Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KRONOS KONSTRUKSION All 1,237,972,804.00 48 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 66,500,000 2020-10-02 2020-10-05 56621080012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve NDERTIM UJESJ. PER QYTETIN E SHIJAKUT ,KONTR. 5878 DT 27.7.20 LIK FAT 6 DT 28.9.20 SIT PJESOR 1 / BASHKIA SHIJAK/2108001 / DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Erseke (1514) KRONOS KONSTRUKSION Kolonje 4,694,367 2020-08-26 2020-08-27 65721200012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) b.kolonje shpenz rritje AQT-Rikonstruksion rrjeti ujites rezervuari Kabash,up nr 6 dt 18.5.19,kontrate 9 dt 7.8.19,lik perfun fat 31 dt 1.12.19,sit perfund 25.10.19,realcion mbikqyres 25.10.19,akt kolaud+certif.perkohsh 13.12.19,urdher 399
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 3,703,758 2020-06-27 2020-07-06 170421010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garanci Rehabilitim dhe inst ngrohjes shk Vasil Shanto , shtese kont Pv perf 12.06.2020 sit perf 10.11.2017 kont 10542/6 dt 16.05.2017 Akt kolad 15.12.17 Shtese kont 9653/9 dt 21.03.18 si perf 17.04.18 kolaudim shtese
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 25,853,855 2020-06-22 2020-06-23 153021010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rehab dhe Instalim sistem Ngrohjes ne shkollen e mesme I.Qemali garanci Kont 3108/4 16.02.18 sit perf 16.02.18-14.12.18 fat.57974763 dt.13.05.19 akt kol 23.01.19
  Bashkia Erseke (1514) KRONOS KONSTRUKSION Kolonje 2,618,345 2020-01-15 2020-01-16 102721200012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) b.kolonje shpenz rritje AQT-Rikonstruksion rrjeti ujites rezervuari Kabash,up nr 6 dt 18.5.19,kontrate 9 dt 7.8.19,lik pjesor fat 31 dt 1.12.19,sit perfund 25.10.19,realcion mbikqyres 25.10.19,akt kolaud+certif.perkohsh 13.12.19,kerkese lik
  Bashkia Erseke (1514) KRONOS KONSTRUKSION Kolonje 6,881,656 2019-10-09 2019-10-10 82321200012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2120001-b.kolonje-Rikonstruksion Kanali Ujites rezervuari Kabash,Nj.Admin. leskovik -MIN 05 viti 2019,up 6 dt 17.5.2019,kontrate 9 dt 7.8.2019,lik i fat 27 dt 1.10.2019,situacion nr 1 dt 19.09.2019,kerkese per lik situacioni dt 19.9.2019
  Bashkia Kamez (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 3,490,132 2019-10-09 2019-10-10 100021660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Kamez Lik ndert Kun kontr vazhd 770 dt 26.1.2017 fat 42624712 nr 2 dt 22.01.2018 akt kol 29.01.2019
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 30,000,000 2019-09-26 2019-10-02 333321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Likuidim sit punimobj Rehab dhe Inst sistem ngrohjes shkolla mesme Ismail Qemali shk.20268 15.05.19 kont 3108/4 16.02.18 sit perf 16.02.18-14.12.18 fat.57974763 13.05.19 akt kol 23.01.19
  Bashkia Polican (0232) KRONOS KONSTRUKSION Skrapar 28,499,524 2019-08-16 2019-08-20 47721400012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2140001 U-blerje nr. 7190 L-4 Fatura nr. 19/57974775 , date 01.08.2019 Situacioni perfund.U-prokurim nr.48 dt. 28.6.18 P-verbal kolaud.dt.30.05.19(2 vjet) Çertif.e perk.marr.dorez dt.31.07.19 Kont.nr. 2202 prot,date 15.08.18 Bashkia POLICAN
  Bashkia Durres (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 4,525,800 2019-08-01 2019-08-05 78021070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK I HAPSIRAVE RRG SKENDERBEJ -RRG E PORTIT-URA E DAJLANIT, KONTR. 1676 DT 25.1.18 ,LIK DIF FAT NR 6 DT 3.12.18, AKT KOLAUDIMI DT 12.3.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 14,131,961 2019-07-16 2019-07-18 260121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Situacion rehabilitim indt sistem ngrohjes shkolles mesme Ismail Qemali shk.20268 15.05.19 kont 3108/4 16.02.18 sit 16.02.18-14.12.18 fat.57974763 13.05.19 akt kol 23.01.19
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 8,871,959 2019-06-26 2019-07-05 236021010012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2101001 Bashkia Tirane Rehabi pjes skemave ujitse dhe sifonave te Mustafa Koc Rove shk.9439 26.02.19 UP 4143941439 13.11.17 rap permb 41439/5 23.12.17 kont 9152/1 05.03.18 sit perf 03.09.18-01.11.18 fat 57974755 03.12.18 akt kol 27.11.18
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 20,000,000 2019-06-24 2019-06-28 230121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rehabili i shkolles I.Qemali Shkresa 20268 dt 15.05.2019 Kont 3108/4 dt 16.02.2018 Sit 14.12.2018 Fat 57974763 dt 13.05.2019 Kolaudim 23.01.2019
  Bashkia Durres (0707) KRONOS KONSTRUKSION Durres 54,908,118 2019-06-21 2019-06-24 61421070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK I HAPES.MIDIS KUARTALLES SKENDERBEJ RRG E PORTIT LOTI II KONTRATE 1676 DT 25.01.2018 LIK FAT 6 DT 3.12.18 AKT KOLAUDIM DT 12.3.19/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 17,972,961 2019-05-31 2019-06-05 195821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim dhe ins ne shkollen V.Shanto Shkresa 16022 dt 24.04.18 Kont ne vazhd 10542/6 dt 16.05.17 sit perf 10.11.17 fat 42624717 dt 13.04.18 akt kolaudim 15.12.17
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 9,277,511 2019-05-16 2019-05-20 163221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Sit perf Rehabilitimi dhe instalimi shkolla 9-Vjecare Vasil Shanto shk.28771 15.0718 kont 9653/9 21.03.18 sit perf 21.03.18-17.04.18 fat.42624734 11.07.2018 akt kol 18.05.2018
  Bashkia Polican (0232) KRONOS KONSTRUKSION Skrapar 29,671,314 2019-04-19 2019-04-23 28521400012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2140001 U-blerje nr. 7190 L-3 Fatura nr. 03/57974981 , date 03.04.2019 Situacioni nr. 3 Urdher prokurim nr. 48 dt. 28.6.2018 proces verbal i KVO 1703/8 prot date 01.08.2018 Kontrata nr. 2202 prot, date 15.08.2018 Bashkia POLICAN
  Bashkia Polican (0232) KRONOS KONSTRUKSION Skrapar 29,671,314 2019-04-19 2019-04-23 28521400012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2140001 U-blerje nr. 7190 L-3 Fatura nr. 03/57974981 , date 03.04.2019 Situacioni nr. 3 Urdher prokurim nr. 48 dt. 28.6.2018 proces verbal i KVO 1703/8 prot date 01.08.2018 Kontrata nr. 2202 prot, date 15.08.2018 Bashkia POLICAN
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 25,136,358 2019-04-11 2019-04-15 124121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Sit punimesh Rehab inst sist ngroh shkolla Ismail Qrmali garani UP 41436 13.11.17 rap permb 3108/1 23.01.18 kont.3108/4 16.02.18 sit 1 16.02.18-22.10.18 fat.57974972 23.10.18
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 25,136,358 2019-04-11 2019-04-15 124121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Sit punimesh Rehab inst sist ngroh shkolla Ismail Qrmali garani UP 41436 13.11.17 rap permb 3108/1 23.01.18 kont.3108/4 16.02.18 sit 1 16.02.18-22.10.18 fat.57974972 23.10.18