Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KRONOS KONSTRUKSION All 1,237,972,804.00 48 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 7,863,152 2019-03-28 2019-04-01 94021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rehab dhe inst i shkolles V.Shanto Shkresa 41287/1 dt 22.12.17 kont ne vazhd 10542/6 dt 16.05.17 sit 1 dt 10.11.17 fat 42624711 dt 05.01.2018
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 20,540,776 2019-03-28 2019-04-01 94221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rehab dhe inst i shkolles V.Shanto Shkresa 16022 dt 24.04.2018 kont ne vazhd 10542/6 dt 16.05.17 sit 10.11.17 fat 42624717 dt 13.04.2018 pjesor kolaudim 15.12.17
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 7,863,152 2019-03-28 2019-04-01 94021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rehab dhe inst i shkolles V.Shanto Shkresa 41287/1 dt 22.12.17 kont ne vazhd 10542/6 dt 16.05.17 sit 1 dt 10.11.17 fat 42624711 dt 05.01.2018
  Bashkia Tirana (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 20,540,776 2019-03-28 2019-04-01 94221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rehab dhe inst i shkolles V.Shanto Shkresa 16022 dt 24.04.2018 kont ne vazhd 10542/6 dt 16.05.17 sit 10.11.17 fat 42624717 dt 13.04.2018 pjesor kolaudim 15.12.17
  Zyra Punesimit Tirane (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 1,013,045 2019-03-18 2019-03-19 21210102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvension, kontrate 995/7 dt 03.01.2019, VKM 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 15.03.2019
  Zyra Punesimit Tirane (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 1,330,000 2019-02-18 2019-02-20 13410102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvension, kontrate 995/7 dt 03.01.2019, VKM 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 15.02.2019
  Zyra Punesimit Tirane (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 1,330,000 2019-02-18 2019-02-19 13410102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvension, kontrate 995/7 dt 03.01.2019, VKM 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 15.02.2019
  Zyra Punesimit Tirane (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 1,330,000 2019-01-28 2019-01-29 3110102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvension, kontrate 995/7 dt 03.01.2019, VKM 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 15.01.2019