Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERZENI/SH All 1,137,225,803.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 56,109,520 2021-06-15 2021-06-16 180121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Situacion 2 ndertim i godines TIP ne RSU nr.3(nr.6) garanci kont 27394/68 dt.27.10.20 sit 2 dt 17.04.21 fatura 351/2021 dt.23.04.21
  Sp. Librazhd (0821) ERZENI/SH Librazhd 520,980 2021-05-12 2021-05-14 17810130762021 Garanci të vitit në vazhdim për pajisje elektronike dhe zyre, Të Hyra SPITALI LIBRAZHD,LIK FAT NR 271 DATE 08.04.2021,FH NR 37 DATE 09.04.2021,UP NR 17 DATE 29.03.2021,KONT NR 23/4 DATE 31.03.2021,PROCES VERBAL I MARRJES NE DORZIM DATE 09.04.2021,UB NR 4431.
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) ERZENI/SH Shkoder 40,000 2021-04-29 2021-04-30 15010111292021 Shpenzime te tjera transporti Universiteti Shkoder Sherbime Transporti Up nr 1372 dt 20.04.2021 situcion nr 1372/1 dt 20.04.2021,fat nr 333/2021 dt 20.04.2021 pv nr 1372/2 dt 20.04.2021
  Universiteti Politeknik (3535) ERZENI/SH Tirane 48,851,304 2021-04-08 2021-04-09 52210110402021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre U.Politeknik Tirane bl paisje orendi per amb mesimore up 119/1 dt 16.10.2020 njf 2.12.2020 pv md 8.3.2021 ft 1003 dt 8.3.2021 kontr 1197/9 dt 10.12.2020 fh 4 dt 8.3.2021
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 37,767,700 2021-02-22 2021-02-25 41921010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Likujdim pajisje orendi per shkolla, kontr 20379/6, dt 14.08.20, U Prokur 20379 dt 22.06.20, Proc vler 27.07.20, Situac perfund 07.10.20, Flete Hyrje Nr 9, dt 07.10.20, fat 84672092, dt 07.10.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ERZENI/SH Tirane 49,062,240 2021-01-26 2021-01-27 114510130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend Po rihidhet ne kete date sep eshte bere gab dat LM nelibri paj mjek,marr k 1944.8 03.07.20,urdh pr 272 23.04.20,njoft1944.7 22.06.20,kont 1944.11 07.12.20,fat 994 21.12.20 seri 89908052,flet h 1 22.12.20,flet hy 6 21.12.20
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 2,047,668 2021-01-19 2021-01-22 422221010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 2101001 Bashkia Tirane Kontr. 20678/9, dt 24.08.2020, UK 28449/1, dt 27.08.2020Situac 16.10.2020, Fat seri 84672182, dt 16.10.20, Flete Hyre 33, dt 16.10.20, proc verb 16.10.20
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ERZENI/SH Tirane 5,307,600 2020-12-29 2020-12-31 29910101792020 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1010179 Agj K Punesim dhe Afesive Dr Pergj Sh K P likujd blerje orendi zyre fat nr 1024 dt 28.12.2020seri 89908054 urdh prok nr 84 dt 01.10.2020 marrveshje kuader nr 84/4 dt 09.11.2020 flet hyrje nr 23 dt 28.12.2020 pvmd dt 28.12.2020
  Spitali Kukes (1818) ERZENI/SH Kukes 6,602,829 2020-12-24 2020-12-28 63810130202020 Garanci të vitit në vazhdim për pajisje elektronike dhe zyre, Të Hyra 1013020 Spitali Pajisje mjeksore kont nr.768 dt.03.09.2020 fat n.904 s89908163 dt.02.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 50,000,000 2020-12-10 2020-12-15 367921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Blerej pajisje dhe orenii Up 20379 dt 22.06.20 Pv 27.07.10 njof kont 20379/2 dt 22.06.20 Kont 20379/6 dt 14.08.20 sit perf 07.10.20 Fh 9 dt 07.10.20 fat 84672092 dt 07.10.2020
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) ERZENI/SH Shkoder 120,000 2020-11-09 2020-11-10 26110111292020 Shpenzime te tjera transporti 1011129 shpenzime te tjera transporti, up nen 100.000 leke nr 2962/1 dt 27.10.2020, sit nr 2962/2 dt 29.10.2020, ft nr 756 ser 84672215 dt 29.10.2020
  Gjykata e larte (3535) ERZENI/SH Tirane 752,400 2020-09-17 2020-09-18 22910290412020 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1029041-Gjykata e Larte-2020/ 231-blerje mobilje, up 155, dt 12.05.2020, ft of 894/1, dt 12.05.2020, nj fit 15.05.2020, kon 959, dt 20.05.2020ft nr 542, dt 18.08.2020, seri 84672350, fh 48, dt 18.08.2020, akt marrje ne dorez 18.08.2020
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 14,981,280 2020-09-04 2020-09-09 244921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane furnizim me orendi e pajisje i shkollave Kont ne vazdim 22553/8 dt 20.08.2019 fat 80744349, dt 13.11.2019 fh 3 dt 13.11.2019
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERZENI/SH Tirane 842,280 2020-07-20 2020-07-21 26510260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM U-p 63 dt 10.10.2019 tend perq Njof fit 63.4 dt 08.11.2019,Aut Lidh kont 63.6 dt 10.12.2019,kont 4264 dt 19.06.2020, u-m 169 dt 19.06.2020,p-v 26.06.2020,fd 363 dt 26.06.2020 S73279843 fh 21 dt 26.06.2020
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 34,055,041 2020-07-14 2020-07-20 190521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Furnizimi me orendi paisje i shkollave Loti II UP .22553 30.05.19 PV 28.06.19 rap permb 22553/4 09.07.19 kont 22553/8 20.08.19 akt mar 38256/2 17.10.19 sit 13.11.19 fat80744349 13.11.19 fh 3 13.11.19
  Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 56,091,785 2020-06-29 2020-07-01 174221010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Paisje per orendi cerdhe kopesht dhe shkolla viti 2019 loti 1 garanci UP 22553 30.05.19 PV 28.06.19 kont 22553/8 20.08.19 akt mar 38256/2 17.10.19 fat.80744348 13.18.19 fh 3 dt.13.11.19
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ERZENI/SH Tirane 25,049,952 2020-03-30 2020-03-31 53410130492020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1013049-QSUT 2020.231rafte dhe mobilje, urdh pr 3027, dt 27.08.2019, nj fit 3027/9, dt 18.10.2019, kon 3027/10, dtb 23.10.2019, ft nr 352, dt 03.02.2020, seri 73279832, fh 8, dt 07.02.2020, akt kol 807,dt 07.02.2020
  Spitali Vlore (3737) ERZENI/SH Vlore 2,927,310 2020-03-19 2020-03-25 19510130242020 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 101324 SPITALI VLOREBLERJE MOBILJE PER GODINEN E ADMINISTRTAES, KONTR NR. 438, DT. 29.01.2020, FAT NR. 41, DT. 29.01.2020, SERIA 84671748, FH NR. 01, DT. 29.01.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ERZENI/SH Tirane 6,449,760 2019-12-30 2020-01-07 102710130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend blerje paisje mjekesore dhe mobilimi per QSH,kontrate ne vazhdim proc verb dt 14.02.2019,fat nr 6449760 dt 05.08.2019 seri 80744103
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ERZENI/SH Tirane 19,125,240 2019-12-30 2020-01-07 102810130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend blerje paisje mjekesore dhe mobilimi per QSH,kontrate ne vazhdim proc verb dt 02.12.2019,fat nr 346 dt 02.12.2019 seri 73279823