Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERZENI/SH All 1,137,225,803.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 66,125,616 2022-03-09 2022-03-18 63321010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Situacion nr.5 obj Ndertim god Tip RSU nr.3(nr.6)garanci ush 4183 dt.31.12.20 kont vazh 27394/68 dt.27.10.20 fat 90/2022 dt.29.01.22 sit 5 date 26.11.21
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 17,865,381 2022-02-18 2022-02-24 38321010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik sit.3 rind shkll Peze Helmes kontr vazhd nr 776 dt.08.01.2021 sit nr.3 dt.12.08.21 fat nr.1293/21 dt.18.02.21 (pjese mbetur)
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 4,895,490 2022-01-24 2022-01-26 531621010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane lik gar 5% pajisje dhe orendi shkll kopesht dhe cerdhe qendrat komunitare kontr nr 26853/10 dt.04.10.17 sitc perf dt.28.12.17
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 2,459,283 2022-01-24 2022-01-26 531721010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane lik gar 5% pajisje dhe orendi per shkll kopesht dhe cerdhe kontr vazhd nr 340473/3 dt.18.10.18 sitc perf dt.13.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 2,952,199 2022-01-24 2022-01-26 531821010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane lik gar 5% pajisje dhe orendi shkll kopesht cerdhe 2019 kontr nr 22553/8 dt.18.10.18 sitc perf dt.13.11.19
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 3,387,104 2021-12-24 2021-12-30 495221010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane 50% granci per objekitn Rikons shkolla peze helmes Kont ne vazhd 776 dt 08.01.2021 sit perf 12.08.2021 Ceritifikate per 50% te garancise 03.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERZENI/SH Tirane 122,562,552 2021-12-28 2021-12-30 73710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-41 dt 10.03.2021, ft nr 1814/2021 dt 09.11.2021, sit nr 3 (23.09.2021-04.11.2021)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ERZENI/SH Tirane 15,097,800 2021-12-20 2021-12-22 86810130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend blerje pais mjek mobil Q.SH,marr kuade ne vazhdim nr 1944.8 dt 03.07.20,kont nr 2990.3 dt 02.07.21,shkrese 2990.4 dt 12.07.21,fat nr 1076 23.07.21,fl hy 19 26.07.21,fl hy 26 26.07.21,proc verb 26.07.21,ftese of 2990.1 01.0
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 30,298,805 2021-11-25 2021-12-01 432921010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik sit nr.4 per obj 'Ndert i god tip ne rsu nr.3(nr.6) kontr nr.27394/68 dt.27.10.2020 fat nr 1625/21 dt.07.10.2021 sit nr 4 dt.17.09.21
  Agjencia e Zhvillimit te Territorit ERZENI/SH Tirane 119,880 2021-11-17 2021-11-18 14410870282021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1087028,AZHT,lik blerje paisje mobilim zyrash , kerkese nr 3317 dt 26.10.2021 pv 3317/1 dt 29.10.2021 pvmd 3317/2 dt 9.11.2021 ft rn 1813 dt 9.1.2021 fh nr 2 dt 9.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 10,000,000 2021-09-30 2021-10-08 319621010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik sitc 3 rindr shkll Peze Hejmes kontr n vazhd nr776 t.08.01.2021 sitc nr3 dt.12.08.21 fat nr.1293/2021 dt.12.08.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERZENI/SH Tirane 84,850,998 2021-09-29 2021-09-30 51610560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-41 dt 10.03.2021, ft nr 1584/2021 dt 27.09.2021, sit nr 2
  Universiteti i Tiranes (3535) ERZENI/SH Tirane 16,154,999 2021-09-20 2021-09-21 46410110392021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Universitetii Tiranes Rektorati 2021, bl paj mobil , shk 2601/11 dt 16.12.2020 up nr39 dt 21.09.20 pr 260/1 dt 21.09.2020 nj fit 2601/5 dt 29.10.2020 k2601/8 dt 26.11.2020 ur 2601/10 dt 27.11.2020 pv24.12.2020 fh54,24.12,ft1011dt24.12,20
  Universiteti i Tiranes (3535) ERZENI/SH Tirane 55,282,250 2021-09-13 2021-09-14 43610110392021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Universitetii Tiranes Rektorati 2021 bl pajisje kont 2601/8 dt 26.11.2020 fat 1011 dt 24.12.2020 seri 89908053 fh nr.54 dt.24.12.2020 pv dt 24.12.2020 mbajtur 5% garanci
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 22,625,376 2021-08-27 2021-09-02 277821010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Situacion 3 ndertim i godines TIP ne RSU nr.3(nr.6) garanci kont 27394/68 dt.27.10.20 sit 3 dt 02.07.2021 fatura 1068/2021 dt.22.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 17,309,266 2021-07-15 2021-07-22 224821010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik sit 2 shkll Peze Helmes kontr.vazhd nr.776 dt.08.01.2021 sit nr.2 dt.25.05.2021 fat nr.467/2021 dt.28.05.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERZENI/SH Tirane 18,855,777 2021-07-19 2021-07-22 31210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-41 dt 10.03.2021, ft nr 516/2021 dt 04.06.2021, sit nr 1
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 2,141,924 2021-07-15 2021-07-22 224721010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Lik sit 1 rindert shkolles Peze Helmes kontr ne vazhd nr.776 dt.08.01.21 sit nr 11 dt.16.04.2021(pjese e mbetur) fat nr.359/2021 dt.29.04.21
  Universiteti i Tiranes (3535) ERZENI/SH Tirane 18,200,000 2021-07-13 2021-07-14 30410110392021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Universitetii Tiranes Rektorati 2021 bl pajisje kont 2601/8 dt 26.11.2020 fat dt 24.12.2020 seri 89908053 fh 24.12.2020 pv dt 24.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 13,651,302 2021-06-11 2021-06-17 180921010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim i shkollesa peze helmes garanci UP 3879/1 dt.05.11.20 kont 776 dt.08.01.21 sit 1 dt.16.04.21 fat 359/2021 dt.29.04.21