Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERZENI/SH All 1,137,225,803.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) ERZENI/SH Tirane 211,080 2019-12-30 2019-12-31 41410290422019 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1029042 Gjykata e Krimeve te Renda 231-shp per rritjen AAM-inventare ekonomik, up nr 159, dt 14.10.2019, form nj fit 42, dt 21.10.2019, kon 1477/1, dt 18.11.2019, ft nr 995, dt 04.12.2019, seri 8074434, fh 46, dt 04.12.2019
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ERZENI/SH Tirane 12,428,688 2019-08-22 2019-08-26 65310130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend blerje paisje mjekesore dhe mobilimi per QSH kontrate ne vazhdim fat nr 289 dt 17.12.2018 seri 10107061,lista e flete hyrjeve & proc verba dorezimi dt 15.07.2019,sig kontrate 070351810025313 dt 05.11.2018
  Spitali Elbasan (0808) ERZENI/SH Elbasan 11,125,200 2019-08-06 2019-08-07 48510130162019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1013016 Spitali i Rrethit Paisje mjekesore dhe hotelerie per ish kirurgjine Loti 1 up.16 dt.29.3.2019,pv.3.5.2019,vendim 16 dt.13.5.2019,Kont.nr.1058 dt.24.5.2019 fat.330 dt.23.6.2019 seri 73279134dt.23.06.2019 fh.5 dt.23.6.2019
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 2,403,918 2019-07-11 2019-07-17 259821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Blerje pajisje per dhomen e perrallave Shkresa 11812/1 dt 24.04.19 Kont 2075 dt 15.01.2019 Sit 13.03.19 fat 73279114 dt 13.03.19 Fh 19 dt 13.03.19 pv 13.03.2019
  Bashkia Shijak (0707) ERZENI/SH Durres 1,465,470 2019-06-27 2019-06-28 32621080012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 ,U PROK 19 DT 17.5.2017 ,KONTRATE 2598 DT 19.7.2017,FAT 40 DT 25.7.2017
  Agjencia e Zhvillimit te Territorit ERZENI/SH Tirane 916,680 2019-06-26 2019-06-27 8710870282019 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1087028,AZHT, Lik blerje paisje kerkese nr 1433 dt 28.05.2019 , pv 1433/1 dt 29.05.2019 , u prok nr 1433/2 dt 30.05.2019 ft of 1433/3 dt 3.06.2019 , pv 1433/14 dt 21.06.2019 fat 21.06.2019 fat 323 ser 70107098 fh 3 dt 21.06.2019
  Tirana Parking (3535) ERZENI/SH Tirane 1,272,468 2019-06-13 2019-06-14 13421018162019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101816, TIRANA PARKING lik ft mobilje zyrash nr 837 dt 5.10.18 sr 65596400 fh 20 dt 11.10.18 kontr 1008/10 dt 20.8.18 pvmd 11.11.18
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 22,133,544 2019-05-31 2019-06-05 195521010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Pajisje dhe orendi per shkolla Shkresa 5020 dt 31.01.2019 Kont 34047/3 dt 18.10.18 sit 13.12.2018 fat 70107060 dt 13.12.2018 fh 91 dt 13.12.2018
  Universiteti Politeknik (3535) ERZENI/SH Tirane 17,741,400 2019-04-11 2019-04-15 45810110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Univ.Polit.Tirane orendi e paisje kont nr 1942/9 dt 22.01.2019 fat nr 73279112 fh 7 dt 06.03.2019
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 24,592,827 2019-04-11 2019-04-15 125121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2101001 Bashkia Tirane Likuidim Paisje dhe orendi per shkollat kopshet dhe cerdhet Up.29233 27.07.18 rap permb 34047 14.09.18 kont 34047/3 18.10.18 sit perf 13.12.18 fat.70107060 13.12.18 fh.91 13.12.18
  Universiteti Politeknik (3535) ERZENI/SH Tirane 17,741,400 2019-04-11 2019-04-15 45810110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Univ.Polit.Tirane orendi e paisje kont nr 1942/9 dt 22.01.2019 fat nr 73279112 fh 7 dt 06.03.2019
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 24,592,827 2019-04-11 2019-04-15 125121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2101001 Bashkia Tirane Likuidim Paisje dhe orendi per shkollat kopshet dhe cerdhet Up.29233 27.07.18 rap permb 34047 14.09.18 kont 34047/3 18.10.18 sit perf 13.12.18 fat.70107060 13.12.18 fh.91 13.12.18
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 44,059,410 2019-02-08 2019-02-12 36021010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Pajisje Orendi shkolla Kont ne vazhd 26853/10 dt 04.10.17 shkresa 34189 dt 17.09.18 Sit perf 28.12.17 Fat 55987515 dt 28.12.17 fh 2 dt 05.01.18 pv 05.01.18
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ERZENI/SH Tirane 15,000,000 2018-12-26 2019-01-07 137310130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend pajisje mjekesore dhe mobilimi per QSh, urdher prok nr 612 dt 17.08.2018,marreveshje kuader nr 4944.19 dt 26.10.2018,fat nr 287 dt 13.12.2018 seri 70107059,kont nr 4944.25 dt 27.11.2018