Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 115,573,632.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Karbunare (0922) SENKA Lushnje 3,800,000 2014-12-23 2014-12-31 23026040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM.KARBUNARE 2604001 SA XH.PER LIK.RIK.UJSJ.KARBUNARE NGA VAINI NE DEPON 200 M3 BALAJ SIPAS KONTR.NR.218 DT.04.12.2014
  Komuna Shengjergj (3535) SENKA Tirane 476,400 2014-12-29 2014-12-30 17427990012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Shengjergj lik rip diga ujembledhesit ,urdh prok nr 48 dt 18.12.2014,njoft fit 22.12.2014,kontr 22.12.2014, sit dt 26.12.2014,fat 16 dt 26.12.2014,seri 14368816
  Komuna Shengjergj (3535) SENKA Tirane 264,000 2014-12-29 2014-12-30 16927990012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Shengjergj lik fishekzjarre,urdh prok nr 47 dt 19.12.2014,njoft fit 22.12.2014,fat 15 dt 22.12.2014,seri 14368815
  Bashkia Divjake (0922) SENKA Lushnje 1,022,200 2014-12-24 2014-12-29 17121470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.SISTEMIM ASFALTIM RRUGE TE BRENDSAHME ZHARNEC SIPAS KONTR.DT.18.02.2011
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) SENKA Durres 4,646,755 2014-12-29 2014-12-29 1021070182014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SHTRIM LINJE E RE UJESJ. RRASHBULL/ TDO 0707/ SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ KOD 2107018
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SENKA Tirane 2,633,863 2014-12-26 2014-12-26 48210060472014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala DPUK Lik 5% rehabilitim i puseve akt kol 28.11.2014 amd 13.12.2014 situacion 09.10.2012 urdh 3421 dt 23.12.2014
  Bashkia Tirana (3535) SENKA Tirane 7,327,579 2014-12-23 2014-12-24 124921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane sit perf kopshti 29 shkresa 4055/3 dt 11.12.14 ko 10/6 dt 13.05.13 fat 14368809 dt 18.11.14 pv 14.03.14 akt kolaudim 18.04.14
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 2,050,612 2014-12-19 2014-12-22 28721650012014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Bashkia Vore Lik.5% ujesjelles Vore-Gjokaj-Picar-Dedej va kont.145/3 dt.12.10.2012 njof.fit.154/1 dt.10.09.2012 njof. kont. permb.145/2 dt.02.08.12 app.13 gusht12 app24gusht12 relac11dt.03.0314sit.4dt.01.03.14.14fat.73dt.01.03.
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 7,980,120 2014-12-16 2014-12-18 26621650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Vore Lik.lik rik ujesj Marikaj ,vazhd kontr 80 dt 28.04.2011, vazhd sit nr3 dt 11.12.2014 ,fat 10 dt 11.12.2014 seri 14368810
  Komuna Shengjergj (3535) SENKA Tirane 207,000 2014-12-17 2014-12-18 16427990012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Shengjergj lik tuba per rip ujesjellesi,urdh prok nr 43 dt 9.12.2014,proc verb dt 10.12.2014,situac 11.12.2014,fat 11 dt 11.12.2014 seri 14368811,fl hyr nr 14 dt 11.12.2014
  Komuna Shengjergj (3535) SENKA Tirane 40,833 2014-12-17 2014-12-18 15727990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Shengjergj lik 5% garanci situac perf 10.06.2013,fat 88 dt 10.06.2013 seri 87975489,akt kolaud 17.6.2013
  Zyra e Punes Lushnje (0922) SENKA Lushnje 371,184 2014-12-11 2014-12-16 18410250222014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1025022 Zyra e Punes Lu LIKUJDIM PAGA vkm.48 per subjektin Senka muaji nentor 2014
  Zyra e Punes Lushnje (0922) SENKA Lushnje 371,184 2014-12-11 2014-12-16 19410250222014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1025022 Zyra e Punes Lu LIKUJDIM PAGA vkm.48 per subjektin Senka muaji dhjetor 2014
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 4,295,819 2014-12-15 2014-12-16 263216500120144 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Vore lik Ujesjelles Vore-Gjokaj-Dedej,,vazhd kontr 145/5 dt 12.10.2012,situac dt 01.08.2014,fat 85dt 01.08.204 seri 14368785,764,urdh lik 240 dt 11.12.2014
  Komuna Shengjergj (3535) SENKA Tirane 40,833 2014-12-03 2014-12-03 15527990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Shengjergj lik 5% garanci,sit perfund dt 10.06.2013,akt kolaud 17.06.2013,fat 88 dt 10.06.2013 seri 879754789
  Agjencia Kombetare Berthamore (3535) SENKA Tirane 7,084 2014-11-13 2014-11-14 12110930042014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 AKOB mirembajtje,up nr 36 dt 27.10.2014,pv dt 28.10.2014,fat nr 8 dt 29.10.2014,seri 14368802
  Agjencia Kombetare Berthamore (3535) SENKA Tirane 7,084 2014-11-07 2014-11-10 11410930042014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 AKOB mirembajtje,up nr 30 dt 16.10.2014,pv dt 17.10.2014,fat nr 4 dt 19.10.2014,seri 14368802
  Agjencia Kombetare Berthamore (3535) SENKA Tirane 7,084 2014-11-07 2014-11-10 11510930042014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 AKOB mirembajtje,up nr 27 dt 10.10.2014,pv dt 10.10.2014,fat nr 2 dt 10.10.2014,seri 14368802
  Agjencia Kombetare Berthamore (3535) SENKA Tirane 7,084 2014-11-06 2014-11-06 11010930042014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 AKOB mirembajtje,up nr 28 dt 13.10.2014,pv dt 14.10.2014,fat nr 3 dt 15.10.2014,seri 14368803
  Agjencia Kombetare Berthamore (3535) SENKA Tirane 7,084 2014-11-06 2014-11-06 10810930042014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 AKOB mirembajtje,up nr 27 dt 10.10.2014,pv dt 10.10.2014,fat nr 2 dt 10.10.2014,seri 14368802