.17, situacion 22.01.2018 fat 2 dt 22.01.18 seria 42624712, akt kol. 29.01.2019 urdh marr.dorez. 120 dt 04.03.2020 pv. dt. 04.03.2020
  Bashkia Polican (0232) KRONOS KONSTRUKSION Skrapar 4,452,985 2021-06-10 2021-06-11 29321400012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2140001 Ç'ngurtesim 5% garanci difektesh"Nd.i rrjetit shperndares te furniz.me uje Qyteti Poliçan"Urdher nr.183 prot.1194 dt.04.06.21 PVKolaudimi dt.30.05.2019 PMPMD nr.1239 prot dt.04.06.2021Bashkia Poliçan
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 6,059,062 2021-04-26 2021-04-27 114021010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Grand rikost shkolles I.Qemali kont 31008/4 dt.16.02.2018 sit perf 14.12.18 akt kol 23.01.2019 PV 18.02.21
  Bashkia Shijak (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 20,000,000 2021-02-19 2021-02-22 6821080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2108001 BASHKIA SHIJAK NDERTIM RRJETI UJESJELLES SHIJAK KONTR. 5878 DT 27.07.2020 FAT NR 22 DT 30.12.2020 SITUACION PJESOR NR 2 DT 30.12.2020
  Ndermarrja Rruga (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 13,140,000 2020-12-28 2020-12-30 31821070142020 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda BL. MAKINERI ,KONTR. 250/5 DT 22.12.20 LIK FAT 20 DT 22.12.20 /2107014 /NDERM RRUGA /DEGA E THESARIT DURRES
  Bashkia Shijak (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 66,500,000 2020-10-02 2020-10-05 56621080012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve NDERTIM UJESJ. PER QYTETIN E SHIJAKUT ,KONTR. 5878 DT 27.7.20 LIK FAT 6 DT 28.9.20 SIT PJESOR 1 / BASHKIA SHIJAK/2108001 / DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Erseke (1514) KRONOS KONSTRUKSION Kolonje 4,694,367 2020-08-26 2020-08-27 65721200012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) b.kolonje shpenz rritje AQT-Rikonstruksion rrjeti ujites rezervuari Kabash,up nr 6 dt 18.5.19,kontrate 9 dt 7.8.19,lik perfun fat 31 dt 1.12.19,sit perfund 25.10.19,realcion mbikqyres 25.10.19,akt kolaud+certif.perkohsh 13.12.19,urdher 399
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 3,703,758 2020-06-27 2020-07-06 170421010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garanci Rehabilitim dhe inst ngrohjes shk Vasil Shanto , shtese kont Pv perf 12.06.2020 sit perf 10.11.2017 kont 10542/6 dt 16.05.2017 Akt kolad 15.12.17 Shtese kont 9653/9 dt 21.03.18 si perf 17.04.18 kolaudim shtese
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 25,853,855 2020-06-22 2020-06-23 153021010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rehab dhe Instalim sistem Ngrohjes ne shkollen e mesme I.Qemali garanci Kont 3108/4 16.02.18 sit perf 16.02.18-14.12.18 fat.57974763 dt.13.05.19 akt kol 23.01.19
  Bashkia Erseke (1514) KRONOS KONSTRUKSION Kolonje 2,618,345 2020-01-15 2020-01-16 102721200012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) b.kolonje shpenz rritje AQT-Rikonstruksion rrjeti ujites rezervuari Kabash,up nr 6 dt 18.5.19,kontrate 9 dt 7.8.19,lik pjesor fat 31 dt 1.12.19,sit perfund 25.10.19,realcion mbikqyres 25.10.19,akt kolaud+certif.perkohsh 13.12.19,kerkese lik
  Bashkia Erseke (1514) KRONOS KONSTRUKSION Kolonje 6,881,656 2019-10-09 2019-10-10 82321200012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2120001-b.kolonje-Rikonstruksion Kanali Ujites rezervuari Kabash,Nj.Admin. leskovik -MIN 05 viti 2019,up 6 dt 17.5.2019,kontrate 9 dt 7.8.2019,lik i fat 27 dt 1.10.2019,situacion nr 1 dt 19.09.2019,kerkese per lik situacioni dt 19.9.2019
  Bashkia Kamez (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 3,490,132 2019-10-09 2019-10-10 100021660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Kamez Lik ndert Kun kontr vazhd 770 dt 26.1.2017 fat 42624712 nr 2 dt 22.01.2018 akt kol 29.01.2019